Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire káros egy kisebb...

Mennyire káros egy kisebb gyerekre a tv?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, így nem értek hozzá, de az egyik ismerősömnek van egy 1,5-2 éves kislánya aki már kb fél éves kora óta rendszeresen nézi a TV-t.

Ezt úgy kell elképzelni hogy a TV egész nap megy, aztán hol nézi a gyerek, hol nem.

Ami számomra ijesztő, hogy néha annyira bele merül a TV-zésbe, hogy hiába szólítjuk a nevén, nem figyel csak bámulja a tovább a képernyőt. Ha eltakarjuk a szemét vagy elé állunk akkor elveszi a kezünket, kihajol mögülünk és nézi tovább, vagy hisztizik.


Az anyja úgy van vele had nézze, hiszen milyen jót tesz neki, mivel ügyesen beszél és sok szót tud már. Nem mellékesen legalább leköti.


Ez tényleg normális? Nem lesz baja tőle a kislánynak?


2022. ápr. 7. 11:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

#9: a szomszéd ötéves kissrác brutális.... ómájgád, és még pár angol mondatot ordibál, amit a mobilon nézett hülye angol rajzfilmekben hall. Kint van a kertben, és órákig ezeket nézi a fán lévő "kuckóban".

Sajnálom szegényt, hogy a szülei nem foglalkznak vele.

2022. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon rosszat tesz neki!! Újfajta "gyerekbetegség " alakult ki, a digitális autizmus. A képernyőn felnövő gyerekek autisztikus tüneteket mutatnak, borzasztó lemaradásaik vannak.

Sajnos rengeteg gyereket nevel fel a tévé, telefon, tablet, mert addig csendben van, nincs lábalatt, nem.kell vele foglalkozni. Kérdezem én, akkor minek kellett neki gyerek?! Hogy a közösségi médiában lehessen mutogatni?

Epp ma láttam egyik ismerősöm tette fel facebookra büszkén hogy a fel éves gyereke mennyire rá tud feledkezni a tévére. Fogalma nincs mekkora károkat okoz neki.

Mindkét gyerekem 2 éves kor alatt nem nézett mesét, utána is csak velem együtt,napi max fél óra.

Nehéz volt így főzni, takarítani? Igen, nehéz, mert ott volt mellettem, "segített " , hátráltatott, de sokkal többet tanult belőle, mint a tévé előtt. Kamaszkorban úgyis ül ott eleget, akkor már nem lehet teljesen eltiltani. De míg ilyen pici semmi szüksége rá.

2022. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk is van a családban kisgyerek, akinek saját tabletje van 1,5 éves kora óta, azon néz mesét, most 3 éves. A youtube-ot úgy pörgeti, hogy az én szemem kifolyik tőle... És nem érti meg, hogy csak egy mese, vagy két mese, hanem fél óra, egy óra mese. És ha nincs éppen program, nem szórakoztatja senki, akkor a tablet kell. Kicsit saját magunkra emlékeztet, mi is elővesszük a telefonunkat, amikor üresjárat van, brutális a függőségünk, nála is ezt látom. Pedig amúgy nagyon okos gyerek, és sokat foglalkoznak vele a szülei. De ha a tabletről, meséről van szó, kezelhetetlen, nem ismer kompromisszumot. Megbeszéltük a férjemmel, hogy ezt nem szeretnénk a mi gyerekünkkel, úgyhogy nálunk most nem megy a tv, csak alvásidőben telefonozok, gyakorizok. Nagyon nehéz amúgy, de kezdek leszokni :)
2022. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon káros.

2 hónapos a babám, non-stop megy a tv de csak azért mert meghülyülnék ha ennyi szórakozásom se lenne.

De ha elkezdi érdekelni a képernyő, akkor muszáj lesz kikapcsolni :(

Biztos h fog nézni valamennyi mesét, nem akarom áltatni magam azzal h ebben tökéletes leszek :)

De semmiképp sem napi szinten meg órákat és tablet, telefon, önálló youtube-ozás biztos nem lesz.

2022. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az alapvető probléma azzal van ha sokat nézi, kvázi a képernyő "neveli" a gyereket. Nagyon durva sztorikat írtok, el sem tudom hinni hogy vannak ilyen szülők...

De szerintem a másik véglet sem jó, amikor a gyerek még 3 évesen sem látott bekapcsolva tv-t. Van ilyen a családunkban, egy ovis barátja szülinapján ki se lehetett robbantani a tv elől.

Szerintem azzal a világgal kell megismertetni a gyereket amibe beleszületett, és megtanítani neki a mértékletességet. Illetve a tv-nél sokkal sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni a meseolvasásra, a játékra, a szabadban szaladgálásra.

2022. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Ebben a formában es mennyiségben már kifejezetten ártalmas az idegrendszernek szerintem. De en a teljes tiltás ellen sem vagyok. 2 éves kisfiam max fél órát nez egy nap, azt sem egyszerre, inkább 2x15 perc, bogyo es babocat, gryllus Vilmos es alma egyuttes videókat szereti. 1,5 es 2 eves kora között csak 10percet nézhetett egy nap, előtte semennyit.
2022. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

Mennyi Szent anya van itt. Azzal egyetertek,hogy ne a tv nevelje. De ha tobb,mint 10 percet/fel orat nezi a meset,viszont mellette imad szabadban lenni,csakis akkor hisztizik,ha a kinti setabol be kell menni a hazba, imad jatszani,mesekonyvet nezni, szorakozni,huncutkodni,soha semmi baja nem volt az alvassal,rendesen,koranak megfeleloen fejlodik,akkor en szar anya vagyok? Mert tegyuk fel bent a szobaban 4-5 orat megy a tv,de kozben alig nez oda 2-3 percre,csupan a bogyo es babocara,

ha eppen azt adjak,de kozben mindent is csinalunk nap kozben. Ha nem lesz festomuvesz,grafikus,hat egy fene,vallalom erte a felelosseget,nekem sincs semmi kreativitasom,biztos anno a Teletabi miatt amit oly sokat neztem en is gyermekkoromban. De hogy mas baja nem lesz a gyerekemnek,abban is hotra biztis vagyok.

2022. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A te gyerekednek lehet, hogy nem árt úgy, de az én egy éves lányom, ha megy a tv, konkrétan semmit nem hajlandó csinálni, csak azt bámulja hipnotizálva, ráadásul 5 cm-ről. Neha tesz egy kört, de visszamegy, és nem hajlandó meg se hallani, hogy szóltam hozzá, mérges, ha kikapcsolom. Te nem vagy ettől szar anya, de nekem ez nem kell. Úgyhogy nálam a tv a fegyver a körömvágásra, addig megy a mese 3 percig, de amúgy kikapcsolom. Inkább szól egy podcast, rádió, ha én unatkozom.
2022. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Nem vagyok szent anya (wtf???) sem tévé ellenes,de a gyerek olyan szinten rákattant,hogy se nem játszott,se nem hallott,szájtátva bámulta és csak vergődött,hogy nézzük, ha elraktam a távirányítót vergődve kereste,úgyhogy fogtam és elraktam a tévét, zéro tolerancia. Sorolhatnám mi minden változott pozitív értelemben,úgyhogy mi a saját bőrünkön tapasztaltuk meg,mennyire nem jó.
2022. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!