Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok amik a legfontosabbak...

Mik azok amik a legfontosabbak egy babának 6 hónapos koráig ?

Figyelt kérdés

Rácsos babaágy

Utazóágy

Cumisüveg/cumi

Orrszivo

Pelenka

Babaolaj

Tusfürdő

Babakád

Babakocsi 3in1

Törlőkendő

Testápolo

Popsikrém

Vattakorong

Rácsvédő

Zenélő forgos játék ( ágy fölé)

Lepedo

Takaro (vastag,vekony,babakocsihoz)

Ágyneműhuzat

Eddig ezeket irtam össze,kell még valami vagy esetleg irtam valamit ami felesleges ?



2022. márc. 5. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk erről a listàrol egy csomo minden nem kellett. Va akinek mèg több holmi kell. Egyèni igènyektől ès stìlust függ.
2022. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekünk volt: ruhàk, pelenka (moshatò ès eldobhatò is), törlőkendő (moshatò ès eldobhatò is), kis takarò, karikàs hordozò, autòs hordozò, mòzeskosar (alig hasznàltuk) ès kiskàd, orrszìvò, popsikrèm (ritkàn kellett), tetra pelenka (ebből több kellett volna). Kaptunk egy leharcolt babakocsit, magunktòl nem vettünk volna. Jàtèkokat is kaptunk, de az elejèn felesleges, utana meg az ,,igazi" dolgok jobban érdekeltèk.

Velünk aludt ès anyatejes volt. Az àgyon pelenkàztuk.

2022. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami szerintem nem kell: utazóágy (ha rendszeresen mentek valahova, akkor persze kell, de pl hotelekben adnak), cumisüveg (ha szoptatsz, nem kell), testápoló (csak akkor vennék, ha valami speckó van a bőrével, am nem kell), forgó kiságyjáték (sztm felesleges, ágyban aludjon, kapjon helyette ilyen játszó ívet a földre 3-4 hónaposan).
2022. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Tusfürdő és testápoló helyett szerintem gyógyszertári fürdető krém, amit receptre is felír a doki. Tetrapelenka szerintem minimum 10 db, ha gyakran mosol. Én javaslok ilyen nagy puha fürdőlepedőt, jobb a baba bőrének mint a törölköző (törire tettem rá ezt, és erre szedtem ki a kádból)

[link]

Cumisüveg szerintem tartalékba nem árt, ki tudja, de mi se használtuk. Cumink viszont nem volt, az meg kellett, de később vettük.

Fültisztító pálcika (pl köldök ápoláshoz, bár erről megoszlanak a vélemények)

Lázmérő, ami csak a babáé. Rugalmas végű digitális a legjobb, ami gyorsan mér.

Köröm vágó olló, ami csak a babáé, direkt babáknak van lekerekített végű.

2022. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Gyógyszertàri fürdető meg krèm olyan borzalmas, rà nem kennèm a gyerekemre... A cumival az a baj, hogy ha van ,,tartaleknak" akkor könnyebben elkezdi az ember hasznalni, mint hogy a problèma forràsàt keresse.

7 èv alatt 1x sem mèrtünk làzat. Azt hiszem valahol kallòdik egy 15 èves làzmèrő a hàzban... Ollòval sose mertem a gyerek körmenek nekimenni, csipeszt kapott, de ez egyèni preferencia.

2022. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Légzésfigyelő, bébiőr esetleg?
2022. márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A listáról mi még nem használtuk az orrszívót, meg az ágynemű huzatot (nincs még pàrnája, vastag pléddel takarom), minden mást igen, nyolc hónapos a fiam. Igaz pl baba olajat arra használom hogy a fülét kis vattával kipucoljam, a testápolót meg talán kétszer kentem rá. Az ágy feletti forgót csak a férjem használja altatáshoz.
2022. márc. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem kell lázmérő és kisolló. Inkább legyen és ne használd mint fordítva. A csipesz veszélyesebb.

Gyógyszertári fürdetőt meg tudni kell használni, nem a gyerekre kentem soha, fél bögre forró vízben feloldva fürdővízbe tettem. Sokkal jobb mint a bolti allergénekkel telenyomott, és tök olcsó.


Kérdező, ami még eszembe jutott, hogy a mosáshoz legyen valami otthon ami nem allergizál (bababarát mosószer vagy mosószóda, ecet)

2022. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!