Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg veszélyeztetem a...

Tényleg veszélyeztetem a kisbabám?

Figyelt kérdés

Anyám és anyósom sokat járnak hozzánk, amióta megszületett. Nekünk első gyerek, nekik is első unoka. Most 6 hetes.


Anyámnak a hőmérséklettel van baja. 19-21fok van nálunk, a gyerekre hosszú ujjú bodyt és rugdalózót adok, illetve ha úgy érzem rajta hogy fázik, akkor egy takarót. Sétához beteszem egy kötött bundazsákba és arra kap még egy takarót, ha hidegebb van, pl ma, akkor pedig a lábzsákot is felhuzom. Anyám szerint ez kevés, megfázik, kihűl, 25 foknak kéne lennie, jobban bugyoláljam be kintre is. Pedig szerintem így is elég melegen van tartva, még a keze se nagyon szokott kihűlni. A hosszú hétvégén most mi voltunk náluk egyik nap, irtózatos meleg volt a házban, és még betakarva a radiátor mellé akarta volna tenni, mert kell neki a meleg, nehogy fazzon. Alig tudtam lebeszélni.


A másik anyósom. Ő fizette a babakocsit, de én választottam ki. Amikor sétaidőben jön, megengedem hogy ő is tolja. Sajnos felénk se a járdák se az utak nem túl jó minőségűek, sok a kátyú és rázós szakasz, kivéve a központban. Ha anyósom tolja a kocsit, alig haladunk, nehogy egy kicsit is megbiccenjen a kerék. Ha meg én tolom, akkor végig azon sopánkodik hogy úgy összerázom hogy agykárosodása lesz. Valamennyit persze hogy zötykölődik, de azt meg pont hogy szereti, mert jól álomba ringatja. De persze minden alkalommal meghallgatom hogy miért nem tudtam ilyen terepre normális lengéscsillapítós babakocsit választani.


Én ugyan nem látok semmit a babámon hogy bármi baja lenne, de mi van ha hosszú távon mégis ártok neki? És ők azért mégiscsak tapasztaltabbak, ugyanakkor más világban voltak anyák, a nagymama szerep pedig megint más.


Teljesen tanácstalan vagyok, megéri hallgatni rájuk? Tényleg veszélyes vagyok a gyerekemre? Jobban kéne vigyáznom rá? Vagy hallgassak az ösztöneimre? Vajon jól értem a babámat? Ti mit gondoltok?


2022. márc. 16. 20:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem arany az középutat válaszd. Hallgasd meg, amit mondanak, de Te döntesz. Lesz olyan, hogy nem mondanak hülyeséget, de tényleg más korban voltak anyák. Meghallgatod, eldöntöd, és azt csinálsz, amit akarsz.
2022. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
1-es vagyok, a lényeg lemaradt. Nem veszélyezteted. Nem olyan törékenyek, mint amilyennek látszanak.
2022. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

A nahymamák megsütnék a gyereket, nálunk is 19-21 fok volt és van, kb soha nem t

vihetném ki, télen hodeg, nyáron meleg, fúj a szél esik stb, stb, de én edzett vagyok.

Bölcsödei nevelő vagyok anyós ott is ott volt, ott is mindig sopánkodott, hogy ki visszük a gyerekeket.

Semmi baja nem lesz a gyereknek, 25 kb fürdetéshez kell, aludni jó az alacsonyabb.

A fiam 3 éves lassan, nem gyakran beteg pedig bölcsis. Este 19fok van de csak vastagabb plédet visel el, azt is csak akkor ha már elaludt, mert ha előbb betakarom folyik róla a víz.

A te gyereked te tudod mi a jó neki.

2022. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Hülyeséget beszél mind a 2. Nyugi nem lesz semmi baja. Öltöztetésnél annyi ruha mint rajtad +1 réteg. Ha fázik vagy melege van azt érzed atarkóján. A rázós úttól nem lesz agyrázkódása. Hallgass nyugodtan az ösztöneidre.
2022. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azonnal hívják rád a gyámügyet és emeljék ki a gyereket kiskorú veszélyeztetése miatt 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


Iróniát befejezve,szerintem látnád ha fázna,19-21 fok bent a legidealisabb ( igen én is fázom 20 fokban,de attol még az) agykárosodásra meg már tenyleg nem írok senmit mert még a felvetése is abszurd!


Mi lenne ha felnőnél,és kicsit ki állnál magadért? Vagy ezt akarod hallgatni a gyerek felnőtt koráig?

2022. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy az én anyósom is így nyomta. Gyök kettővel tolta amúgy is mert hogy had tudják megnézni az emberek a gyereket 🤦🤦🤦🤦 és minden kissebb buckánál lassított még 2 fokot hogy meg ne rezzenjen a babakocsi mert isszerázza a kis agyát🤦🤦🤦
2022. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
21%
Önmagában a környezeti hőmérséklet nem mond sokat. A gyereket megfelelően fel kell öltöztetni és a fején legyen mindig sapka, mert az aránytalanul nagyobb a felnőttekhez képest és könnyebben lehűl (pláne, ha haja sincs annyi.
2022. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

A babakocsis témát engedd el a fed mellett. A magyar utak, járdák nem a simaságról híresek. Semmi baja nem lesz a babának egy kis zötykölődéstől. Nyílván a nagy kátyúkat kikerülöd, ennyi.


A 19-21 fok alváshoz kiváló. Fürdetéshez viszont kevés. Fürdihez kell a 25 fok ilyen kicsi babának.

2022. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Meg ugyan itt nem merül fel a veszélyeztetés, de nagymamám meg folyton azzal jön ha sír, hogy biztos fáj a hasa. Nem lehet éhes, nem kell tisztába tenni, csak a hasfájás miatt sírhat...
2022. márc. 16. 20:28
 10/25 A kérdező kommentje:
Fürdéshez persze, melegebb van, a kád is a radiátor mellett, illetve a törölközőt és a tiszta ruháit is előmelegítjük ilyenkor. Ebbe csak azért nem tudnak belekötni, mert fürdésig senki nem marad.
2022. márc. 16. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!