Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első hetekre, hónapokra...

Első hetekre, hónapokra milyen rugdalózót érdemes választani a babának?

Figyelt kérdés

Nézegettem a H und M, a Carter's és a Mamas and Papas oldalán is őket. Van ugye a hagyományos, amit hátul kell gombolni, valamint az elől patentolós, zipzáros.

Leginkább éjszaka lenne ezekben, napközben szerintem jobban fogjuk szeretni a body, felső + nadrág kombinációt.


2022. jan. 27. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam ~40 évvel ezelőtt is elől záródó volt és csórók voltunk... Úgyhogy nem tudom, hogy mikori hagyomány a hátul záródó, én egy boltban se találkoztam vele, de nem is vettem volna. Nagyon nem praktikus. Hasra fordítani egy pár napos újszülöttet, aki még meg sem emeli a fejét...

Persze a hasaltatást el kell kezdeni valahol, de nem napi tízszer már akkor, amikor még színtiszta kín nekik.

2022. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Az első időkre mindenképpen cipzáros rugdalózót választanék, mi csak később vettünk,de nagyban megkönnyítette az életünket. A kórházba egy szobatársam már ilyet hozott, sokkal egyszerűbb volt neki az öltöztetés. Hátul gombolós szerintem nagyon nem praktikus. Az első időszakban nyugodtan lehet rugdalózóban nappal is, amíg le nem esik a köldökcsonk.
2022. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Tudom, nem ez a kérdés, de újszülöttkent amiben aludt, abban volt nappal is. Aztán ha nem történt baleset, abban volt fürdésig.
2022. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hátul gombolóst biztos, hogy nem vennék. Első gyereknél én is vettem mindenfélét válogatás nélkül, és most, hogy jön a második, a felét kapásból elő sem vettem, annyira nem praktikus némelyik.

Egy nagyon picinél szerintem az a legfontosabb szempont, hogy minél egyszerűbben kezelhető legyen a ruha. Legjobban azokat szerettem, amiket még a fején sem kellett áthúzni, hanem csak ráfektetni és belebújtatni, cipzárral/patenttal zárni.

A gyakori peluscserék miatt praktikus az, aminek a lábrésze belül patentos, vagy bármilyen módon vetkőztethető alulról anélkül, hogy felfelé le kelljen húzni a ruhát.

Bodynál érdemes szerintem átlapolós vállút venni, a lányom 1,5 éves, mai napig ezeket veszem neki többségben.

A számomra legborzasztóbb ruhatípus, ami a kezembe került az elején, az az olyan rugdalózó, aminek csak alul, a lábak között volt patentja, és az egészet át kellett húzni a gyereken tetőtöl talpig. Ezeket a kicsinek elő se veszem.

Én már az elején is nagyon szerettem a body+nadrág kombót, számomra ez volt a legegyszerűbb, mai napig ilyeneket veszek a lányomnak. Ami akkor hiányzott/kevés volt belőle, az a végig elöl patentos rugdalózó, ebből most vettem többet. Mint említettem feljebb, jobb az olyan ruha, amit nem kell áthúzni a baba fején. Nem szeretik, ha az arcukhoz ér valamit, nekem sokáig üvöltött kb a lányom, mikor öltöztettem, annyira gyűlölte. Most már megszokta. De piciként előfordulhat, hogy naponta többször átöltözteti az ember, ha átázik a pelus/hátközépig ér a kaki, lebukja, stb, olyankor jobb az egyszerűbb ruha.

A macerás öltözék a pelenkázás miatt sem jó, jobb azon minél hamarabb és egyszerűbben túl lenni, úgyis utálni fogja a baba a "nyaggatást".

2022. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Kisbabát nem öltöztetünk át éjszakára. Egyfolytában fekszik és úgyis átöltözteted háromszor egy nap. Felsőt felejtsd el, mert kint van a dereka, nadrágot utálta, rugibol az elöl/oldalt patentos/cipzáros a jó.
2022. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Este rugiban alszik, nappal leginkább nadrág + felső van rajta, vagy csinosabb rugi, pl kötött. A hátulgombólósokat utálom, eleve nem a kedvenc elfoglaltsága egy picinek az öltözködés, de amikor hasra is kell vágni hozzá hogy be tudd gombolni a ruháját akkor irtó mód dühbe tudnak jönni :D A legpraktikusabb szerintem a cipzáros, H&M-ben vannak ilyenek csomagban, sitty-sutty megvan az ember az öltözködéssel. Amire még figyelj és lehetőleg kerüld el, az a rendes gombos, na az is egy rémálom, mire 10 aprócska gombocskát sikerül begombolni egy kapálózó gyereken.
2022. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Cipzaros a legpraktikusabb. En egy ido utan ugy ereztem megut a guta, amikor naponta 15-szor pattentoltam ki-be a rugit. A legjobb mikor nyakaig er a kaki es ezt megcsinalja fel oran belul 3-szor😅

A kis talpas nadragok, body-k nalunk is nagyon bejottek

2022. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok

Veletlen elkuldtem, meg annyit akartam hozzafuzni, higy nem tudom milyen a hatulgombolos rugi, nem lattam meg ilyet, de eleg nagy hulyesegnek hangzik.

2022. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

C&A,H&M,Carter's.

Mi ezeket vettük/vesszük mindig.

Elől cipzárosat vagy patentosat.A hátul gombolós macerás nekem,én nem szeretem.

2022. jan. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Next rugik a kedvenceim. Jó anyag, szép minták, és a legtöbbön volt karmolás elleni "kesztyű", ami hasznos az elején.

A cipzáros és a sima patentos a legpraktikusabb, szerintem napközben is, de majd kitapasztalod. :)

2022. jan. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!