Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extrém nagy babák anyukái...

Extrém nagy babák anyukái mekkora a fiatok lányotok. Érdekelne mi számít kirívó esetnek, és vajon mindig kilóg majd a gyermekem a sorból?

Figyelt kérdés
Lányom most 8 hónapos. 10870 gr, 78 cm. Ijesztően gyors ütemben gyarapodott és nyúlott. Ki jár még hasonló cipőben?

#8 hónapos #nagy baba #mekkora baba #kirívó eset
2013. okt. 29. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez mennyire kirívó de az én lányom 6 hetes és 5300gr és 57cm!
2013. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdező a tied nem olyan hatalmas, csak nagy, inkább a súlya mint a magassága.Fiam 80cm 8,5 kg körül volt ennyi idősen és nem volt egy óriás. Most 2,5 éves 105 cm.
2013. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 honapos kiscsajom 5,7 kg, 63 cm. 4580gr, 62 cmrel szuletett.


Szerintem a te gyerkocod nem extrem nagy, bar biztos gyomoszolni valo :)

Ha aranyos az alkata, ne aggodj ilyeneken :)

2013. okt. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 4,1 kgval született, 57 cmvel. Most 11 hónapos, 83 cm és 11 kg, de már 8 hónaposan 80 cm volt. Mindenki azt hiszi, h 1-1,5 éves, pedig nem. :) Bár 24 hónaposra méretezett ruhái vannak. Mondjuk az apja is viszonylag magas a 183 cmvel, én 165 cm vagyok, úgyhogy a kislányunk szerintem 170cmig meg se fog állni.
2013. okt. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szép nagy baba, az már biztos. A fiam 1 évesen volt 11,5 kg és 79 cm és ő is igen nagy gyerek a mai napig (most 17 hónapos lesz, 13,5 kg és kb. 85 cm). Viszont tenni ez ellen úgysem lehet, nem fogyóztathatsz egy kisbabát, a magasság pedig nyilván nem befolyásolható.
2013. okt. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,nem extrém a babád,csak duci.A magassága nem olyan sok azért.Lányom 12hós és 10,5kiló kb,de 86centi és 22-es a lába.Ő nagy,centiben és lábméretben is,de súlyban is hallgatom a duciságot,pedig nem az.De nekem ez nem extrém.

És egyébként nekem pl öcsém 11 éves,165centi és hát nem sok kiló,de a lába 40-es.Én 11 évesen 167centi voltam 39es lábbal.Most 22 évesen 171 centi vagyok,tök átlag ahhoz képest,hogy 8.osztályig legnagyobb voltam.A lábam viszont 42,az eléggé nagy nő létemre.

Egyébként nem mindegy mekkorák a szülők,mert a lányommal egykorú kislánya ismerőséknek 9600gramm és 70centi...De apuka és anyuka is alacsonyak.

2013. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hónaposan 8kg és 67cm volt,3900grammal és 51,5cm-el született.

Viszont ahogy beindult a mozgásfejlődése úgy rendesen,már nem nőtt olyan nagy ütemben.

Ma 17hónapos és 82-83cm,13kg:)

2013. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nincs szabály. Nekem a fiam átlagos 51 centivel született, barátnőm fia meg majdnem 60-nal. Kb. másfél-két éves korukig mindig volt egy-fél fej különbség köztük, 3 évesen legutóbb meglepetésemre az én fiam volt picivel magasabb - de persze még ez is változhat. Ja és a fiam most a legmagasabb egy 25 fős ovis csoportban, a játszótéren viszont rendszeresen összefutunk nála egy évvel fiatalabbakkal, akik ugyanakkorák vagy még magasabbak nála. Úgyhogy közösségtől is függ, kilóg-e a sorból, de szerintem biztos a magasságuk, alkatuk talán csak kamaszként lesz.
2013. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát. Megnyugtató. Bár nekem az a lényeg hogy egészséges legyen csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Azért bíztató hogy fordulhat a kocka és talán nem lóg majd ki nagyon az oviban a sorból Kicsit a kiközösítésétől tartok a magassága miatt. Nálunk apuka 2 m magas, én 170 cm vagyok. Lányom 3720 gr 53 cm-el született. Fél éves koráig anyatejes volt, azalatt gyarapodott 10,5 kg-ra. Amúgy nem eszik sokat és nem fogyóztatom, de próbálok odafigyelni miket adok neki (több zöldség, gyümi, kevesebb lisztes kaja). Tudom hogy azért nehéz magának ez a súly. De már fel is állt és lépeget szóval nem aggódok, rendben fejlődik. A hurkákat majd elhagyja. Csak remélem hogy azért nem lesz 190 cm-s csajszi. :)

köszi mindenkinek

2013. okt. 30. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!