Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan is vezessük be a...

Hogyan is vezessük be a tejet? Hígítani kell vízzel? Vagy az csak a házi tejnél van? És milyet adjak neki?

Figyelt kérdés

Teljesen ellentétes a doki és védőnő. Doki szerint 3,5% adjak, a védőnő szerint nem terheljem meg magas zsírtartalmú tejjel, csak 1,5% adjak. De ő azt mondja nem kell hígítani.Ti hogyan csináltátok?

Azt tudom forralni kell.


2010. szept. 13. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1 éves korában lehet adni először. Az én védőnőm azt mondta, hígítsam, de nem hígítottam. Sima 2,8-as bolti tejet kapott forralás nélkül. Semmi nehézséget nem okozott az emésztésében. Igaz, nagyon pici adagokat ivott mindig, mert nem igazán érdekelte. Ő ugyanis még anyatejes a mai napig.
2010. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én pár hete adtam először. Az arany középutat választottam: 2,8-as bolti mizo, forralás nélkül: 30 ml víz, 30 ml tej. Lezúzta, ahogy volt. Másnap nem higítottam már, szintén 60 ml-t kapott vmikor 2 étkezés között. Tápszer helyett még eddig nem adtam, csak müzlihez. Delassan bevezetem a reggeli tejet (még vmiért húzom az időt), de az esti jó ideig tápszer marad!

15 hónapos

2010. szept. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 3,5 tejet adok higítás nélkül.Utánaolvastam alaposan, az alacsony zsírtartalmú tej egészségtelen, pláne gyerekeknek.Az eredeti tehéntej eleve magasabb zsírtartalmú lenne...
2010. szept. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is utána olvastam, és a 2,8%-asat ajánlják. A 1,5-ös szinte víz, a 3,5-es pedig nagyon zsíros. Én is most kezdtem el adni neki, 1 dl-vel kezdtem volna, ha megitta volna, de nem igazán érdekelte. Másnap tejbegrízt főztem neki 2 dl-ből, azt bevágta. Próbálkozom ma is vele, hátha lassan megszereti. Én forralom, hiába bolti. Magamban bízok.
2010. szept. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az 1,5-ös meg egyáltalán nem egészségtelen, ez butaság, csak éppen diétás. Én azt iszom.:)
2010. szept. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

16 hónapos a kisfiam. Már kapott tejes dolgokat, csak még a tejet nem.Este reggel még tápszert iszik, de lassan ki szeretném váltani a tejjel.

Hát megoszlanak a vélemények. Köszönöm

2010. szept. 14. 07:38
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen a 1,5-es diétás, miért kéne gyereknek adni...:o?
2010. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hós a fiam.Én megpróbálhatom már neki felforralva adni?
2010. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10 hósan még nem szabad, mert nagyon nehezen emészthető a tej, és azon túl, hogy megterheli a szervezetét, tejallergia alakulhat ki nála. Szerintem várj még vele.
2010. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!