Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj a cumisüveggel?

Mi a baj a cumisüveggel?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy a gyerek ne szokjon rá a cumisüvegre. Ha pici és még szopizik, akkor oké, cumizavart okozhat. De miért baj, ha egy jól szopó baba a hozzátáplálás megkezdésekor cumisüvegből kapja a vizet/teát? Miért kell(ene) egyből pohárból innia? Még nem láttam olyan felnőttet, aki cumisüvegezne, vagyis előbb-utóbb úgyis leszokik róla.
2010. szept. 14. 09:15
 1/7 poci-maci ***** válasza:

Szia nem tudom hogy miért ellenzik annyira a cumisüveget de az az üvegtöl is függ hogy milyen tipusú nekem 4 hétig szopott és közben potlást is kellett adni neki ezt AVENTOS cumisüvegből kapta és nem lett cumizavaros!!!!!!!

A ami napig cumisüvegből kapja a reggeli és az esti tápszert! Ha megyünk valahova akkor csőrös itatóból iszik de itthon már megy neki a pohárból való ivás is!

16hós kisfiú!

2010. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez is egy új trendd, 8 hónapos koráig szopizott lányom, napi 2x kapott tápszert cumisüvegből, teát is cumisüvegből kapta, és cumizott is!

Védőnő szekált az elején hogy pohárból vagy fecskendővel etessem vele a tápot, mert leszokik a ciciről! De nem hallgattam rá, és semmi gondd nem is volt a cumisüveggel.

2010. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most ez a trend.

kislányom 3 hetes volt,mikor betegség miatt elkezdett kiszáradni. Csak szopizott,de akkor nem tudott,csak aludt,nem is lehetett etetni.Korházba kerültünk,ott azt mondták,vagy meg tudom itatni cumis üvegből,vagy infúziót kap. Hát addig próbálkoztam,míg ivott,aztán már szopizni is tudott.

Meggyógyult,a cumisüveg maradt,de a szopizással semmi gond nem volt.Nem zavarta meg. És igazad van,én sem láttam még felnőttet cumisüvegből inni,mint ahogy cumival sem.

Nem volt olyan rég,hogy a gyerekeim kicsik voltak,de most totál mások a szokások.

Néha nagyon nem értem a mostani nevelési elveket.

2010. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam. A kisfiam anyatejes. Most 7 hónapos, tehát már javában eszik mást is. A védőnőnk állandóan azzal szekál, hogy pohárból itassam. Hát ebben nem fogadtam szót, van a fiamnak cumis üvegje és csőrös itatója is. Az más tészta, hogy egyiket se nagyon használja, inkább csak játszik velük. És inni se nagyon hajlandó, úgy tűnik még elég neki a cici.

Én szeretném, ha legalább a csőröset használná, mert sokat utazunk autóval, és egyszerűbb lenne adni neki egy kevés innivalót, mint megállni, cicizni, büfizni. Egyébként is utálok kocsiban szoptatni, de ez már az én bajom...

Szóval csak azt akartam mondani, hogy én is ezt tapasztalom, hogy ha egy baba anyatejes, akkor bűn, ha cumisüveget adsz a kezébe. És nem csak az első hetekben, amikor tényleg bezavarhat, hanem mikor már nagyobb, és esetleg más folyadékbevitelre is szüksége lenne.

2010. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cumizavart sajnos megtapasztaltam az első lányomnál, nekem sajnos nem mondta senki, hogy ne adjak üveget :( 3 hósan már annyira elutasította a szopit, hogy onnantól csak fejtem, és üvegből kapta. Azért nem kellett megdolgoznia.

Későbbiekben talán azért lehet rossz, mert sok baba hajlamos evés/ivás után cumizni az üveggel, és az elég káros a fogaknak. És nehéz róla leszoktatni. Barátnőm kisfia még 4 évesen is cumiból itta az esti kakaóját, és elfeketedtek a fogai attól, hogy hosszan érintkezett közvetlenül a cukros lötyivel. A fogorvos azt mondta, hogy ez elég gyakori a cumizó gyerekeknél.

Ettől még szerintem lehet használni, csak figyelni kell arra, hogy csak evés/ivásra használja a gyerek, utána már ne rágcsálja, és ne cukros dolgokat adjunk, hanem vizet/tápszert max.

Én a 2. gyerekkel egyébként egyáltalán nem használtam még, 9 hós. Szopik még, a többi folyadék pedig csőrös pohárból megy, vagy sima üvegpohárból. De engem nagyon megviselt az elsőm cumizavara, hogy úgy elutasított az üveg miatt, szóval én nagyon vigyáztam, hogy most ne járjunk így.

2010. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szintén 3 hetes kora óta kap hozzátáplálást cumisüvegből és nem lett cumizavaros!!! A mai napig cumisüvegből issza a vizet. 13 hónapos. Pohárból is iszik persze..


Én cumisüveget használtam és nem bántam meg. Semmi gond vele. Megtanulja használni a poharat is és az üveget is. Ne aggódj.

De ha pl. autóval megyünk valahová, cumisüvegből iszik menet közben.

Kíváncsi lennék hány anyuka áll meg a forgalomban pohárból megitatni a gyereket amíg picike és nem bírja ki amíg megérkezik valahová és pohárból ihat!!

2010. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem semmi, én pont ugyanúgy gondolom mint te, kedves kérdező, a válaszaimban már én is megírtam ezt, de általában lehurrogtak

szerintem a cumisüveg a babakor része, 20 évesen senki nem iszik cumisüvegből

szóval nekünk van :)

2010. szept. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!