Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rám miért nem mosolyog a babám?

Rám miért nem mosolyog a babám?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám és "mindenkire" mosolyog csak rám nem :(

2 hónap alatt egyszer mosolygott rám.

Pár napja a gyerekorvosnál úgy mosolygott a doktornőre h el kellett alélni annyira édes volt.

Apára is olyanokat szokott mosolyogni.

Ma volt itt anyukám, "beszélgetett" vele és akkorákat mosolygott.

De nekem nem :(

Csinálhatok akármit, beszélhetek, énekelhetek, mondókázhatok akárhogy, egyáltalán nem mosolyog rám :(

Követ a szemével, néz rám és a szemembe, ha meghallja a hangom akkor figyel.

De mosoly az nincs és ez annyira bánt. Ma majdnem elsírtam magam amikor láttam anyukámmal :(


2022. ápr. 7. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már nem vagy neki annyira izgalmas, mint mások, akiket nem lát minden nap. Ettől függetlenül biztos, hogy imád.
2022. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy szeret nyugodj meg. Pusztán nem vagy neki újdonság. Anyaként az ember sok mindenbe mindent belelát, de a mosolygás nem egyenlő a szeretettel.
2022. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert te vagy vele, te nem vagy izgi. Nálunk még az anyát is későn mondta, rengeteg dolgot megnevezett már (apát, mamát, állatokat stb) mire kimondta, hogy anya, ráadásul az első szava a nem volt amikor etettem és nem kért, eltolta a kezem és "nem" (tudatosan mondta, utána már rendszeresen kifejezte a nemmel amit nem akart).
2022. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erre nem gondoltam, ha ez az oka akkor azt el tudom fogadni :)

Akkor élvezem azt amikor valami változatosság miatt mosolyog :)

2022. ápr. 7. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, fog rád is mosolyogni, nyugi. Csak most elkezdte felfedezni a világot, egyre jobban lát és ők újdonsádok, mert nem látja egész nap. Később is lesz ilyen, hogy apa hazaér és ő lesz a sztár, mert vele kevesebbet van (mert elmegy dolgozni), vagy átmegy a mama és akkor ő. Mert te akkor sem leszel izgi 😅. Na meg te csinálod a "kellemetlen" dolgokat is vele gyakrabban, pelenkázod, beadsz gyógyszert stb... Később, amikor ezeket már jobban tudatosítja akkor is mindenki sztár lesz, akivel kevesebbet van. De kihez fog odafutni ha elesik? Hozzád. Mert téged ismer mindenkinél jobban és te vagy (és leszel) a biztonság. Az enyém pl rajtam próbálgatta a határfeszegetést is dackorszakosan. Na azon én is kiborultam, hogy mindenkivel egy angyal, velem meg egyfolytában ellenkezik, feszegeti a határokat. A tündéri doktorbácsink megnyugtatott, hogy azért, mert nálam "szabad", akkor is szeretem és ezt tudja is, jobban ismer mint hinném és valakin az akaratot is gyakorolni kell, én voltam a biztonságog gyakorló terep 🤷🏼‍♀️. Mert ha túl is lépi nem lesz nagy baj. Így tanulta meg hol a határ, hogy rajtam kísérletezte ki, meddig mehet. Lesz sok ilyen, de attól szeret.
2022. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért mert az" természetes" neki hogy te vagy!
2022. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyd picit magára , mondjuk játszon apukával egy ideig te ne legyél ott. Hidd el amikor visszamesz örülni fog neked. :) az én babám is olyan volt. Először amikor rám mosolygott az alvás után volr.
2022. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia. 8hónapos lesz a fiam.

Őszintén? 🤣 ugrálok neki egész nap, bolondozok, mondókázok, játszok vele, alig alig mosolyog vagy kacagja el magát.

Délután 5kor hazaér apa, belép az ajtón csak annyit mondd neki hogy szia és a fiam már kacag kuncog. Estig le sem lehet törölni a vigyort az arcáról 😅😂

Én már elfogadtam, hogy nem vagyok olyan érdekes.😂

Én egész nap ugralok egy mosolyert az apja annyit mondd neki hogy szia és már vigyorog is.. ki érti ezt?🤷‍♀️🤣😂

2022. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, megnyugtattatok :)

Tegnap jöttek barátok babanézőbe és úgy vigyorgott rájuk 🙄😏, így h írtatok már nem esett rosszul :)

2022. ápr. 8. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!