Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Május elején születik a...

Május elején születik a babám. Milyen/mekkora ruhákat vegyek neki?

Figyelt kérdés

Még korai erről beszélni tudom, de fogalmam sincs sem a méretekkel sem a ruha tipusokkal kapcsolatban.

Anyukám azt mondta 50-es babaruhákat semmiképp mert nálunk mindenki a családba min 52 centi volt és 4 kiló. Én pl 4550-el születtem... de hát ezt nem tudni előre. Szerinte minimum 56-ossal kezdjek de abból is 4-5 mert kinövi.

Kernék pár tippet méretekkel és ruha tipusokkal kapcsolatban hogy miket kell ráadni nyáron.


2021. dec. 30. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Én is 56-osokat vennék, alapvetően a szülők születési méretei várhatóak.


A mi babánk 50 cm-es született, de mondták is végig, hogy pici baba lesz, kb. 3 hétig hordta az 50-es ruhákat. De volt rajta 56-os os, végül is rá lehetett adni, csak kicsit bő volt.

2021. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

56-62-eseket vegyél (62 már pár hónapos inkább, de szerintem jó ha már van otthon, nem utána kell beszerezni, amikor hirtelen nő), aztán majd ahogy haladsz előre és látszik a kb. várható méret, akkor veszel egy-két kisebbet szükség esetén.

Ha beütne a gebasz, akkor pedig majd apuka, vagy a nagyik intézik a picike ruhatárat, ne aggódj!

Ezen felül sok ruhadarab nembaj, ha picit nagyobb. Pl. amikor 56-ost hordott a babánk, rugit akkor is adtam rá 62-est már. Mint a felnőtteknél, itt sem egyform szabásúak a ruhák sajnos. De a rugik és a body-k nem baj, ha picit lazábbak.

2021. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
50 nem kell, lányom koraszülött egy 50-es rugink volt, felesleges venni. Kell minimum 6 rövidujju body, néhány hosszúujjú body (de abból ne sokat, mert hamar jó idő lesz, nem fogod ráadni). Rugi: méretenként minimum 3 darab (maximum 6), attól is függ mennyit mosol. Ami nem kellett nekünk: nadrág, sort, póló, hosszúujjú felső, ruhácska. Ami kellhet: napozó, ujjatlan body (ha nagyon meleg van). Rugi legyen talprészes. Body mintája csak nyáron látszik, mert különben úgyis rajta van a rugi (csak azért írom, mert én télre bevásároltam gyönyörű mintás body-t és nem látszott belőle semmi).
2021. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen énia azt vwszem észre hogy vannak babák akiken kicsivel néha nagyobb van ami nem gáz. Inkább mint kicsi legyen és szorítsa... egyébkent némelyik ruhára ráírják hogy 62-es vagy 68-as és nagyobbnak néz ki mint ami rávan írva. Kaptam az egyik barátnőmtől egy 62-es bodyt, anyukám amit vett 62-es az meg nagyobb. Meg boltonként is sokszor lehet elvan méretezve.
2021. dec. 30. 13:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rágörcsöltem erre, túlzásba estem, vittem 50-es, 56-os és 62-es ruhákat is, persze fele sem kellett. A kisbabánk 59 cm-rel született, de annyira más a méretezés, néhány 56-os is jó volt rá. A második gyerkőcnél majd biztos csak néhány 56-ost veszek majd, ha egy picit nagy is, nem számít.. :)
2021. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Valamennyi 50-t szerintem vegyél azért. Én hallgattam azokra akik azt mondták az úgysem kell. Hiba volt. A kislányom 52 centivel született és 3500 grammal, az 50-esek jók voltak, az 56-ban elveszett. Én utálom ha lóg rajta, mint tehénen a gatya. Ha a kórházban van babafotózás és szeretnél is képeket róla, akkor egy 50-est legalább vigyél ami passzol és jól mutat rajta. ☺️
2021. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

51 centivel született a lányom, at 50es ruhák nem voltak jók rá. Nem is vettem, csak ajándékba kaptuk.

56ból is csak néhány darab volt, abból rendeltem párat szülés után. (a h&m átlapolós body a kedvencem. Könnyű ráadni, és ha egy nyakig kakis baleset történik, nem keni össze a gyereket) 62-es méretből van a legtöbb. Abból vettem sokat, és abból kaptunk is bőven.

Arra érdemes figyelni, hogy pl a pepcos ruhák kisebbek,a lidl/aldi picit nagyobb. Így hiába veszed ugyanazt a méretet, nem ugyanakkora a ruha. Az 56-os pepcos rugikat nem tudtam ráadni, mikor 54 centis lett a gyerek

2021. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Méretek, saját tapasztalat:

Lidl ruhák nagyobbak (szerintem jó márka, jó ruhákat készítenek, sokáig lehet hordani)

Pepco ruhák kisebbek (ott is lehet jót kifogni és inkább a pár száz forintos menjen tönkre, ha pl sokat bukik. Amúgy volt nadrág, amit hónapokig hordott és már mászott)

HandM, CundA és Kik szerintem méretarányosak

Tesco kicsit kisebbek.


56-os ruhákat vegyél. De fent mindent leírtak

2021. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Én is május elején fogok szülni,én nem vennék a helyedben még,bőven ráér február közepéig amikor már kb látni fogod,hogy mekkora méretek várhatóak a babát tekintve.

méretet érdemes választani,nem akkorát ami pont passzol a babára.

Ha mondjuk 50-es lesz a 37-38.hét körül akkor minimum 54-es ruhákkal kell készülni,és akkor is úgy vedd meg őket,hogy jó eséllyel 2-4 hét és jöhet az 56-64.


Ha már a február közepe felé lévő ultrahangokon 50cm körüli mérete van akkor meg is szívtad,hogy megvetted az 50-es ruhákat.

Kapásból az 54-es ruha kellene a még meg sem született 36-38 hetes babára.

Úgyhogy mindenképpen megvárnám a ténylegesen utolsó heteket,és akkor vennék akkor is mindig egy mérettel nagyobb kell mint amekkora a baba.Hiszen ha pont akkora a baba mint amekkora a ruha akkor nem lesz hosszú életű egy body se. :D


Ha mégis előre akarsz nagyon vásárolni és valóban nagy méretű babára készülsz szerintem hallgass anyukádra és állapodj meg egy 56-62 méret környékén.

A nagyobba mindig bele tud nőni,a kicsit ha kinövi az megy a szekrény aljába.

2022. jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó. Nekem hatalmas és minimum 4.5 kilós babát mondtak az uh alapján a szülés napján. 52 cm lett és 3.5 kiló. Enyémre bőven jó volt az 50 is. Én irtam h vegyen 1-2 db 50-est is, saját tapasztalat hogy nekem jó volt. 56-t 1 hónapos koráig hordta. Most 3,5 hónapos, még nem tartunk a 68-as méretnél se, pedig 64 cm, viszont vékony, nincs 6 kiló.
2022. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!