Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok szigorúak a...

Mennyire vagytok szigorúak a babáitokkal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. nálunk ha öltözés van, a babám mindig menne másfele és sírás a vége, mert ugye nem engedem el pelenka és felöltözés nélkül, viszont ha már minden ruha rajta, akkor már nem akar menni. Ilyenkor olyan rossz érzésem van, hogy akkor nem engendtem, talán megsértődött és utána már azért nem akar menni.

7 hós múlt.


2010. szept. 13. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk a pelenkázásnál voltak ilyen gondok. Mindig menni akart. Nem engedtem neki, aztán pár nap alatt megszokta, nincs menés, pelenkázás van. Néha még bepróbálkozik, főleg akkor amikor a tesóm van vele, persze ő megengedi neki, hogy menjen. Én ilyen dolgokban szigorú vagyok.

2010. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én már nem is tudom mióta nem engedem, több hete, de mindig próbálkozik, ennyire akaratos lenne?
2010. szept. 13. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos hülye vagyok, de nem értem, mi köze ennek a szigorúsághoz... Enyém baba is imád meztelenkedni és nem szereti, ha öltöztetem. Nem csinálok belőle ügyet. Kerítek a nap folyamán neki alkalmat arra, hogy ruha és pelus nélkül is ellehessen, egyébként azonban a saját jól felfogott érdekében (pl hogy ne hűljön ki) ruha van rajta, akárhogy is tiltakozik ellene. Nem szigorúság ez.
2010. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld elviccelni a dolgot,vagy valamivel lekötni.Én a fogkefét /oké,már 13 hónapos/ adom neki oda,vagy "megeszem" az akció alatt,így észre sem veszi,hogy felöltözött.

Az elpoénkodás örök életre szóló trükk!A párom a mai napig a legnagyobb dühömben is meg tud nevettetni,s már nem is sikerül felrobbannom-max a röhögéstől.Pedig én vagyok a pedagógus,nem ő.

2010. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

23:33-nak, ez csak egy példa volt, de ha nagyobb lesz, idővel több dologra kell nemet mondani egy anyának. Pl. ne kenje szét az ételt, ne szaladjon ki az útra, remélem így már érted.

Szoktam vele hülyéskedni, de van hogy nem érdekli, ha a kezébe adok valamit, bedobja a szekrény mögé. Pelussal a kukuccsolás jött be eddig.

2010. szept. 14. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!