Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nehézségek vannak a...

Milyen nehézségek vannak a babáitokkal?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék hogy kinél, milyen problémák vannak/voltak. Csak hogy tudjunk viszonyítani hogy mi van, és mi lehetne :)


Az én kisfiam a nappali alvások előtt ha nem evés közben alszik el, mindig fesztiválozik. Kb 10 perc, negyed órát. Bármit próbálok sír.(Kézben is). Az elején, 2,5 hónapos koráig rettenetesen hasfájós volt. Ezen kívül ki nem állhatja a babakocsit. Ezeket leszámítva tündéri baba. Nyugis, szép, érdeklődő.... De most panaszkodjunk inkább egy kicsit :)


2011. júl. 16. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 9 hónapos a babám.
2011. júl. 16. 12:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokáig csak babakocsiban tologatva aludt el nappal, ami odáig fajult, hogy a szobában is tologatni kellett, és kocsiban aludt...

Szerencsére már leszoktattuk róla :)

Most akaratosság és hiszti van. Remélem erről is hamar leszokik.-


Egyébként igazából nincs okom panaszra :)

2011. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hónapos most. Hát van vele macera rendesen. :) Amióta aktív, tehát mászik, mostmár ugye jár is, azóta a pelenkázás is rémálom. Hiába adok bármit a kezébe, nem bír nyugton lenni, mehetnékje van. Úgyhogy van, hogy végigordítja az egészet, nekem meg minden erőm be kell vessem, hogy le tudjam fogni, és rá tudjam tenni a pelust. Aztán voltak időszakok, amikor jobban tűrte, és elvolt játékkal a kezébe, de most megint olyan szakasz van, hogy nem bírja.

Aztán még a kajálások. Régen kb. 10-11 hós koráig olyan szép evő volt, nem válogatott, gyönyörűen megevett mindent, de ez is megváltozott. Ki-kimarad étkezés, mert nem kéri, van hogy állandóan zenélni meg hülyéskedni kell neki, hogy azzal elterelve a figyelmét kicsit egyen. De ez sem mindig jön be, sokszor hisztizik, kiveri a kezemből a kanalat, meg vergődik. Persze nem akarom erőltetni, de ha már régen evett, és akkor is keveset, akkor azért már örülnék, ha legalább pár kanállal elfogadna. Főleg a vacsi ilyen, mert ha akkor nem eszik rendesen, akkor éjjel felkel, úgyhogy vacsira mindenképp szeretem, ha rendesen eszik. Éhes lenne amúgy, de akkor is inkább játszana. Most meg hogy jött a meleg még rosszabb lett, 3 napig csak a tápszert fogadta el mint ételt. Tegnap meg ma azért már kis gyümölcsöt is elfogadott.

3 hetes korától kb. 2 hóig ő is hasfájós volt, órákat bőgött napközben, és nem tudtam vele mit csinálni. Aztán egy időben én sem tudtam babakocsiztatni, mert vergődött és ordított benne. De ez elmúlt szerencsére nem tartot sokáig. Most éppen ez az evés és pelenkázós dolog van műsoron, amikkel leginkább kiidegel.

De persze imádom, olyan kis tündér. :)

2011. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem annyi, hogy ha álmos, nem eszik, csak kínlódik. És talán, hogy nagyon társaságszerető, magában nem annyira szeret ellenni. Igaziból egy angyal a lányom, a gondok velem vannak. Rengeteg dolgom van itthon, mégis valahol egyhangú a dolog. Kicsi a mozgásterem. De ennek a korszaknak egy hónap múlva vége...
2011. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére, már megoldódott: most 18 hónapos és kb 2 hónapja volt, hogy egyszerűen nem akart itthon aludni. Éjszaka még valahogy, de nappal szenvedtünk, pedig álmos volt. Aztán feltűnt, hogy mikor tesóméknál voltunk, unokaöcsém ágyában hatalmasakat aludt. Így arra jutottunk, hogy ideje ágyat cserélni. Rácsos ágy helyett kapott "rendes" ágyat, azóta napközben, éjszaka jóízűen, jó sokat alszik :)
2011. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 éves fiam van.

A legfőbb "problémám" most éppen az, hogy a fiatalember önállósodik. Ezt úgy kell érteni, hogy egyedül akar felszállni a buszra, egyedül felülni a wc-re, egyedül tölteni magának innivalót, egyedül mosakodni, rendesen habos szivaccsal, egyedül kenni magát napolajjal, egyedül lemenni a lépcsőn..... amivel igazából nem is lenne probléma, sőt örülök, hogy ilyen aktív akar lenni, és nem nekem kell majd 4 évesen a wc-re ültetnem, csak annyira akaratos, hogy ha nem engedek akkor iszonyatos hisztit csap.


Pl ma délelőtt, mentünk a játszóra, ő akarja levinni a szemetet, egyik kezében a szemét, másikban lapát, és így bukdácsol a lépcsőn, mert ő egyedül akar mindent, véletlen sem foghatom meg a kezét, hogy le ne guruljon az emeletről. Egyedül nyitná a lépcsőház ajtaját, de magasan van, fel kell emelnem, de mivel tele a keze nem bírja nyitni, ha viszont kiveszem a kezéből a szemetet visít, ha nem veszem ki és én nyitom az ajtót, azért visít. :)))


Ezen kívül születése óta örök problémám, hogy még mindig nem alussza át az éjszakát. Egyszer-kétszer kel, iszik és már alszik is, szóval 5 perc az egész, de sokszor kiveri az álmot a szememből.

2011. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 13 hónapos múlt, és szinte ugyanazok a problémáink, mint a 2.válaszolónál. A pelenkázás egy kész katasztrófa, sokszor már előre elmenekül előlem. Az evés nálunk is tök szuper volt, majd az utóbbi hónapban ez teljesen megromlott: alig akar enni vmit. Jön a foga, tehát ez is rátesz egy lapáttal, na de mi eddig az összes (8db) fogacskával sokat szenvedtünk.:(

Nagy gond volt még az alvás, ugyanis már pici kora óta nagyon keveset aludt nappal, ami a mai napig is így van, de mostmár teljesen hozzászoktam. Én se vagyok egy nagy alvó. De most hogy olvastam az egyik válaszolót, lehet nálunk is az ágy lecserélésére lenne szükség, mert az én kisfiam nappal szívesebben alszik nagy ágyon, mint az övében. :)

Ja és mostanság nagyon anyás lett, állandóan a "fenekemben" van. Pedig nem volt ilyen.

Remélhetőleg hamarosan változnak a dolgok.

2011. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pénteken lesz 3 hónapos. Eddig remek sétákat tettünk, szinte végig aludt, de az utóbb kb. 1 hétben valami miatt rühellni kezdte a dolgot. Dobálja magát, nyűgös, akárhogy van a kocsiban. Most az utóbbi két napban aludt lent, ez már kész örömmámor volt. :)

Napközben nehéz rájönni, mikor álmos már. Van, hogy ásítozik, leteszem aludni, dobálja magát. Ha nem teszem le, akkor meg túlpörög, azért dobálja magát. Néha van 1-1 nap, amikor egész jól megy egy nap, de nagyon ritka.

Késő délután este mindig nyűgös. Mostmár hetek óta nem ettünk meg egy vacsorát, nyugiban, vagy néztünk meg egy filmet. Előrébb hozzuk a fürdetést 7 körülre, aztán most ezzel próbálkozunk, hátha hoz eredményt a dolog, mert az esték így nagyon rosszak. Mi is már fáradtak vagyunk, ő meg még nyűgös is, ez nem a legjobb kombináció. :)


Ezeket leszámítva ő is tündéri, szép, alapvetően nyugodt, de hát nehézségek mindig vannak. :)

2011. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!