Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon szeretnék már babát, de egyetemre is akarok menni? Egy alapból nehéz egyetem kisbaba mellett lehetetlen?

Figyelt kérdés
Most leszek 21 éves, és idén szerzem meg a BA diplomámat, már a szakdolgozatomat írom. Viszont ez egy "semmi szak", azért jelentkeztem anno ide, mert nem volt más ötletem, nem is akartam túl nehéz szakot választani... Viszont azóta rájöttem, hogy nekem ez nem elég, és jogász szeretnék lenni, a jelentkezésemet már be is adtam. Csak az a baj, hogy ott a képzés 5 éves, utána még 3 év a szakvizsgákig, tehát leghamarabb 29 éves koromban végeznék vele... De annyira vágyok már egy kisbabára, hogy azt el nem tudom mondani. Sosem gondoltam volna ezt, mert eddig mindig úgy voltam vele, hogy "lesz, ami lesz majd", ráérek ezen gondolkozni 30 éves koromban. De azóta megszületett a féltestvérem (most 7 hónapos), és annyira imádom. Sosem gondoltam, hogy a babázás lehet ennyire élvezetes. A párommal szóbakerült a babavállalás, és ő is benne lenne, viszont bennem van egy kis félsz az egyetem miatt. Hiszen alapból is nehéz lesz, nem tudom, hogy kisbaba mellett mennyire könnyen kivitelezhető, hogy doktor legyek.
2019. febr. 10. 10:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Azon múlik, hogy mennyit akarod látni a gyereked és ehhez lesz-e segítséged...
2019. febr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
Baba mellett aligha fog menni a jogi egyetem. Én meggondolnám a jogász szakmát, mert brutálisan sokat kell tanulni hozzá, és nehéz elhelyezkedni.
2019. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Tanulj!

21 eves vagy, szinte gyerek. Ez abból is látszik ahogy , írod hogy milyen kis édes cukipofa a hét hónapos unokaöcséd.

Hát igen , mert ezt látod , de amikor évekig nem alszol 3 óránál többet és még utána tanulnál is nappal ?

Egy gyerekkel megváltozik az életed, és annak meg mi értelme , hogy aztán keresgéled a bébiszittert mikor pár hónapos hogy te be tudjál járni az órákra?


Mindennek itt van az ideje, eleve még nem is dolgoztál. Az megint más aki 18 évesn munkába áll érettségi után 21 évesn már van három év munkaviszonya tehát lesz gyedet, van tapasztalata a nagybetűs életről. Mert amíg főiskolás vagy, addig nem tudsz semmit , hidd el.


Én is végeztem egyetemet, utána dolgoztam több évet, és 30 fölött jött el az idő a családalapításra. Persze nekem is vannak boltos meg fodrász barátnőim, akiknek 10 évvel idősebb a gyerekük, de mi nem ugyan azt az életet éljük nem azt választottuk.

2019. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

2 fele valaszokat fogsz kapni:

1. raersz meg a gyerekkel/ minek gyerek neked?/gyerekrol lebeszelos valaszok

2. az egyetem mellett is lehet gyereket nevelni siman/ xy is igy csinalta


En azt mondom, hogy merlegeld mi fontosabb neked: meg ilyen sok ev suli, hogy aztan meglegyen a vegzettseged, amibol nem fogsz tudni elmenni egybol szulni, tehat meg tobb ev

VAGY

a gyermek.

Ha raer a gyerek, menj suliba. Ha nem , akkor iskola, de az tuti h gyerek mellett nem fog menni a jogasz szak.

En biztos h nem mennek mar el tanulni ennyi evre, viszont a gyerekhez meg fiatalnak ereznemmagam. Menj el a mostani vegzettsegeddel melozni legalabb 1 evet, nezd meg utana mit gondolsz a dologrol es ugy dobts.

2019. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%

3- as vagyok. Ugye azzal tisztában vagy , hogy a jogi egyetemen mennyit kell tanulni? ( mert nem úgy tűnik ).

Mikor én jártam a főiskolára , a barátnőm lakótársa akkor járt a jogi karra, nem mondom a miénk sem egy büfészak nem volt kis piskóta nagyon durva négy év volt anatómia, gyógyszertan nem is sorolom tovább, de még mindig semmi volt ahhoz képest amit amennyit a barátnőm lakótársának kellett tanulnia. Tulajdonképpen öt éven keresztül napi 20 órában folyamatosan magolt. És nem volt egy buta lány.

2019. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%

Ez azért nagyban függ a te képességeidtől is. Van akinek a világon semmi dolga és mégis az első évben kibukik a jogi karról, kolléganőm pedig 2 állás mellet is simán nyomja, nemsokára diplomázik.

Szóval nem lehetetlen, csak nem könnyű.

2019. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
El lehet végezni család mellett is. Nekem is sikerült, az utolsó 2 évben már dolgoztam is teljes munkaidőben.
2019. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

Viszont azt is mérlegeld ha jogi karra mész, utána milyen munkakört tervezel? A karrier típusu szakmákkal mind az a baj hogy ha gyerek miatt kiesel, utána tök előről kell indulnod. Vagy ott a vége. Egy ügyfel, bírósági tárgyalás sem fog rád várni. És ez telített szakma. A szakvizsga egy dolog, élethosszig tartó tanulást tervezz, különösen Magyarországon, ahol a törvényeket úgy hozzák, reggel kitalálják, délután szavaznak, este meg már bent van a közlönyben. Klasszikus pelda az amerikai alkotmány meg a magyar alaptörvény.

Hacsak nem valami jelentéktelen vállalati jogász akarsz lenni, mert ott nyilván nem fogsz hiányozni a munkából.


Szóval ha most vállalsz babát vagy kettőt, akkor egyből építheted majd a karriered törés nélkül. Szerintem suli könnyebb gyerekkel mint a jogász karrier.

2019. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Kezd el a jogot, nézd meg, neked hogy megy. Mennyi energiát, milyen időbeosztást igényel tőled stb.

Addig egy kicsit le is higgadsz, mert ez a "7 hónapos féltestvérem annyira cuki" érv tényleg szörnyen hangzik.

Ha már befejezted a 2. évet, tervezhettek gyereket (ha anyagilag is álltok úgy), próbáljátok úgy időzíteni, hogy befejezd a 3. éves vizsgáidat. (Akkor még mindig 25 körül leszel, gyerekvállalásra életkorilag tökéletes, érettebb is leszel, mint most vagy). 1 évet passziváltatsz, utána levelezőn befejezed.

Én legalábbis így csinálnám, de persze, számtalan módja van.

2019. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Jogász családból származom, így az elhelyezkedés később nem jelentene problémát és igen, tudom, hogy 'kicsit' nehezebb is maga az egyetem, mint egy büfészak.
2019. febr. 10. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!