Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól intett a gyermeketek...

Mikortól intett a gyermeketek nem-et és igen-t a fejével?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam még nem rázza a fejét a nem-re ( és nem is mondja), ugyanez a helyzet az igen-el is.

#Fejével
2022. márc. 28. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 éves koráig nem bólintott. Se igent,se nemet. Igazság szerint most 6 éves,egyszer-kétszer ha láttam bólogatni összesen.
2022. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, hogy ezt tanítani kellene vagy ösztönös? Ha belegondolok.. soha az életben nem ráztam neki a fejem ha nem-et mondtam neki..
2022. márc. 28. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemet 10 hónaposan, rázta a fejét, 1 évesen már mondta, hogy: nem. Igen-t nem mondta 3 éves koráig. És nem is bólintott, szerintem most sem szokott.
2022. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 franciasrac ***** válasza:
100%

Nem ösztönös mert pl. Albániában fordítva van. Csak lassacskán tanítsd neki hogy mit kell csinálni ha nemet vagy igent akar mondani, mutasd magad.

2-3 éves kortól általában mindenre kezd nemet mondani szóval ez a legjobb időszak lenne hogy tanítsd neki

2022. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb 15-16hosan, tanitottak neki a tesok. Ma mar a kadban a duplo babanak csavargatta a fejet jobbra-balra es mondta h nem.


Igent viszont nem bolint es nem is mondja, csak hummog egy jellegzeteset ami azt jelenti. (17hos most).

2022. márc. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 hónaposan rázta a fejét, hogy nem pl. ételre. Igent kb. 1 éves kora után nem sokkal, de szerintem nem tudatosan használta (a nemet igen), csak tetszett neki, hogy bólogat, és mondja, ige, ige, ige... Nagytesók tanították neki :)
2022. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10-11 hónaposan rázta a fejét, hogy nem, mondani csak 1-2x mondta eddig. Most 15 hónapos, talán 1 hónapja kezdett bólintgatni, hogy igen. De pl csak olyankor, mikor hozza az üvegét üresen, kérdezem tőle, hogy kérsz bele inni? És akkor bólint. Azt viszont hogy "de" azt nagyon tudja, mikor én valamire azt mondom neki, hogy nem szabad, akkor jön a de és akkor "vitatkozunk" :D
2022. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!