Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted is ugyanolyan...

Szerinted is ugyanolyan fájdalmas a császár mint a sima szülés?

Figyelt kérdés
A fájdalomra értem.A lényeg,hogy egyszerre szültünk barátnőmmel őt császározták én simán szültem és megakarta nekem magyarázni,hogy a császár ugyanolyan fájdalmas mint a spontán szülés,pedig ő még hüvelyi úton nem is szült,na most azóta volt egy császárom is,így már jobban hozzá tudok szólni a dolgokhoz,és így már tudok különbséget tenni.Meg kell,hogy mondjam ég és föld a kettő,a császár nekem abszolút nem fájt,de hát mi is fájhatna hisz érzéstelenítik az embert,a fájdalom igazából csak császár után kezdődik,de szerintem az a vágás se fáj jobban mint a gátmetszés.A lényeg én császárnál semmit nem éreztem,szülésnél pedig azt hittem,hogy itt a vég,már utólag azt is megbántam,hogy nem kértem epidurálist.De legalább így éreztem minden kínját és szépségét.
2010. szept. 14. 16:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Csak az egyiket tapasztaltam, a császárt. 30 órás vajúdás után nekem senki ne mondja, hogy "sima ügy"...
2010. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
Én is mindkét módon szültem, de nekem a császár sokkal rosszabb volt. Az első szülésem simán ment, 12 órát vajúdtam, gátmetszéssel lett meg a babám, 4 nyomásra. Nagyon fájt, de ami a császár után volt a második babánkkal, az sokkal rosszabb volt nekem. Menni alig tudtam, szó szerint rosszul voltam a fájdalomtól. Tovább tartott a felépülés is. A műtét maga nem fájt persze, max. kellemetlen volt, de szerintem ami utána jön, az rosszabb, mint a természetes szülés.
2010. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
Lehet neked nem fájt de másnak igenis fájhat és lehet rosszabb.Ez egyéntől függ nem vagyunk egyformák ne hasonlíts mindenkit magadhoz.
2010. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem a vajúdásra értem hanem magára a műtétre,arra,hogy mennyire "egyszerűbb" ha kiveszik mintha ki kell nyomni,szerinte az is van olyan fájdalmas,egyébként én is több órát vajúdtam a császár előtt az ikrekkel ,az egyik babát megtudtam szülni a másik babának viszont nem ékelődött be a feje,ezért lett császár.
2010. szept. 14. 16:31
 5/26 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam,hogy nekem nem fájt utána csak azt,hogy nem fájt jobban mint a gátmetszés.
2010. szept. 14. 16:33
 6/26 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, nyilván maga a műtét nem fáj annyira, mivel elérzéstelenítenek, és max. rosszul vagy meg az rossz, amikor a babát kinyomják. Szerintem a császárban az fáj jobban (nekem az fájt jobban) ami utána jön. Az nekem rosszabb volt, mint a kitolási szakasz a természetes szülésnél, vajúdni meg mind a kétszer vajúdtam, így az ugye ugyanolyan.
2010. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled ,én ha úgy vesszük kétszer szültem és egyszer császár.A lényeg nem értem,hogy miért mondja,hogy neki a műtét az szerinte ugyanúgy fájt mintha simán szült volna,pláne ha nem tapasztalta a másikat.
2010. szept. 14. 16:37
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy elcseszték nála az érzéstelenítést? Ha rendben működik az érzéstelenítő, akkor nem szabad, hogy bármit is érezzen a műtét közben. Egy kis matatáson, rángatáson kívül. De az sem fáj, csak inkább olyan kellemetlen, hogy érzed is, meg nem is...

Az más tészta, hogy műtét után az első néhány nap maga a pokol, de magának a beavatkozásnak nem szabadna fájnia.

Egyébként én is csak császárt éltem még meg, de a műtét közben az említett matatáson kívül én semmit nem éreztem. Fájni meg pláne nem fájt. Csak utána...

2010. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%
A császár sokkal rosszabb... Persze hamar megvan viszonylag fájdalom nélkül a baba, de utána marha hosszú a felépülési idő. Én sokat sírtam és szenvedtem, mert nem tudta sokáig megfelelően ellátni a kislányom. Rengeteget kellett feküdnöm. Sz@r...
2010. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem szabad belemenni ennek az elemzésébe.

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe,egy anya két szülése sem egyforma,más a vajúdás után,vagy programozottan végzett császár,más a baba mérete miatt,a szülő nő csípő és hüvelymérete miatt...s az agymunka is más.

2010. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!