Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babához születése óta...

Ha a babához születése óta két nyelven beszélünk, össze fogja zavarni és nem fog tudni egyik nyelven se rendesen beszélni, vagy megtanulja mind a kettöt?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 6. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a kétnyelvű gyerekeknek. Elég érdekes lenne, ha egyikük se tudna egyik nyelven se beszélni :))))

(Csak akkor merül fel, ha más az anyanyelvetek! Tanítási céllal ne beszéljetek hozzá idegen nyelven.)

2022. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy egyik nyelven se fog tudni beszélni, hanem, hogy keverni fogja a két nyelvet.

Más az anyanyelvünk, a férjem nem magyar és nem élünk magyarországon, viszont szeretném ha a lányom tudna magyarul is :)

2022. ápr. 6. 19:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor úgy célszerű, ha következetesen mindkettőtök a saját anyanyelvén beszél hozzá. Mindkettőt meg fogja tanulni.
2022. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor általában úgy szokták, hogy következetesen te magyarul beszélsz hozzá, apuka a saját anyanyelvén. Egymáshoz meg ahogy szoktatok (van ahol egy harmadik nyelv az, pl anyuka magyar, apuka kínai, de egymással angolul beszélnek, mert azon tudnak mindketten). Így elég hamar szétválasztja a nyelveket. Néha lehet keverni fogja, de az sem baj. Megtanulja kivel milyen nyelven tud beszélni. Rengeteg 2 vagy akár 3 nyelvű gyerek van.
2022. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha következetesek vagytok, tehát pl tőled csak az egyiket, a férjedtől a másikat hallja akkor nem lesz gond. Amíg pici addig lehet lesz keverés, pl egyik nyelven kezdett mondatot a másikon fejez be, de később szépen külön tudja majd választani. De ehhez következetesség kell mert ha össze vissza beszéltek hozzá mindkét nyelven, az valóban nem tesz jót.
2022. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki a saját anyanyelvén beszél a gyerekkel, akkor tökéletesen megtanulja mindkettöt és egyáltalán nem keveri össze.
2022. ápr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
A fentiek jól írják, következetesség kell. Annyit tennék még hozzá, hogy a kétnyelvű gyerekek beszédfejlődése általában (általában!) kicsit lemaradt az elején az egynyelvű gyerekekhez képest, de még óvodáskorban behozzák a lemaradást, és később nem lesz problémájuk (sőt!).
2022. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsonak,nem ertem mirefel a lepontozas. Nem degradalt senkit.
2022. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :) Remélem még nem rontottam el semmit, 2 hónapos és én eddig néha így néha úgy beszéltem hozzá

Nem pontoztam le senkit, most olvastam elcsak a válaszokat mert épp fürdettem, etettem és altattam a babám :) értékelem mindenki válaszát :)

2022. ápr. 6. 21:28
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Még nem rontottál el semmit kérdező de ezt a néha így néha úgy beszélsz vele dolgot hagyd abba.
2022. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!