Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 16 hónapos "babám" mai...

A 16 hónapos "babám" mai napig kb semmit nem eszi, fog ez még változni, vagy most mar biztos lehetek benne,hogy ez mindig igy lesz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 14. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Semmit nem eszik???


Nem, nem marad így. Ahogy odaadod egy kompetens felnőttnek, megváltozik.

2021. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eszik valamit, meg a szajaba is tesz,i megkostolni megkostol mindent, de vagy kikopi vagy megunja pár falat után :/
2021. aug. 14. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként korának megfelelően fejlődik?
2021. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Ne aggódj. Most biztos másra koncentrál, vannak ilyen időszakok. Amit eszik, a éppen fedezi az alap szükségleteit. Hidd el, a szervezet okos, még egy babának a szervezete sem hagyja éhezni magát. Ha a kórós tartományba ér a súlya, vagy drasztikusan fogyni kezd, akkor kell orvoshoz fordulni, de ez szerintem csak ártalmatlan átmeneti időszak. Ha mégis nagyon aggódsz, hívd fel a védőnőt.
2021. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is eldobál és kiköp mindent újabban,elég kevés dolgot eszik meg.

De kezd kialakulni az ízlése is,sok mindent nem szeret.A sárga gyümölcsök többségét pl egyáltalán (narancs,barack,mangó,körte..) a pirosakat viszont eszi.Nem hiszem,hogy a színe miatt,gondolom van valami hasonló íz bennük amit nem kedvel.

Örültem,mert most egy ideig ette a dinnyét,most hiába kínálom nem kéri.Pedig finom.

Most a péksütemények vannak slágeren,azok közül a sajtos dolgokat például megeszi.(sajtos kifli a kedvenc sajtkrémmel)

Húst egyáltalán nem hajlandó semmilyen formában,ízben és állagban megenni.Még felvágottakat sem.Kóstolni kóstolja,de nem kell neki.Fintorog,kiköpi.

Zöldség jöhet,abból is ha épp van kedve eszik,ha nem szalad tovább játszani pár falat után.

Majd kinövi.Azthiszem..

2021. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, neki elég ennyi is. Én is meglepődök néha a lányomon, hogy nem cserélték-e el a kórházban, mert mi az apjával mindketten elég jó étvágyúak vagyunk, de ő meg ha nagyon éhes, akkor nagyjából 5-6 falat után eltolja a kaját, vagy dobálja. Ha meg csak kicsit éhes, akkor 2-3 falat is elég, ha egyáltalán nem, akkor meg semennyi.

Ha egyébként jó súlyban van és fejlődik szépen, akkor kár ezen agyalni. Idővel megváltozik. Én is irigykedek azokra az anyukákra, akiknek a babája 1-1,5 évesen már megeszi egy felnőtt fél adagját, de hát ha az én gyerekem nem ilyen, akkor ha megfeszülök se fog többet enni :D


Amúgy #1, azt magyarázd már meg, hogy ez mégis miért szülői kompetencia kérdése? Ha nem kéri a gyerek, akkor az lenne a kompetens reakció, hogy lekötözöm, és mint a libát, megtömöm, vagy mégis mi? Ha nem eszi, nem eszi, ezen akármilyen nevelési módszerrel sem lehet változtatni, sőt, a végén még ártok neki aztán valami evészavaros kamaszt nevelek ki, szóval nem tudom, mégis hogy nevelsz meg egy 16 hónapost, hogy jó evővé változzon? Érdekelnének a _kompetens_ szülői praktikáid, tanulnék tőled.

2021. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Valamit csak eszik, hiszen megérte a 16 hónapot. Tápszert esetleg, vagy szopik?
2021. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17 hónaposom sem eszik szinte semmit. Pár falat után otthagyja. Fogai sincsenek, úgyhogy bajban vagyunk mindennel. Én csak abban reménykedem már, hogy ha lesznek fogai többet fog majd enni. Állandóan a tejitalra mutogat, hogy az kell neki, szinte csak azon él. És nem, nem a tejital miatt nem eszik.
2021. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!