Köhögésre mi lehet jó?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam covidon esett át, akárcsak az egész család. Már jól van, de még mindig köhög, különösen éjszaka. Mivel száraz, ugatós köhögése volt, így Fenistil cseppet kapott. Pár napja viszont néha olyan, mintha inkább hurutos lenne, de lehet csak amiatt tűnik annak, mert folyik az orra és folyik hátra neki a váladék. Szerintem viszont inkább száraz, nem hallani, hogy szakadozna fel bármi is. Izlandi zuzmó szirup a nagyobbik gyereknél is bevált, arra gondoltam, hogy az neki is jó lenne, de eléggé bizonytalan vagyok. A gyermekorvost elérni gyakorlatilag lehetetlen telefonon, bemenni nem lehet. És neki sem igazán tudnám elmondani, milyen köhögés is ez. Van itthon Ambroxol szirup, de az köptető, így nem valószínű, hogy jó lenne. Mit tanácsoltok, mit érdemes adni neki? Természetesen ha nincs más megoldás, mindenképpen próbálok beszélni az orvossal.

2022. jan. 26. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Covid után jelentkezik a tüdőgyulladás, ha jelentkezik. Nálam pl 2 hónap telt el a tényleges betegség és a tüdőgyulladás között!


Antibiotikumot kellene szednie, mert a vírustól legyengült tüdő könnyen felülfertőződik baktériummal.


Nekem 3 féle antibiotikumot kellett szednem!!


Vidd orvoshoz, lehetőleg tüdőhöz értő o orvoshoz! Hallgassa meg, és kapjon gyógyszert.

Nem szabad félvál veni. lról

2022. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*félvállról venni.


Nekem a Medroltól kezdve mindenféle gyógyszer kellett.

Január 4-én feloldották a karanténomat, és márciusban lett tüdőgyulladásom!


Nehogy neki is visszamaradjon valami.

2022. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ambroxolt javasoltak


Felnőtt poszt covidos nagynéninek is, nem csak a gyereknek

2022. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fiamnál csak ez válik be. Disznózsirt kenni a tüdő részre elől háttul, melegen tartani pulcsi, dupla póló, egész éjszakára. Ablakot kínyitani. Egész éjjel nem fog köhögni, reggel meg fog indulni a váladék.
2022. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!