Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos a gyerekem és...

16 hónapos a gyerekem és mindig mindent rág, de nem időszakosan, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szerintem ahogy megszületett rágta az öklét, azt mondták éhes, de már első nap óta tudott rendesen szopni. Ha nincs más akkor 4 ujját is betolja és rágja, de papír, fém, partfis, papucs mindegy és nem erti, hogy nem szabad. Mondanám, hogy fogzás de 16 foga van már, és nem oda teszi ahol jön fog, hanem szétrágni akarja.

Vannak még furcsa dolgai, pl repked ha izgatott.

Nagyon félek, de doki szerint majd elhagyja. Ok. De mikor? Vagy hol van a határ? Volt valakinek ilyen a gyermeknél? Fiú és még cicizik. Nagyon rossz alvó, nem beszél még. Attól félek, hogy valami gond van, mert nem fejezi ki nagyon magát. Azt sem tudom ha éhes vagy szomjas. Csak az, hogy turja a melleim a pólóban és mondja sziszi. De azt egész nap. Persze adok neki itthoni és bolti ételt is. A nagyobb darabokat még nem akarja megrágni. Megijedt amikor nagyon félrenyelt. Mozgása szerintem jó. Futva focizik. Ötlet? Baj lehet?


2022. márc. 22. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik gyerekem kb 7 éves koráig pakolt mindent a szájába, mostmár csak a körmét rágja, képes fél percenként a kezét a szájába tenni és MINDENT egyből belenyom az arcába! 8,5 éves és az agyamra megy ezekkel!

Egyébként elvileg semmi baja

2022. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korig minden gyereknek vannak autisztikus tűnet együttese.
2022. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 15 hónapos lesz, ő is szinte mindent a szájába vesz, nem beszél, repked a kezével néha és még nem jár. Viszont rendesen eszik szilárd ételt. Nem egyformák, de nincs semmi baj vele ennyi idősen. A 3 éves lányom még 2,5 évesen is repkedett és nehezen indult el nála a beszéd, főleg inkább baba nyelven halandzsázott. Vele nem rég voltunk felülvizsgálaton pedagógiai szakszolgálaton magatartás problémák miatt és nem autista. Sőt, semmi komolyabb problémát nem találtak nála.
2022. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor türelmesebb leszek. Talán ha jobban lefoglalom, akkor elhagyja.
2022. márc. 22. 22:18
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként 4400gramm sima szülés 2x nyakon a zsinór, brutál lila fejű gyerek, terhescukros voltam, covidosak lettünk szülés után, a lilaságtól hiperbilirubin szint, a szülés után nyaki és arc hipotónia, 4 hónapig nem tartotta a nyakát. Tudom, nyugi, de nehezen múlik el a sokkhatás. Bár vittem volna mindenhova pénzért is, de dokink szerint nem kell. Hmmm ezért kérdeztem, hogy ez tényleg normális így? Azért durva, hogy ezek után még egy ellenőrzés se kell sehol a gyereknek. Folytathatnám még mivel írtam tele a lapomat minden tanácsadásra, de mindig az volt a válasz még nem gond. Akkor 3 év a határ? Vagy akkor nincs is határ.

Annyira reménykedem, hogy minden rendben lesz. Csak néha ha rossz napunk van, akkor nagyon el is tudok kenődni.

2022. márc. 22. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
4 evesen is ragott mindent, most 6, de ha valamire koncentral pl a tv-t nezi, mai napig a szajanal a keze
2022. márc. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszelni pedig 4 eves korig kell, nem 16 honaposan ...
2022. márc. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért annyit jó,ha tudsz,hogy ha ESETLEG szüksége lenne fejlesztésre,akkor KORAI fejlesztés 3 éves korig van!
2022. márc. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Enyém 17 hónapos és még nekem is a szájába vesz mindent és rág. Mondjuk ő már nagyon sok szót mond, de szerintem ez gyerek függő.
2022. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért is sajnálom, hogy mindent rág, mert így csak arra koncentrál. Így nem tudom neki megmutatni, hogy pl. hogy kell formabedobózni, ha jobban érdekli hogy megrágja a kockát.

A számat már néha figyeli, de olyan mintha neki sokkal fontosabb lenne, ha pl kiszemel valamit. Egyedül a pelenkázón vagy hintában érem el hogy a számat is nézze. Ezért gondoltam később fog így beszélni is, ha nem engem néz.

Egyébként én is autizmusra gondoltam, de nem erősre, mert már vannak dolgok amiket tuti hogy ért. Pl. gyere ülj le veszünk fel cipőt és kimegyünk, akkor odajön és elém ül. Vagy mondom menjünk fürdeni megy a fürdőajtóhoz, vagy kérdem menjünk hintázni? és látom örül. De ha pl.megy a tv és zene van benne, akkor mondhatok akármit, elé állok integetek akkor se moccan. ??? Hiába szólongatom ha nagyon játszik.

2022. márc. 28. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!