Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor fordult át első...

Kinek mikor fordult át első alkalommal a babája?

Figyelt kérdés

Babukám most lett 5 hónapos, oldalára fordulgat, de csak az egyikre, viszont hasra még nem tudott fordulni, pedig 1-2 alkalommal láttam, hogy szeretne.

A gyerekorvos szerint az izomtónusa rendben van. Kicsit aggódom, mert más baba ilyenkor már jópár dolgot csinál (tudom, nem szabad hasonlítgatni, de az ember önkéntelenül is teszi)...

Hason sokszor jól elvan már (régen nem szerette), néha viszont nem szeret hason lenni.

Tapasztalatokat írjatok kérlek!



2017. máj. 5. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

4 hónapos a fiam és még csak véletlenszerűen fordul át hátra, ha épp a feje kibillenti a súlypontjából. Most kezdte csak felfedezni..

Szóval még mi is messze vagyunk a forgástól.

A fiam is oldalra fordulgat háton, de még nincs meg a technika. Útban van a karja a válla. Nem tudja arrébb helyezni, kihúzni még.

2017. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hónaposan (korrigált 5 hós) fordult hasra. Előtte oldalra fordulás ment már egy ideje, de onnan tovább nem. A 6 hós státuszon a doki javasolta, hogy csípőnél forgatva billentsem oldalfekvésig, ujjal tartsam, hogy ne billenjen vissza a hátára, de hagyjam, hogy neki kelljen megdolgoznia a fordulással. Így segítséggel átforgott kb 2-3 napig, utána már egyedül is. Nem tudom, hogy a gyakorlatnak köszönhető, vagy anélkül is megcsinálta volna,,. :-)
2017. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3.5 hos volt.
2017. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 5 hónapos, és még csak tegnapelőtt sikerült hasra fordulnia, azóta sem megy neki. Hasról hátra sem. Mondjuk ő elég dagi (9 kg ), mondta is a háziorvos, hogy lehet neki később fog összejönni a súlya miatt.

Ja és hason utál lenni, inkább ülni szeret :)

2017. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!