Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor derül ki hogy mekkora...

Mikor derül ki hogy mekkora kárt okoztam a babám agyában?

Figyelt kérdés
1 hónapos a pici és eddig mindig rázással lehetett a legjobban megnyugtatni. Viszont ma reggel szembejött velem egy cikk, ami a rázás káros hatásáról szólt. Először nem foglalkoztam vele nagyon, mert hát nem erőből rázom, csak ringatásképp. Viszont mégis piszkálta a lelkiismeretemet, hogy akkor mégis hol van a határ, és jobban utánaolvastam. És hát lehet hogy ártottam, mert sokszor rázogattam minden irányba, gyorsan is, lassan is, különböző kilengéssel. Néha még látszott is rajta hogy mennyire élvezi, jókedv volt a szemében és néha egy halvány mosolyt is eleresztett. Most viszont rettenetesen aggódom, be vagyok parázva és lelkiismeretfurdalásom van.
2022. márc. 31. 09:48
 1/8 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ráztad úgy,hogy a feje össze vissza csapódott, vagy a fejét mindig biztonságosan tartottad?
2022. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján ringatod, attól nem lesz baja, sőt, mint írtad, élvezte is! Pl. a hintázás se okoz gondot, ne aggódj!
2022. márc. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fejét biztonságosan tartottad, szerintem ez még nem minősül károsnak. Bár ő még nagyon pici, ha játékból is csinálnátok azért egy erősebb testalkatú babánál már kevésbé lenne gond. De inkább mellőzd, találj más megnyugtatási módot neki.
2022. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, a fejét mindig tartom, bár itt azt is megjegyezném hogy egyszer büfiztetés közben véletlenül hátrabicsaklott. És igény ringatásnak szántam, de van amikor nagyobb lendülettel, vagy nagyon gyorsan, mert mindig más frekvencia válik be amitől megnyugszik.
2022. márc. 31. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján nem lesz gond :)
2022. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Azért is érdemes más módot találnod, mert oké, most még lehet kb 4 kiló, de néhány hónap, és közel 10 kiló lesz, ha nem több. Nem egy olyan kérdést olvastam már itt, ahol azt kérdezte az anyuka, hogyan nyugtathatná meg máshogy a 10-11 hónapos babát, mert már nem bírja el. Ne legyél saját magad ellensége.


Amúgy kétlem, hogy ártottál neki, de ha aggódsz, megér egy kérdést a vedőnőnél.

2022. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen rázás, amit írsz, nem veszélyes szerintem. Nyugogj meg. Ne rázd úgy, hogy a feje ide-oda csapódik, wnnyiről van szó.
2022. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A rángatásra irják, hogy káros, nem a hinta szerű rázogatasra. Nyugi.
2022. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!