Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az általános, alapokokon...

Az általános, alapokokon kívül, mi okozhatja vajon még ezt? Már kezdek nagyon, de nagyon kiakadni.

Figyelt kérdés
Röviden megpróbálom összefoglalni. Elöljáróban, légyszi, ne írjátok, hogy menjünk orvoshoz stb., már megtörtént 3szor az elmúlt 10 napban, és megyünk újra hétfőn, ha nem változik a helyzet. Szóval, másfél éves kislányommal 12 napja nincs valami rendben széklet terén. Napi 2-3szor kakil, nincs hasmenése, de fura, laza a széklete. Hol csak az állaggal van bajom, mert színre és szagra olyan, mint a normális, csak laza nagyon (krémes, masszás, mint a megolvadt csoki), vagy pedig folyós/vizes, sárgásbarna és darabos (hurutos), valamint nagyon büdös, savanyú szagú. Ezek válogatják egymást. Ezen kívül semmi tünet. Nem piros a torka, nem lázas (és nem is volt ebben a másfél hétben), nem náthás, nem köhög, tüdeje és hasa negatív (nem puffadt). Székletlabor is negatív volt a héten (rotára, kalicire, adenora nézték). Normaflore, Smecta nem segít. Krumpli, rizs, banán, kakaó nem fogja meg. Bármit csinálok, nem változik semmi. Rosszabb sem lesz, de jobb sem. Kedve jó, virgonc, eleven és vidám. Ugyanúgy eszik, iszik, mint eddig, bár, kicsit többet eszik, de a doki szerint azért, mert bármi is az oka a bélhurutnak, az mindig felszívódási problémával jár. Foga nem jött újabb ebben a 12 napban, nem is látom úgy, hogy készülődne valami, bár ettől még lehet persze. Ma úgy örültem, mert tegnap délelőtt óta nem volt széklet egészen ma estig, azt hittem már vége, mire késő délután és este is produkált egyet a fentebb leírtak szerint. Az egyik csak állagra volt fura, a másik már gáz volt megint. Más síkideg vagyok, nem tudom mit csináljak, bízom benne, hogy hátha van itt valaki, akinek volt hasonló, és tudja az okát. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 11. 22:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy nem jön a foga és szerinted nem attól van, de én akkor is arra gyanakszom. Nálunk mindig akkor volt lazább széklete (több hétig), amikor kezdett valamelyik foga jönni. 1,5 éves, így a rágók ha még nem jöttek ki talán most kezdi.
2010. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Esetleg tejfehérje allergia. Tejet iszik?
2010. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, kéne, hogy jöjjenek rágófogak, mert már csak azok vannak hátra, most 12 foga van. A legjobban attól vagyok kiakadva, hogy a dokink egyáltalán nem tűnik aggódónak, csak mert kislányom nem beteg ugyebár a szó klasszikus értelmében. És mivan, ha valami gond támadt az emésztésével, avagy allergiás/érzékeny lett valamire? Igaz, semmit nem kap/kapott sem enni/inni, amit eddig nem. De mégis meddig fog váratni, hogy valami kivizsgálásra elküldjön? Ha a gyerekem nincs rosszul, akkor nem indokolt? Már tényleg tök ki vagyok akadva, aztán lehet, Én parázom túl. Ja, még annyi, hogy ráadásul annyira savas is a széklete kicsimnek, hogy már sebes a feneke. Most, hogy másfél napig nem volt kaki, megnyugodott kicsit a bőre, de a hét közepén még rendesen sebes volt, és minden pelenkázáskor vérzett itt-ott. Szegénynek már vagy egy kiló Sudocrem-et, meg Bepanthen-t rákentem, sőt, bevetettem, azt a piros ecsetelő löttyöt is, amit receptre adnak (most nem tudom a nevét), az azért segített szerencsére. Annyira félek, hogy nehogy valami komoly emésztőrendszeri probléma legyen....
2010. szept. 11. 22:48
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem iszik tejet, a mai napig Milupa junior italt iszunk (az is tejalapú amúgy), mert nem issza meg a tejet egyszerűen. Viszont sok tejterméket eszik, sajtot, joghurtot, krémtúrót, tejfölös ételeket, már 1 éves kora óta. Létezik olyan, hogy most sokallt be a szervezete?
2010. szept. 11. 22:49
 5/21 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is másfél éves, neki is többször előfordul,hogy laza a széklete és a színe is változik, de én eddig nem gondoltam,hogy baja lehet. Úgy gondoltam attól olyan az állaga meg a színe amit éppen evett. Ezek szerint lehet hogy neki is baja van? Milyennek kellene lennie? Bocsi hogy nem tudtam segíteni.
2010. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szia, hát ha ez segít, a normális széklet viszonylag szilárd, nincsenek benne darabok, és széklet szagú (ezt nem tudom, hogyan fogalmazzam meg). Én is csak azért tudom, hogy valami nem normális dolog történik, mert messze nem olyan kislányom széklete, mint amúgy szokott lenni, és nem alkalomszerűen más (ilyen már volt, akkor nem is aggódtam), hanem 12 napja tart konstans módon.
2010. szept. 11. 22:54
 7/21 anonim ***** válasza:

Fogától van.

Nekem is 1,5 éves lányom, tavasszal volt, hogy majdnem két hétig eltartitt egy ilyen időszak, foga csak utána bújt ki. Aztán ilyen volt többször. Ma pl megint 4x volt széklete, piros lett popsija, tuti, megint jönni fog valamelyik foga

Ő sem kap tejet, csak Junior italt, illetve még szopik is.

Nekem anno ezt ajánlotta doki:

[link]

Akkor (tavasszal) azért vittem el már én is a dokihoz, mert csak nem múlt el a pirossá, sokszor volt széklete, de fogat még nem láttam, hogy jönne.


Pár napig adom neki és rendbejön.

2010. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, ez érdekelhet!

[link]

2010. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
22:58, a próféta szóljon belőled! Köszönöm a tippet!
2010. szept. 11. 23:00
 10/21 anonim ***** válasza:

nézd szerintem az orvos azért nem aggódik, mert elképzelhető, hogy nincs semmi baja. Csak túlreagálod.

Nem tudom az anyagcsere zavarok többsége mivel jár, nekem konkrétan galaktóz anyagcsere zavarom volt (tejcukor allergia)és azt mondta az anyukám, hogy emésztetlen székletem volt. Olyan volt a kakim egy az egyben, mintha az ételt köptem volna vissza. Ő egyébként azt is hitte, hogy hánytam vagy köptem, de mindig mondtam, hogy nem ezt kakiltam. Nektek nem úgy tűnik, hogy emésztetlen lenne.

De persze ez csak egy anyagcsere zavar, mondjuk a súlyosabbak közt van, lehet, hogy másnak más a tünete.

2010. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!