Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Covid, köhögés?

Covid, köhögés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11 hós babámnak február 25-én azaz lassan 1 hónapja pozitív lett a covid tesztje háziorvosnál, (láz, rekedség, hányás, étvágytalanság,köhögés) aki nem küldött kórházba vele, mert annyira nem volt rossz állapotban. Kapott ventolint (korábban fulladás miatt, majd hörgőgyulladás miatt is kapott már), mert sípolt a kis tüdeje, ezt majdnem 3 hétig kapta folyamatosan, a köhögés miatt. Kapott ambrobene köptetőt, amit 5 nap után abba hagytunk, mert segíteni látszott. 2 napig teljesen úgy nézett ki, mint aki meggyógyult, egy köhintése nem volt. Majd másnap, megint elkezdett hurutosan köhögni. És az orrát is szívni kellett, mert tele volt folyamatosan. Ez megy már lassan 1 hónapja. Már 2*szer visszavittem orvoshoz, aki továbbra is a pipát javasolta, és fenistil cseppet, amit ugye beszüntettek. Hiába kértem mást, meg vizsgálta, és ugyan hallotta hogy még mindig nem tiszta a tüdeje, továbbra is a ventolint javasolta. Azt mondta a köhögés (hurutos vagy száraz) hetekig is megmaradhat. Tegnapig hurutosan köhögött, viszont tegnap már inkább száraz köhögése volt, és inkább éjszaka jön rá jobban. Használok párásítót, babyloof balzsamot, próbáltam több féle praktikát, zsírral bekenni a hátát, hagyma a feje felé stb. Egyenlőre semmi nem használ. Az orrát is szívom folyton, bár alig jön valami, de úgy veszi a levegőt, mintha tele lenne.. most találtam az interneten két fajta gyógyszert, stodal és sinpuret, véleményeket szeretnék kérni, hogy kinek melyik használt, vagy esetleg okozott e valakinél gondot bármelyik. Illetve hogy mégis erre a fajta, "utóköhögésre" mit lehetne adni?

Sajnos az orvos állandóan a ventolint mondja, semmi mást, de már egy ideje nem is adom neki, mert már lassan 3 hete adtam, szerintem ez sok egy 11 hónaposnak. Szeretném a tanácsotokat kikérni! Köszönöm, ha válaszolsz!



2022. márc. 21. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én köhögésre Sinupret cseppet szoktam adni a fiamnak is, náthára és köhögésre is jó, ez általában használt. Én is ezt szedtem végül terhesen, mert a Stodalt ugyan mind beszedtem, de a fulladásos köhögésemen nem segített. Szóval a kettő közül én Sinupret párti vagyok, de mi nem voltunk covidosak.
2022. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szűnt meg a fenistil csepp

A covid miatti köhögés 3 hónapig is tarthat

2022. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja , látom száraz köhögés...

A gyógynövényesek gyakran okoznak pluszba allergiát, eleve nem szoktam javasolni.

Száraz köhögésre rhinathiol,de inkább sinecode csepp.

2022. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inhalalast probaltatok? Salvus, vagy sos vizes?
2022. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!