Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet korrekt módon...

Hogyan lehet korrekt módon kultúráltan hogy én vagyok az anyja, én akarok dönteni mindne felől?

Figyelt kérdés

Amig nem volt a kisfiam nem voltak gondok,nem is gondoltam volna hogy ilyen helyzetbe fogok kerulni.. amióta megszuletett es ahanyszor talalkozok a ferjem reszerol anyja vagy noverevel,nagynenijevel mindig valaki valami keretlen tanacsot probal belem eroszakolni ami engem nagyon zavar,hiszen nyilvan mivel en akartam nagyon es az anyja vagyok,a leges legjobbat akarom neki, en akarok donteni,en akarom felnevelni felesleges belepofazasok nelkul.. egyebkent nem alpari modon szolnak bele de azert nem ertem hogy mit gondolnak hogy nem erdekel vagy keptelen vagyok ra????

Amikor levetkoztetem is ugy lesik minden mozdulatom hogy mikor tudnak beleszolni,anyosom konkretan lesbe all mintha az o gyereket vetkoztetnem ,mar multkor finoman megjegyeztem megoldom,koszonom! Egy szot nem szolt .. hamarosan 2honap mulva megkezdjuk a hozzataplalast,azt is naponta hallgatom oo ha te mar ehetnel ezt meg azt mennyiveeel masabb lenne!.. :D ne kerdezzetek mivel, mintha az ordogtol kapna a tejcsit...

Sogornomek is jonnek ki majd valamikor a hetvegen,nagyon nem varom, az oltoztetes ,hogy o neki a gyerekevel ki volt hogy volt,az soha nem sirt, es hasonlok- nem vagyok kivancsi ezekre,nem akarok bunko lenni de felek nem birom tovabb es csunya vita lenne a vege ha nalam elpattan..



2022. márc. 10. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
A leirás alapján te is túltolod. Az nem beleszolás, hogy a másik elmeséli vele hogyan volt, vagy, hogy nem sírt a babája (én is elmondom, bár inkább akkor ha kérdeznek). Ami meg valóban beszólás, ugyanígy reagálhatsz, ahogy ide leírtad: "én vagyok az anyja én döntöm el, a kedves nagymama is eldönthette annak idején, amikor neki volt kisgyereke."
2022. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
58%
Szerintem nagyon magadra veszed. Ők is szeretik az unokát, és valószínűleg nem azért szólnak be, mert ügyetlennek gondolnak, hanem ezért, mert tudják, hogy kezdő vagy, és lehet szükséged van pár tanácsra.
2022. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem tulsagosan magadra veszed, es belemagyarazol dolgokat. Egyszeruen csak nezik, mikor oltozteted, mert epp ott vannak a szobaba. Gondolom beszelgettek kozben. Hogy kell azt elkepzelni azt a " nezest, hogy mit rontasz el ?" Ugyanmar. Mkkor a baratnomnel vagyok akinek most van babaja, igen ott allok epp es nezem mikor oltozteti, de csak azert mert hol legyek, kozben beszelgetunk, nem azt lesem mit ront el ?

Kicsit fura vagy, ne is haragudj.

Ne vessz veluk ossze foleg nem ilyenen, mert hidd el par honap mulva nagyon jol fog jonni mikor kicsit vigyaznak ra!

2022. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen es kozbe kommentalas van,az sok ra,keves, hozd be hideg van, azert sir allandoan mert ehes keves a tejed,adj neki teat(2honapos se volt es hasfajos),adj neki tapszert mert keves vagy tul eros a tejed nem jo,most keves a pelus darabszama,add a cumit a szajaba..

Azert bosszant amikor az en babam valamiert legutobb siros volt,mindig kerdeztek mar megint mert sir,mi baja es akkor hozzarakja.. nem tudom,az en gyerekem sose sirt,az jo gyerek volt.. kerdem en hogy mivel szegeny nem tud maskeppen kommunikalni csak igy,azert mar mindjart rossz? Megijesztette a gyereke az enyemet pl veletlen, mar mindjart megmagyarazta nem lehet ez tuti nem,hanem ehes. Mindegy is akkor biztos en velem van a baj es magamra veszem.

2022. márc. 10. 14:37
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem akarok osszeveszni senkivel de tenyleg neha sok,azert mert felnevelt valaki egyet vagy kettot nem biztos hogy a fiamnal is ugy fog jó lenni pl. Amikor kozoltek ne adjal allandoan neki csak 3orankent?!
2022. márc. 10. 14:39
 6/23 A kérdező kommentje:
Gyorsabban vedd ki a kadbol ,nem puszilgathatod meg a hasat se mert megfazik,nem simogathatod masszirozhatod meg a talpat mert csikis
2022. márc. 10. 14:40
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Hát azért nem kell minden élménybeszámolóba vagy visszaemlékezésbe kritikát vagy versenyt belelátni se. Kicsit vizsgáld meg magadat, nézd meg kívülről a szituációt, nem csak te vagy-e túl érzékeny, és azt tényleg olyan hangsúllyal mondta-e vagy simán csak beszélgetni, kapcsolódni szeretett volna azzal, hogy elmondja, náluk vagy xy-nál hogy volt vagy milyen finomat főzne neki, ha már ehetné... Mert végülis miről beszéljetek? Persze sok friss anyukára jellemző, hogy vágynak valami pozitív visszajelzésre, különleges státuszra, gondolatolvasós empátiára vagy szinte spirituális anyaközösségre... :) erre meg a rangidős öreglányok szemében örök pályakezdők maradnak. :D

De tényleges kritika, beszólás esetén elég annyit mondani totál udvariasan, hogy "értem, köszönöm, de én inkább amúgy látom jónak". Ebbe aztán nem lehet belekötni és oda-vissza kölcsönös tiszteletet feltételez, szóval tuti lefegyverzés.

2022. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Mindennapi anyóst és férj családját gyalázó kérdést add meg nekünk… 😂😂🤦‍♀️
2022. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%
A gyerek nem csak a tiéd, hanem a férjedé is. És az ő családja is kiváncsi a gyerekre. Nem kiveszik a kezedből, hanem csak tanácsokat adnak, meg elmesélik mi volt a saját gyerekükkel. Nem kell megfogadnod a tanácsot. Egyébként miért vannak ott állandóan, minden nap nálatok? Etetéskor, fürdetéskor?
2022. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, tùlreagàlod e, de tudom milyen, amikor anyòs nyomul ès mindent ő tud, majd megmutatja, megnyugtatja,mert ő felnevelt egy gyereket. De ez a gyerek most a tièd.

Ha tènyleg mindig van kritizàlni valò akkor mondd meg, hogy köszi a tanàcsot, de el tudod dönteni, hogy csinàlod. Jàtszmàkba nem kell bele menni, de el lehet mondani asszertìven, hogy amikor ezt mondod ìgy ès ìgy èrzem magam tőle.

De nem kell tartogatnod ezeket az èrzèseket magadban. A fèrjednek mondtad?

2022. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!