Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes még fejnem? Vélemények...

Érdemes még fejnem? Véleményeket kérnék!

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a kislányom. Soha nem szopizott, eddig fejtem neki a tejet. Kiegészítenem már hónapok óta nem kell, mert van annyi, hogy még a fagyasztóba is került 10-15 liter. Ma volt kb. a negyedik alkalom, hogy vért fejtem tej helyett, annyira tönkrementek már a cicijeim. Most elhatároztam, hogy abbahagyom, de mardos a lelkiismeret! Szerintetek? Van még értelme, ha nem szoptatok, hogy 7 hónap után még anyatejet kap a lányom. Vagy csak a kötődés miatt mondják az okosok, hogy két évig, vagy tovább!? Most már mást is kap, tehát akár tápszert is ihatna, vagy rosszul gondolom? Segítsetek!
2010. szept. 15. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan abbahagyhatod és kapjon tápszert. A lefagyasztott tejből pedig tehetsz a pürébe és a főzelékekbe amiket bevezethetsz neki.
2010. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szilvia33333 válasza:
81%

szerintem egy babát szoptatni kell es az rosszabb megoldás ha nem kozvetlenul szopik. Addig kell szoptatni ameg elfogadja ha már nem kell neki akkor ne csináld tovább.Ez egyszerű, jelzi a kicsi h mikor kell még neki, mikor már nem. Es nem ettol kotodsz majd hozzá, hanem hogy figyelsz ra, gondoskodsz rola, es o az elso nem te.

Remélem nem hülyeségeket irtam:) Sok sikert

2010. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek, hogy a baba az első, de azért a saját egészséged ne kockáztasd szerintem. Ha már vérzik, én sok értelmét nem látom a fejésnek. Nehogy nagyobb bajod legyen belőle, hogy tovább erőlteted! Az a 10-15 liter még egy darabig elég lesz a kislányodnak szerintem, attól függően, hogy mennyi tejet iszik még naponta.

Az én babám 7 hónapos, és még szopizik. Mivel nekem nincs gondom a tejcsivel, én egyértelműen anyatej párti vagyok, de ami nem megy, azt nem szabad erőltetni. Semmi baja nem lesz a kicsinek, ha tápszert kap.

Inkább legyél büszke magadra, hogy eddig tudtad fejni a tejet! Én úgy gondolom, hogy eddig is mindent megtettél azért, hogy a babád a legjobbat kapja. Nem gondolom, hogy csalódottnak kellene lenned majdnem 7 hónap állandó fejés után!

2010. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én is fejem a lányomnak minden nap a tejcsit már 15 hónapja. (Most is fejek éppen. :) ) Velem is előfordult, hogy véres volt egy picit, mert berepedezett a bimbóm. Ilyenkor kenni szoktam a dm-es mellbimbó ápoló krémmel és helyrejön 2-3 nap alatt. Szerintem itt nem csak az a lényeg, hogy a baba közelsége miatt érdemes szoptatni, hanem az anyatej tartalmaz minden védőanyagot, amire a babának szüksége van. A lányom 15 hónap alatt 1x volt beteg (fogzás miatt) és túl volt rajta kb. 3 nap alatt. Dokinéni szerint azért ilyen erős az immunrendszere, mert anyatejet kap. Ezért én, amíg van elegendő tejem fejni fogok. Kérdeztem a védőnéninktől, hogy meddig ajánlott szoptatni, ő is a 2 éves kort javasolta, ám hozzá tette, hogy csak akkor, ha ez sem a babának sem pedig a mamának nem teher. Ha Te úgy érzed, hogy teher, akkor se mardosson a lelkiismeret, ez is szép teljesítmény, hogy eddig anyatejet kapott a babád és fejtél neki folyamatosan. Tudom, hogy mivel jár, úgyhogy nagyon megértelek. :)

2010. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, mindenkinek! (ment a zöld kezecske)
2010. szept. 15. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én is fejem már 9,5 hónapja s még anyatejleadó is lettem.

Sőt összesen 4 gyermekem van.De ha vérzik,akkor lehet,hogy inkább jobb lenne,ha befejeznéd,nehogy még nagyobb bajod legyen belőle.Mit mond a védőnő vagy a gyerekorvos?Nem hívtad fel?

2010. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10:02-es vagyok, látom jól le lettem pontozva...számítottam is rá. De akkor is azon a véleményen vagyok, hogy a tápszernél sokkal-sokkal jobb az anyatej. Ez a saját véleményem...
2010. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát nagyon sajnálom, hogy lepontoztak, mert én is ezen a véleményen vagyok! Sajnos nem csak én tudom értékelni a válaszodat!

Nem is értem ki pontozott, ahhoz, hogy így lerontsák, többen kellett, hogy legyenek, de választ nem írtak nekem.....nagyon kedvesek mondhatom. Szerintem ide jönnek ezek az emberek kiélni magukat....ne törődj vele, tudom, hogy nekem jó szándékkal írtál!!!! Köszönöm

2010. szept. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!