Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok? Nagyon rossz.

Tapasztalatok? Nagyon rossz.

Figyelt kérdés

2 éves kislányunk. Apás de mostanában sokkal jobban.

Elkezdte a bölcsit, apa szoktatta be (én itthon vagyok az 1 hónapos tesóval). A terhességem sem volt könnyű.

Ha apa elmegy sír utána én nem tudom megnyugtatni. Ha játszik akkor csak apa és kislány játék van. Nagyon vigyáztam, hogy ne legyen féltékeny a tesóra. Nekem engedi, hogy felvegyem a kicsit kedvenc nagyinak is, apának nem (illetve nem mindig). Nem tolhatja a babakocsit sem.

Úgy érzem én sehol nem vagyok..... :-((((((((((((((((((

Lesz még anya is? Lesz egy kicsit anyásabb is???

Nagyon fáj ez nekem.........


2010. szept. 13. 10:00
 1/4 anonim válasza:
Nyugi, féltékeny a tesóra, természetes reakció, hiába igyekszel, nem tudsz ellen tenni, de elmúlik. Legyél nagy nagy türelemmel vele, próbáljatok időt szakítani arra, hogy kettesben legyetek - ha ilyen segítő apa van kéznél, akkor megoldható, hogy hétvégén otthonmarad a picivel, ti meg együtt játszóztok, vagy egyszerűen elmentek sétálni. Elmúlik, 5-6 éves korában már te leszel az Isten(nő)
2010. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Próbálok sok sok időt tölteni Vele csak mi..... De ez sem elég.
2010. szept. 13. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Abszolút saját tapasztalatot írok, hátha megnyugtat :)

4 éves voltam, amikor megszületett a tesóm, és mivel ő nagyon sírós baba volt, anya nem tudott velem foglalkozni. Rengeteg időt töltöttem apukámmal, és valóban kialakult az, hogy apásabb vagyok, a tesóm meg anyásabb, persze mindkét szülőnkkel jó a kapcsolatunk. Viszont ami a lényeg, hogy soha nem voltam féltékeny a tesómra és nálunk jobb testvérek nincsenek is a földön :) Ja, lassan közelítünk a 30-hoz, szóval ez nem tegnap volt :)

2010. szept. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor lett a fiam apásabb, amikor én kórházba kerültem. Utána nagyon nehéz volt visszaférkőznöm a kegyeibe, bár ő alapjában véve is eléggé pasi centrikus, apa, papa, keresztapu vannak a kedvencei élén. Ha őket meglátja, bizony nem kell neki sem anya, sem a mama, sem senki.

Viszont azt azért nem hagynám, hogy egy két éves kislány mondja meg, hogy mikor tolhatja apa a babakocsit vagy vegye fel a kistesót. Most még kicsi a kicsi, de azért ez szerintem nem vezet jó útra. Próbálja meg a párod, hogy egyszerre foglalkozzon a két gyerekkel, vonjátok be a nagyot a fürdetésbe, öltöztetésbe stb, hogy milyen ügyes, hogy segít vagy akár tolják ketten apával a kistesót. Valahol biztos ott van benne a féltékenység.

Vagy ha apával játszanak, próbálj te is bekapcsolódni. Nálunk pl. az is működött, hogy ha apa játszik a kicsi fiával, oda-oda jönnek hozzám, hogy na adjunk puszit anyának, szeretgessük meg az anyát is stb.

De ne aggódj, biztosan szeret téged is! Csak ez most kicsit nehezebb időszak. Biztos vagyok benne, hogy majd amikor az oviba viszed, utánad fog sírni eleinte, meg ha bármi baja van (bár ne legyen soha), de ha elesik stb, akkor is téged fog hívni, hiszen anya csak egy van. :)

2010. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!