Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki kiköltözik külföldre,...

Aki kiköltözik külföldre, annak mennyi idő, hogy rendesen megtanulja az adott nyelvet?

Figyelt kérdés
Nyilván nem úgy értem, hogy nyelvtudás nélkül megy ki, hanem, alap-középfokon beszél (nem rólam van szó, csak kíváncsi vagyok, hogy általában mennyi) . Leginkább az érdekel, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy valaki nagyon magabiztosan és jól beszéljen egy idegen nyelvet ha kint él.

2018. jan. 21. 22:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Az a környezettől függ, hogy mennyire van rákényszerülve az ember. Valamint hogy érdekli-e a dolog.

Beszéltem Németországban olyan ex-jugoszlávval, aki 20 év kint lakás után sem tud egy szót sem németül. A felesége is jugoszláv, a kollégái meg törökök, így törökül tanult meg. Velem is oroszul beszélgetett.

Van ismerősöm aki USA-ba ment ki dolgozni, 2 év alatt egy szót sem tanult. 1. nem érdekelte 2. éjszakánként iskolákat takarított, és soha nem kommunikált senkivel.

2018. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez emberfüggő. Ismerősöm kiment Kínába egy évre cserediáknak, 0 nyelvtudással, és C1-es nyelvvizsgával jött vissza. De ő szorgalmasan tanulta is a nyelvet, sok energiát fektetett bele azon kívül, hogy ugye minden nap hallgatta, és próbált beszélni.

Ismerek olyan cserediákot is, aki jó ha pár mondatot tud mondani az adott ország nyelvén 1 év után, mert nem érdeklődött a nyelv iránt egyáltalán.

A cserediákokról (középiskolások) általánosságban elmondható, 0 nyelvtudásról kezdve 3-4 hónap kintlét után már sokat megértenek és alapfokon beszélnek is, és év végére pedig középfokon, magabiztosan beszélik az ország nyelvét. De ehhez nagyon fontos, hogy próbálkozzon a beszéddel, mert csak azzal, hogy hallgatja valaki a többieket, nem fogja megtanulni a nyelvet.


Aki nyelvtudással megy ki, annak annyival egyszerűbb, hogy kevesebb gyakorlással is eljuthat magasabb szintre. Én B2-es nyelvtudással mentem ki Németországba, és fél év után már C1-es szinten beszéltem, anélkül, hogy különösebb energiát fektettem volna bele. De lehet, hogy akinek nincs jó nyelvérzéke, annak több idő kellett volna ehhez is.


Szóval a kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni, de kb 1 évre tenném a mércét, amennyiben érdekli az embert a nyelv és annak elsajátítása.

2018. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Minnél idősebb vagy amikor új országba kerülsz annál kisebb a valószínüsége, hogy tökéletesen el tudd sajátítani a nyelvet. Ez alapprobléma. Ha jó a hallásod vagyis jól tudod utánozni amit hallasz nagyobb az esély az őslakosok beszédét átvenni. Ha már tudsz egy idegen nyelvet valamilyen szinten már nagy segítség ahhoz, hogy az új, ismeretlen nyelvet elsajátitsd. Ha már itthon bemagolod a legfontosabb szavakat, az új helyen már felgyorsul a tanulás mindig csak az új nyelvet hallod, látod stb.. Hogy ez mennyi ideig tart, az rajtad múlik. Én ismerek valakit aki megérkezésekor nulla nyelvismerettel 10 hónap után tolmács nélkül jogsit szerzett. Szóval, mindent bele és menni fog.
2018. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Rólam pedig annyit, hogy alap-, középfokú nyelvtudással jöttem ki 10 éve Németországba. Építésvezetőként komoly tárgyalásokon veszek részt, a nevem alapján tudják hogy külföldi vagyok, de sokan azt hiszik hogy idekint nőttem fel és jártam iskolába.
2018. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Kozepfoku spanyollal jottem ki Barcelonaba kb 2 eve, mar mindent megertek (nagyon sok akcentus keveredik itt). A beszedemen halljak, hogy nem itt szulettem, de abszolut ki tudom fejezni magam minden helyzetben, ahogy magyarul tennem. Katalant is megertem, de beszelni csak ha nagyon muszaj.
2018. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éve költöztünk ki Austinba.

Alapfokon beszéltem a nyelvet, azonban most már bátran-folyékonyan megy a hétköznapi életben, ennek ellenére a poltikai téma/nagyon speciális dolgoknál még mindig csak nézelődök, hogy mi van?

Szerencsére ez egy átlagos 18 évesnek nem annyira a hétköznapjainak a része.


18 éves vagyok. :)

2018. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

A fiam egyik nyáron intenzíven tanulta a franciát, mert ősztől franciaországi suliba ment. 1 hét suli+3 hét gyakorlat. A gyakorlati helyeket próbálta úgy kiválasztani, hogy a környezetében ne legyenek magyarok vagy legalábbis kevesen. Nagyon gyorsan megtanult. 5,5 évig volt kint.

Mielőtt a francia útja volt már jól beszélt angolul. Internetről, Cartoon Network, internetes játékokon tanult meg valójában.

A francia út után hazajött, egy félévig volt itthon, utána kiment Skóciába. Ott angolul beszélnek, de nagyon sok skót kifejezés van. Pár hónap után azzal sem volt gondja.

Nincs nyelvvizsgája, de mindkét nyelvet tárgyalási szinten beszéli. Most Skóciában nyelvtanórára jár, mert ősztől főiskolára megy, és ne legyenek a beadandókban szarvas hibái. Azt mondta, hogy eddig nem sok újat tanult. Viszont érdemes neki végigjárni, mert ha hazajönne, honosítani lehetne a suliban kapott papírt. Egyébként lassan 5 éve van kint, nem tervezi, hogy hazajön.

2018. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
25 év
2018. jan. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
5 éve jöttem ki Izraelbe 0 héber nyelvtudással. Azóta itt elvégeztem a főiskolát 100%-ban héberül. Ennek ellenére nem érzem azt, hogy jól tudom a nyelvet. A szaknyelvet igen, de hétköznapi társalgásban nem vagyok túl jó, részben, mert elég antiszociális vagyok, meg mert a legtöbb barátom és a férjem is itt élő angol anyanyelvű. Az angolom amúgy középfok felett volt valamivel, itt olvastam ki az első angol regényemet is, most már viszont írni ha nagyon odafigyelek, anyanyelvi szinten tudok (pár cikket is írtam pénzért amerikai weboldalakra), a társalgás szintén nagyon jól megy, bár ott még néha hibázom és a kiejtésem is magyaros. Kb 1 év után lehettem felsőfokon angolból.
2018. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

en nemetorszagban vagyok cserediak. Amikor kijottem augusztusban, meg nagyon alap szinten beszeltem(legalabbis ugyereztem angol mellett, abbol mar volt c2m), de most igy felev utan mar mindent megertek korulbelul, es mar egesz valasztakeson ki tudom magam fejezni, mondjuk en eleg beszedes tipus vagyok:))

annyit tudok tanacsolni, h angolt egyaltalan ne hasznaljatok :) az elejen lehet nehez, de megeri :)


Nezegettem nyelvvizsgakat tovabbtanulashoz testdaf/telc c1 hochschule es igazabol a feladatok eleg konnyuek, foleg a hallasertes vagymi a helyi akcentus utan :D

2018. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!