Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kicsi lenne a...

Szerintetek kicsi lenne a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 4 éves és egy 8 hónapos gyermekünk. Tervezzük a férjemmel a 3. Babát mert már nagyon szeretnénk nagy család lenni. Minden adott egy 3. Babához (értem azt, hogy anyagiak, körülmények, segítség..). Szerintetek 1-1,5 év korkülönbség kevés lenne? Azért kérdezek 1-1,5 évet mert ha mostanában foganna a meg a 3. Baba kb. Annyi lenne a kicsi és a baba között. Köszönöm a válaszokat!

2022. febr. 12. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ennyire szorít a CSOK-os határidő?
2022. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezt nektek kell tudni. Az enyém 7 hónapos, biztos nem kezdeném 9 hónap múlva újra az egészet. De ismerek olyant, akik, amikor 1 éves lesz a gyerek, ráállnak a kistesó-projektre. Ha ti most akartok még egy gyereket, akkor szülj, szard le mások véleményét.
2022. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos,te hogy érzed? Ez nem tőlem vagy a 20.ember véleményétől fog függeni.

Bírnád testileg egy baba kihordását 1-1.5 évvel az első után? Lelkileg? Segítség a terhesség alatt is lenne-e? Gyerekekkel jól el vagy otthon,nem jelent gondot,hogy újra vagy épp továbbra is csecsemősként otthon kelljen lenni? (Úgy értem dolgozni nem tudsz,legalább a baba fél éves koráig.3 gyerek,házi munka,férj..)


Ha te úgy érzed,hogy neked menne,és készen állsz akkor semmi sem akadály,az főleg nem lehet akadály,ha én mondjuk azt mondom,hogy szerintem ne mert ÉN nem bírnám :D

2022. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

2-3 hónapot vàrjatok.. onnan már jó..


A pont 1,5 èv nàlunk kicsit kevésnek bizonyult az első 2 közt, (ahogy eldöntöttük, azonnal jött a kicsi, azt hittük nehezebb lesz, mert nem menstruáltam még)


Mi eleve 3-at terveztünk, a fentiek miatt elbizonytalanodtam.

Most eltelt 2 év, már megnyugodtam, és úgy érzem mégis lehet 3.


( elsőnek jelzem, hogy mi nem éltünk a csok lehetőségével)

2022. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem szorít a határidő mivel nem vettük fel. Ha pedig nem tudsz érdemben kommentelni söpörd magad arrébb kérlek!
2022. febr. 12. 21:06
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

szia, bátyám és köztem 11 hónap van.


Szüleink is meglepődtek, hogy csak így megfogantam... ők fiatalon házasodtak össze, szóval volt elég erejük, egészségük a két picihez.


Anyukám azt mondta, az rossz volt, hogy bátyámat néha önkéntelenül "nagynak" tartották, közben meg ő is tkp. baba volt még.


Szerintem nem lehet ezt így megmondani, hogy sok vagy kevés az 1-1,5 év... mert ahány család, annyi helyzet. Ti tudjátok.

2022. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Én biztos nem bîrnám volna. Az én fejemben eleve 2-2,5 év a minimum korkülönbség, de végül már 3 èves az első gyermekünk és még csak most kezdtük (múlt hónapban) próbálkozni újra.

De ez az én véleményem, beállîtottságom, érzèsem.

3-asnak teljesen igaza van, azokat gondold vègig és döntsd el, mit bírtok, bírnátok.

2022. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Mi is 8 hónapos korában hagytuk abba a "védekezést", 10 hónapos volt, mikor először megjött a menstruációm. Végül csak jópár hónap múlva jött össze a baba, pont 2 év különbség van köztük.
2022. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

19 hónap lesz a gyerekeink között, most vagyok 35 hetes terhes a másodikkal.

Kicsi korkülönbséget akartunk. Azt viszont nagyon érzem, hogy a terhesség végére baromi nehéz lett. A meglévő babánk rengeteg foglalkozást igényelne, sokat kell emelgetni, ami néha megterhelő tud lenni. Emiatt többet is keményedik a hasam. Nem tudok úgy hajolgatni, pakolni utána, nem tudok aktívan játszani vele (rohangálni, bújócskázni, kergetőzni, amit igényelne), de már a földre se tudok leülni vele, mert kész tortúra felállni.

Emellett idegileg is kimerítő a dacolása. Nem bánom, hogy kicsi korkülönbség lesz, de már nagyon várom, hogy megszüljek, mert ez a fizikai korlátozottság most sokkal nagyobb hátrány, mint anno volt. És látom, hogy neki se jó, hogy nem tudok olyan aktívan foglalkozni vele, mint előtte/mint amennyire igényelné. Alig várja, hogy hazajöjjön az apja és bolondozzanak, nekem meg megszakad a szívem.

2022. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
9 mintha az én gondolataimat írtad volna le… nekem 13 hónapos a kislányom, de már foglalkoztat a kisteso gondolata. Pont ezek miatt, amiket leírtál félek picit, nem szeretném, ha a lányom és köztem “megromlana” emiatt a kapcsolat
2022. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!