Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos fiammal nem bírok,...

16 hónapos fiammal nem bírok, mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, az alapprobléma az, hogy én lassabb, megfontoltabb személyiség vagyok, ő meg egy energiabomba. Nem bír megülni a fenekén, nem tud egyedül játszani, de igazából velem sem, csak folyamatosan jön-megy, de úgy, hogy fogja közben a kezem és mennem kell vele. Sokat esik-kel még. Olyan nincs, hogy berakom az etetőszékbe, adok neki valamit játszani és főzök, mert eldobálja a dolgokat, hogy foglalkozzak vele. Dél körül alszik kb 2 órát, ilyenkor nekem muszáj leülnöm és pihennem, mert elfáradok. Elrakodom a kajamaradékokat és összepakolok, aztán kezdődik minden elölről, este 7-8-ig, néha 9, mire elalszik. Utána rendet rakok megint és kb ennyi a napom, beesek az ágyba.

A hab a tortán az, hogy keresi a határaimat. Sokszor megharap, néha azért, mert valaminek örül, néha frusztrált, néha dühös rám. Pelenkázás, öltözködés katasztrófa, rugdos, kifordul a kezemből, lehasal a földre. Mostanában erősödnek a hisztik, ha valamit nem kap meg, megy a kiabálás.

Volt már, hogy elsírtam magam a férjemnek, hogy nem bírok vele, nem tudom, mit csináljak, mit csináljak másképp. Ma vetkőztetéskor úgy mellbe rúgott, hogy rácsaptam a lábára, úgy érzem, nincs semmi eszközöm, se türelmem.

Férjemmel és a mamával (hetente 2-szer jön, délután 2-3 órát van vele) jobban elvan, őket is lefárasztja, de velük nem agresszív. Akit ismerek, eddig mindenki azt mondta, hogy nagyon eleven, kifáraszthatatlan, energikus gyerek. Nem tudom, ha nagyobb lesz és még energikusabb, vagy még hisztisebb, hogyan fogom kezelni??

Gondoltam rá, hogy 2 éves korától bölcsibe menjen, de ha ennyire harap (jelenleg 5 zöld folt van a 2 karomon), félek, hogy akkor a bölcsiben is gondok lesznek vele.


2021. máj. 23. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Őőő... szerintem ez teljesen normális viselkedés a babádtól, legalábbis olyan mintha az enyémről írtad volna, kivéve azt a részt hogy kell a kezem, az nem kell.


Férjed hol van a sztoriból?


Miért kellene még este a fektetés után takaríts??

Délután mikor hazaér, játsszon kicsit a gyerekkel, ne csak azért, hogy szusszanhass, hanem amúgy is és akkor takaríts, vagy nap közben míg főzöl, lehet láb alatt, nem kell etetőszékbe ültetni... lehet én vagyok a farok, de míg rend van meg nagyjából tisztaság, nem érzem úgy hogy egész nap házimunkáznom kellene.


Mosógép kimos, szárítógép megszárít, nem vasalok, minek, csak el kell tenni. Kaját estére főzök, addig a férjemmel játszanak, menet közben kiglancolom a konyhát, este felviszi, elkezdik a fürdetést én meg gyors megcsinálom a nappalit. A szobát szinte csak aludni használjuk, nem takarítom naponta.

Az egyetle dolog amire gyakrqbb takarítás ráférne, az a fürdő bevallom, de mentségemre van 3 belőle.


A lényeg, hogy nem kell egész nap takarítani, főzni meg lehet mikor a férjed ott van, akár több napra.

2021. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj, nem lesznek. Teljesen normális a videlkedése. Ha veled van, biztonságban érzi magát, levetkőzi a gátlásait, azért harap és csinál olyan dolgokat, amiket mással nem. De ez jó, még akkor is, ha te nem úgy érzed :) Egyértelműen le kell fárasztani, rengeteget a szabad levegőn tölteni, nem 1-1 órát, hanem akár fél napokat. Ha opció, trambulinozni, az nagyon lefárasztja. Kitartást kívánok. Nagyon jól csinálod!!
2021. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Hát nem az, nem mondanám teljesen normális viselkedésnek, hogy az anyukája kézen 5 zöld harapásnyom van. Ez minden, de nem normális.


Kérdező, nézzél Dadus sorozatokat, ezt nem lehet megengedni. Ha már most nem bírsz vele, mi lesz később? Meg is ver majd?


Fordítsd magad felé, erősen fogd és mondd meg neki hogy nem szabad!


A gyerek a te tükörképed. Ha nem tudja, ki a "főnök", nincs korlát, attól megvadul. Neveld!

2021. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy normális 16 hónapost írtál le. Valamennyire minden gyerek agresszív, ezt neked kell megtanulni kezelni.
2021. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es köszönöm, hogy megnyugtattatok, hogy normális. A férjem is szokott vele foglalkozni, de ő a munka mellett még tanul is, sajnos többfelé oszlik az ideje. Meg ha hosszabb ideig vannak együtt, az ő türelme is elfogy, őt is lefárasztja a fiunk. Kertesházban lakunk, amikor csak lehet, kinn vagyunk, néha 4-5 órát is. Most pont nehezebb, az esős idő miatt, de így is voltunk kinn ma is.

1-es, nem házimunkázok, de van 3 macskánk is a gyerek mellett, és este még elmosogatok, kitakarítom az étkezőt és a konyhát, teregetek, elrakom a tiszta ruhát, stb.

Ha odaengedem magamhoz főzés közben, a tűzhely gombjait csavargatja, elektromos tűzhely, szóval rögtön felmelegszik, és feléri a tetejét. Vagy a sütőt nyitogatja. Vagy a lábamon próbál meg fölmászni a tűzhelyre, esetleg bemászik a mosogató alá. A gyerekzárakat letépte, a konyhai szekrényt gyorskötözővel zártam be...

3-as, ha magamhoz szorítom, csak még jobban harap, komolyan, néha olyan, mintha egy kis pitbull lenne, el kell tolnom magamtól, ő meg ezerrel kepeszt, hogy megharaphasson. Tisztára, mint a Szörnyecskék, egyszer kis cukimuki tündérbogyó, aztán megvillantja a fogait és lerágja a húsomat is... Ha rászólok, vagy kiröhög, vagy ha megemelem a hangom, akkor elsírja magát.

Lehet, remélem, hogy ezek is csak fázisok és kinövi, de most nagyon nehéz vele.

2021. máj. 23. 19:48
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Legalább mikor rászólsz elsírja magát, ilyenkor legalább érzi, hogy ez nem jó. Az én fiamnál egy darabig elég volt, ha úgy néztem, a rászólást le sem tolja vigyorog, mostmár a nézés sem ér semmit, mondhatom 100x vigyorog remélem ha nő megért, pedig 2 elmúlt már beszél is, de ahogy talál valamit amivel idegesít egyből azt csinálja, úgy fut végig a házon, hogy amit nem szabad végig zongorázza.
2021. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jön a foga? Az enyémek mindig akkor voltak harapósak :) Egyébként meg szólj rá. Guggolj szemmagasságba, fogd le a kezét és nagyon komolyan mondd a mély főnökhangodon, hogy nem szabad. Akár adhatsz viszont valamit, amit viszont szabad harapnia. Legyél következetes (már amennyire sikerül, de ez legyen a cél :)), most már nem az a lényeg, hogy kikerüld a konfliktusokat. Szerintem a legtöbb másfél éves meg ilyen borzasztóan fárasztó, egyfolytában 5 centire a sarkukban kell lenni, mert ön- és közveszélyesek és még akkor is bajba kerülnek, ráadásul mindig az kell nekik, ami tépp meglátnak, fél perc múlva meg más és mindig több lesz az energiájuk, mint neked.
2021. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 7-es, jó tipp, megpróbálom, hogy adok neki valamit, amit haraphat helyettem, hátha bejön.
2021. máj. 23. 20:09
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem sem normális.


Az, hogy feszegeti a határokat igen, de ez a viselkedés nem. Ezért hülye az összes gyerek mert minden rájuk van hagyva, ezzel a szöveggel, hogy normalis. Mióta normális foltosra harapni, rugdosni bárkit is? Lassan másfél éves, ennyi ertelemnek már kéne benne lennie.


Hogy mozdultok igy ki vele? Mivan a szexuális elettel? Ez igy nektek jó?


Szerintem sürgősen vedd fel az anya szerepet, mert jelenleg nem szülő vagy , csaj szórakoztató személyzet és csicska.

2021. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9-es, nincs ráhagyva, nem tudom, miből gondolod ezt.

Kimozdulunk, mindennap megyek vele sétálni, játszótérre ritkábban, hetente járunk.

Az anya szerep alatt nem tudom, mit értesz, de szerintem jó eséllyel mást, mint én 🙂

2021. máj. 23. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!