Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet válasszunk neki?...

Milyen nevet válasszunk neki? Legyen második név?Tapasztalt szülők,kérem megosztanátok velünk a névválasztási tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Rohan az idő,23.hétben vagyok,ikerlányokkal.vezetéknevünk Becz. Összeírtunk már egy listát,de nem jutunk dűlőre.Anna,Adél,Boglárka,Kíra,Luca,Míra,Nóra,Réka,Zsófia

2022. febr. 23. 11:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Johanna is szóba jött utólag
2022. febr. 23. 11:08
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Én hosszabb neveket adnêk, mivel rövid a vezetéknév. Pl a Becz Luca nekem nagyon pattogós. Ezek közül Johanna és Zsófia.
2022. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Becz Anna-Becz Adél páros nagyon tetszik :)

De ha nem akartok alliteráló neveket, a Nóra-Réka is szép. Nekem valahogy a rövid keresztnevek tetszenek ehhez, hiába rövid a vezetéknév.

2022. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Én is hosszabb neveket adnék. Ahogy a 2-es írja, Zsófia és Johanna jó választás.
2022. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
en is hosszabb nevet adnek. Borbala, Rebeka, Timea, Mariann mondjuk? nekem Becz Borbala kifejezetten tetszik
2022. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezek közül a Boglárka, a Luca és Adél a legjobb. Az utóbbi kettő viszont nem előnyös ehhez a vezetéknévhez, szóval a másik lánynak Borbára nevet adnám. Bogi Bori
2022. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Hosszú neveknél a Zsófiával szerintem kicsit nyelvtörős a c a zs előtt. Johanna vagy Boglárka közül meg az egyik magyarosabb és vidám, a másik "külföldiesebb" és komolyabb (szerintem).

Johanna mellé stílusra illene (szerintem és ötletként) az Abigél, a Boglárka mellé pedig a Tímea talán.

Olyasmit is figyelembe vennék eredet és gyakoriság mellett, hogy mennyire lehet becézni vagy a hangzásuk, netán a becézésük nem lesz-e túl hasonló (amikor a játszótéren kiabálod utána :D).

Réka és Luca szimpatikus még nekem ezek alapján, bár tény, hogy pattogós, ahogy az egyik válaszoló írta. Az Adélhoz inkább pl. Lénát vagy más hasonló gyakoriságú és kevésbé becézhetőt választanék.

+ Jelentést és névnapokat is érdemes megnézni. Az is lehet szempont, ha az egyik gyereké mondjuk pont karácsonyra vagy a szülinappal esik egybe.

2022. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen mindenkinek a segítséget,még mindig azon agyalunk,hogy legyen-e második nevük,vagy az csak kiszúrás? Életemben nem gondoltam volna hogy az egyik legnehezebb és legmeggondolandóbb teendő lesz a terhesség során 😅
2022. febr. 24. 11:12
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan hosszú leírva és kimondva egy "Anna Bella" mint egy "Annabella".. vagy jó, lehet egy "Eleonóra" és egy "Ida Gréta", ahol betűre ugyanannyi, de a két név zótagszámra még rövidebb is :) A vezetéknevetek aztán meg pláne rövid. Inkább az egy, és az is legyen kevésbé kacifántos nevek híve vagyok, de pl. két kétszótagú név ilyen rövid családnév mellé még szerintem sem a gyerekkel-kiszúrás kategória. És jó eséllyel simán bele fog férni minden leendő rubrikába.
2022. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

Anna,Míra,

Nóra,Anna.

2022. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!