Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba hason fekve...

6 hónapos baba hason fekve “repülőzik” már 2 hete, ma meg rugózott ahogy kinyomta a mellkasát, de a popsiját nem. Mikor lesz ebből mászás vagy kúszás? A forgás nem érdekli, párszor csinálta meg gurult egyik oldalra.

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj... hagyd szegény gyereket fejlődni. Nálunk is 6,5 hósan ment a forgás.

Néztem babatotna videót YT-on. Csináltam vele, így 4,5 hósan átfordult (elég szerencsétlenül teszem hozzá). Utána inkább nem is erőltettem. Majd amikor megért rá, akkor meg úgy csinálta, mintha mindig is ezt csinálta volna. A forgós esetből tanultam, azóta hagyom hadd fejlődjön, ahogy neki jól esik!

2022. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos a legtöbb szülő, mint én is, hajlamos nagyon rágörcsölni ezekre. Ha szeretnél megnyugodni, vidd el egy Dévényeshez, a repülőzés jelenthet feszes izomzatot, de nem fix. Lányom is csinálta, voltunk tornán 2 különböző helyen is, de semmi baja nem volt az izomzatanak, egyszerűen csak utált hason lenni. Ha visszamehetnék az időbe, fejbevágnám magam, hogy ne parázzak már rá ennyire, csinálni fog mindent, mikor ő szeretné.

Ne hasonlítsd már gyerekekhez. Ő nem más gyerek, ő ő, tudja majd, neki mi a jó. :)

2022. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Lányom amelyik nap betöltötte a 3 hónapot, aznap fordult hasra. Rá 1 hétre ment vissza hátra is. 4hónapos volt 28.án, kb azóta "repülőzik" és tegnap kezdett el kúszni. Bár igaz nagyon esetlenül még.
2022. febr. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam akkor teszi ki hajlított könyökkel hason oldalra a kezeit, ha azt szeretné, hogy vegyem fel, vagy be van kakálva... Valamilyen gondja van akkor az tuti.
2022. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 5hónaposan már négykézláb próbált közlekedni, 6 hósan egyedül felállt, 10 hónaposan már egyedül jött-ment a házban kapaszkodás nélkül.

Az öccse pár nap múlva tölti a fél évet és párszor megfordult már, de se rugózni, se popsit tolni nem hajlandó vízszintesen , legfeljebb ha ölben van.

Hozzáteszem elég combos 😀

A tesója mindig vékony volt és sokkal akaratosabb,jobban nyüzsgő, a pici nyugodtabb. Szerintem ez alkati kérdés melyik baba mikor indul be.

2022. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..

Azt el kell mondjam, a gyors mozgásfejlődés miatt mi is jártunk Dévény tornára, sőt az orvos neurológushoz és pszichológushoz küldte a gyereket, mert "abnormálisan" gyorsan fejlődött.

Persze semmi baja.

Szóval már az is baj, ha ügyes.

2022. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!