Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a másfél éves körüli babája szintén rossz evő? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Másfél éves múlt a kislányom és szinte semmit sem szeret a tejen kívül,sokszor ki van akadva ha enni kell,még a hideg is kirázza.Mindenből kicsit eszik,vagy semennyit.Nem rajong se rudi,se semmi igazán,sokszor már teljesen tanácstalan vagyok az etetésével kapcsoltban.. ,pedig mindig sütök-főzök,de ő nem nagyon eszik.A doktornő írt fel étvágyjavítót,de az sem ért semmit.A súlya jó,annak köszönhetően hogy az ebédet és az uzsit megetetem vele úgy hogy közben elterelem a figyelmét,mert másképp nem enne,de már nagyon elegem van.Még azt hozzá kell tennem hogy én is ilyen voltam gyerekként.Ja és inni viszont sokat szokott,de nem ez oka,mert ha nem iszik kaja előtt,ugyanúgy nem eszik.
2010. jan. 14. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne adj neki cukrozott innivalót és nasikat. Nemcsak egy nap, hanem hosszú ideig. A tejet csak reggelre és lefekvés előttre ütemezd, napközben ne adj neki akkor sem, ha nem evett mást. Eléggé eltelíti a gyomrát, és kalória is van benne annyi, hogy esze ágában sem legyen mást enni, mert jól lakik tőle.

Kínáld meg naponta 3-4-szer rendes étellel, ha nem kéri ne erőltesd. Ha éhes lesz majd enni fog.

Nem hülyék ezek a gyerekek, csak ha evésről van szó szeretnek belőlünk hülyét csinálni. Nekem ugyanezt művelte a nagyobbik lányom. A mai napig is csak kevés féle kaja van amit megeszik, de abból rendes adagot. Az oviban különben fog változni a dolog, mert ott "mindig jobbat főznek". :D

A figyelemelterelős módszer nálunk is bevált, de igazából ez sem jó. Ha egyébként jól fejlődik, nem beteges és nem kórosan sovány, akkor ne foglalkozz vele. Eszik ő annyit amennyire szüksége van.

2010. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, érdekesek ezek a gyerekek. Az enyém ugyan nagyon jó evőnek számít, de tudod mi az érdekes? Ha csak simán beültetem az etetőszékbe, nem eszik, összeszorítja a száját, eltakarja, fintorog, elfordítja a fejét ,eltolja a kezem. Az első kanállal mindig erőszakkal kell a szájába dugni, és utána is csak úgy eszik, ha valamit elé rakok, ami leköti és elpiszkálja közben. Így viszont szépen eszik és nem is kis mennyiséget.. De ha nem kap semmi játékot, vagy akármit, akkor egy falatot sem eszik!
2010. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kicsit lejjebb van egy ilyen kérdés, olvasd el ott is a válaszokat:)))

pont most írtam oda.

2010. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az,ha elterelem a figyelmét,akkor ő is bármit és bármennyit eszik.Tejet csak felkelés után és előtt adok neki,de avval nincs gond legalább.Vizet is iszik,pl este csak azt,nem csak cukrozott italt szokott,de nem befolyásolja.A nasiról annyit hogy azt sem igazán,max 1-2 keksz,vagy pufi,de ha nem akkor ugyanúgy nem éhes.
2010. jan. 14. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!