Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben csak ölben van el a...

Napközben csak ölben van el a 10 hetes babám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Napközben a kisfiam csak ölben tud aludni. Ha berakom a kiságyába azonnal felébred. Születése óta így van, próbálom folyamatosan berakosgatni, de mindig felébred és egy idő után már nagyon fárasztó az állandó ringatás.

Egyáltalán normális ez? Abban reménykedtem hogy a 3 hónaphoz közeledve le lehet erről szoktatni de egyszerűen nem sikerül.

Érdekes módon éjszaka nincs ilyen probléma akkor le lehet tenni.

Illetve mikor kezdjem el leszoktatni az ölben ringatásról mint altatàsi módszer? Lassan kezd nehéz lenni, félek később nem dogom elbírni. Van ennek meghatározott ideje? Mert nyilván egy pár hetes baba még testközelségre vágyik, de mikor jön el az a pont mikor elkezdhetem átszoktatni valami más altatási módra?

Van valakinek ezekben tapasztalata?



2022. márc. 31. 15:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, nalunk az segitett, mikor atvette az altatasat a ferjem, kendoben magara kototte, igy altatta el, es utana le tudta tenni, fogalmam sincs, hogy csinalta, utana tobb orat al. Ma mar 6 eves, egyedul elalszik, es atalussza az ejszakat. Van remeny :)
2022. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, jól csinálod, jó anya vagy. Nálunk a mozgásfejlődés megindulásával kezdődött a leválás folyamata. Nem kellett szoktatnom senkit sehova, csak figyeltem a baba jelzéseit. Amikor jelzett, hogy lemenne, akkor letettem a földre.

Persze ez most biztosan nagyon fárasztó neked, esetleg bosszant, hogy semmit sem tudsz csinálni a babától. De most alapozod meg a kettőtök közti bizalmat. Egy hordozókendő vagy csatos hordozó nagy segítség lehet. Úgy a baba igénye is ki lenne elégítve, és Te is tudnál haladni a dolgaiddal. Na meg a karod se szakadna le. 😉 Hidd el, elmúlik ez az időszak. Most szívd magadba a babaillatot, mert pár hónap múlva már elillan.

2022. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!