Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakult babád alvasra az...

Hogy alakult babád alvasra az első évben hónapról-hónapra ? Hány alkalommal aludt mennyi időket ?

Figyelt kérdés
2022. febr. 27. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapban csak aludt-evett.

Este fürdés után volt a vacsi, eleinte 3 óránként ébredt éjjel. Majd elhagyta a 11 óriási evést, és így tovább, 8 hetes volt mikor teljesen ataludta az éjszakát. Reggel 6-7 körül evett és visszaaludt 9-10ig.

Utana egyre többet bírt ébren, 11-dél körül volt az alvása, majd 3körül aludt megint,es 5-6 körül is egy rövidebbet.

Először a 6 órasi alvást hagyta el, egyre több lett az ébrenlét idő. Nekünk ez nem járt nyűgösséggel, szépen atállt.

Én az ébrenlét ablakokat tartottam, és mihelyst úgy éreztem altattam is. Ez vált be.

11 hónapos kora előtt már csak egyszer aludt, 12-13 körül. Ekkor kb. 3-3,5 órát bírt ki ébren.

Most 1,5 eves lesz, egyszer alszik naponta. Ha jól elfárad a sétában akkor 4-4,5 órát bír ki, ott alszik 2-3 órát, délután viszint többet ébren, 6-7 órát is simán.


Viszont mióta fogzik többször ébred éjjel, és néha köztünk is alszik. Plusz a szeparacios szorongás is jelen van.

Egyébként én nem panaszkodhatok, mert ma is fél 9kor ébredt, igaz este 22kor dőlt ki.

2022. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindketten nagyon jó alvók voltak babaként is, azóta is. A nagy 6, a kicsi 8 hetes korától aludta át az éjszakát, megszakítás nélkül 10-12 órát. Nappal elvoltak kicsi mikroalvásokkal, maximum 20-30 percekre aludtak el, eleinte még minden szopi után. Amikor kúszni kezdtek (a nagy 5, a kicsi 6 hónaposan), akkor beálltak 2 nagyobb nappali alvásra a hosszú éjszakai mellett. Kb 9-kor keltek, 11-12-től aludtak 1-1,5 órát, majd 4-5 felé megint egy órát, ezzel már kihúzták este 9-ig. Ez sokáig így is maradt, a nagy 14, a kicsi 13 hónaposan állt át egy nappali alvásra (ebéd után 2-2,5 óra). Most 3 és 4 évesek, azóta is így alszanak (kb 10 óra éjjel, 2 nappal).
2022. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hat kettes szerencsés vagy! :)
2022. febr. 28. 08:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok. Az alvás egy dolog, sajnos rengeteg más is van mellette… hidd el, én lennék a legboldogabb, ha a rohammentővel utazások és az intenzíven töltött napok helyett lenne egy rossz alvó, de egészséges babám.
2022. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!