Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érezte úgy hogy nem...

Más is érezte úgy hogy nem érte meg a szülés/terhesség és hogy a baba nem kárpótolja?

Figyelt kérdés
2022. márc. 28. 19:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülés / terhesség eleve a legkisebb áldozat az egész babamizéria meg gyereknevelés során. Persze van vészes terhességi hányás, de nem tart örökké. Vannak nagyon nehéz szülések, de a szülés se tart örökké. Ezek a dolgok (problémák) igazából nagyon rövid ideig tartanak, ha az emberi élethosszot nézed.

De a kérdésedre válaszolva, igen, biztos van, aki úgy érzi, nem éri meg, csak ezt nem fogják bevallani névvel, mert nem szokás.

2022. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Vannak,igen. Már sosem csinálhatod azt és akkor, amikor akarod. Állandó idegeskedés, alkalmazkodás, nagyon komoly anyagi ráfordítás. Ezt van aki bevallja, van, aki nem, az azért, mert nem illik bele az anyaságról alkotott képbe.
2022. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
Nekem megérte. Sokszorosan.
2022. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Én nem érzem így.
2022. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Mekkora baba? Az enyém 8 hónapos, most kezd már egészen jó lenni. Az első hetekben/egy-két hónapban még visszacsináltam volna, ha lehetett volna.
2022. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Most nem azt mondom, hogy "kötelező" lenne ezt érezni, mert amúgy teljesen természetes az is, ha nem esel szerelembe egyből a gyerekkel, amint meglátod, sokan vannak, akiknek igenis idő kell, amíg megismerik, megszeretik, elkezdenek kötődni hozzá. De ha tartósan ezt érzed, hónapokon keresztül, akkor azért bennem felmerülne a gyanú, hogy itt többről van szó, és esetleg szülés utáni depresszió mentén kezdenék el szaksegítséget kérni. Lehet, hogy nem az, lehet, hogy semmi "kóros", de még akkor is segíthet egy pszichológus megküzdési stratégiákkal, feldolgozni a csalódottság-érzést, amit a gyerekvállalás miatt érzel, akármi traumával megküzdeni, ésatöbbi.
2022. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Mindig vannak/lesznek nehez pillanatok, de valoban a terhesseg es a szules a legkevesebb. Sokkal nagyobb aldozatokat kell hozni. Nagyon sajnalom, ha nem erzi valaki azt, hogy megerte :( egyébként kesobb konnyebb szerintem. Olyan 2 eves kortol. Mikor mar lehet vele kommunikálni. Sok szulonek innentől kicsit "ertelmesebbe" valik az egesz. Viszont ha valakinek depressziója van, es nem tud ebbol kikecmeregni, azt kezelni kell. Nagyon el tud fajulni.
2022. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is így voltam. Nagyon nehéz volt az első pár év.

Most már 8 éves, és annyira imádom, egy kis tündér. Csodálatos gyermek, áldott jó szívvel. Semmi pénzért nem csinálnám vissza.

Kitartást, idővel sokkal jobb lesz. :)

2022. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez is valami childfree önigazolást-kereső kérdés... Nem azért szül az ember, hogy kárpótolja őt bárki/bármi, hanem mert a gyerek nem maradhat bent :)

Majdnem belehaltam a szülésbe és másfél év volt felgyógyulni, mégsem éreztem így. Mivel nem lehet visszacsinálni, eszembe sem jutott ezen agyalni, hogy mi lett volna ha. Mert ha már választottam egy utat, azon járok.

Onnan nézve nem érte meg, hogy kevesebbet csinálhatom, amit szeretnék, de onnan nézve megérte, hogy jobb ember lettem. Kérdés, te mit szeretnél az élettől? Ha élvezni, akkor nem éri meg. Ha szeretet adni, akkor megéri.

2022. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

9, igen.

Aki ezt a Kérdés ki írta, az még nem szült. Ugyanis nem a szülés, és nem a terhesség a neheze, hanem ami utána jön. Másrészt meg nem is értem, ha a gyerek már megszületik akkor a szülésen és a terhességen az illető túl van, már csak egy rossz emlék. Már akinek, nekem jó emlék mind a kettő nagyon.

Megbánni esetleg hosszabb távon lehet, ha az ember egyedül marad, vagy annyira megváltozik az élete hogy nem tudja menedzselni azt. De hogy a szülés miatt, ami egy egy-kettő napos szenvedés, nem gondolom hogy bárki is megbánja a gyerekvállalást.

2022. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!