Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vízhőmérőt érdemes venni?

Milyen vízhőmérőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 23. 13:34
A kérdező szavazást indított:
Elektromos
Manuális
Nincs rá szükség
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
en egy olcsosagot vettem. Az elejen hasznaltam, ha hideg a kezem akkor tul forronak erzem a vizet. Nem sokaig hasznaltuk.
2022. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egy olcsó, teknős alakút vettünk, nem használtuk sokáig.
2022. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk halacska alakú, rossmannos van. A férjem szokta csinálni a fürdővizet és mindig használja. Nem drága, ha bizonytalan vagy, hogy magadtól jól érzed-e a vízhőfokot, vegyél, de a legegyszerűbb is jó.
2022. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Semmilyet.

Beleteszed a kezedet és érzed, megfelelő-e.


Egyébként a víz hőmérsékletének mérése nem olyan egyszerű. Ha túl meleg és hideget engedsz bele a túlsó felén, akkor teljesen változatos hőmérsékleteket fogsz mérni a kád különböző részein. Természetesen az is idő, mire a hőmérő átveszi az adott helyen levő víz hőmérsékletét és a lokális valós értéket látod. Közben azonban a víz párolog és hűl, vagyis minél tovább vársz, annál alacsonyabb hőmérsékletet mérsz. De közben a területi változások is lassan kiegyenlítődnek. Azt már meg sem említem, hogy függőleges irányban sem ugyanakkora a hőmérséklet. Felül párolog, ezért az lesz a leghűvösebb, és az hűti az alatta levő rétegeket. Ámde a kád alján levő víz meg kezdetben felmelegítette a kádat, ezért ott meg azért volt kezdetben kicsit hűvösebb. De ez kis idő múlva (ha a kád már felmelegedett) elhanyagolható.

Nos, ha valaki ezek után még látja értelmét a hőmérséklet mérésének, akkor mérje. :-)))) A vízhőmérő egyetlen haszna az lehet, hogy játszani tud vele a baba nagyobb korában. :-)

2022. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok babakádban eleve benne van egy ilyen kis indikátor lap, ami mutatja a hőfokot. Nekem az bevált. Külön hőmérő nincs.
2022. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
80%
Egyszerű Rossmannban vásárolt vízhőmérőnk van. Szinte minden este a férjem fürdeti a gyereket, mi még szoktuk használni a mai napig. (6hós a baba)
2022. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Jozan esz eleg 🤦🏻‍♀️
2022. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is halacska alaku rossmannos volt, jo volt hogy mutatta a hőfokot es mellette aranyos volt ahogy ott uszkalt a vízben es nem drágább mint bármilyen vízi játék, en nem tartottam penzkidobasnak,praktikus "kacat". De többet se költöttem volna ra.
2022. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ez van: [link]

2 éve van meg,még mindig használom még magamnak is. :D

Szoba hőmérsékletet is mér.


Viszont..a legegyszerűbb,legolcsóbb is megfogja mérni a víz hőt,nem oszt nem szoroz hogy milyen van.:)

2022. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!