Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a babajanak par honaposan osszenott a kutacsa?

Figyelt kérdés
4 honapos babamnak szintd benőtt a kutacsa,nagyon félek,hogy esetleg műteni kell. Lesz ennek kovetkezménye?Kérlek írjatok!
2022. ápr. 8. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A szinte az nem baj

Nem nőjön teljesen össze még 2 hónapot.


Az egyik gyerekemnek alapból kicsi volt (ujjbegynyi ) születésekor is.

6 hónaposan benőtt.


Másiknak pedig túl nagy, 3 cm


9 hónapos korára neki is benőtt az biztos, de hamarabbra emlékszem neki is..de ez volt, amikor felírta a védőnő

2022. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valszeg 5 hos korára teljesen osszenő…
2022. ápr. 8. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos mit mondott?
2022. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Szomszédom kislánya született "csónakfejűséggel". Ez tulajdonképpen ez a betegség, vagyis inkább csontosodási rendellenesség .


De nem lett csónakfejű,mert idejében észrevették, és többször műtötték már.


Ez,ha észreveszik,nem okoz bajt,csak a műtétek kellemetlenségét.


Viszont ha nem műtik folyamatosan ,akkor eltorzul hosszában a koponya,és egyéb bajokat is okoz az,hogy nincs az agynak hely. Innen kapta a nevét,hogy csónakfejűség.


A szomszédom kislánya teljesen jól van,meg nem mondanád róla,hogy bármi baja van.


Viszont ezzel menni kell. Nem a körzeti orvoshoz,nem a védőnőhöz,hanem Budapestre.

Minél hamarabb!

Ez nem jön otthon helyre magától.


Én azt javaslom, hogy ne késlekedj.

2022. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám nagyon pici kutaccsal született, és neki is 4 hónaposan kezdett eltűnni. 9 hónaposan már benőtt. Járunk vele neurológiára, és ott én is rákérdeztem, még a műtétre is. Azt a választ kaptam, hogy csak azoknál a babáknál kell műtét, akiknek nem szabályos a fejformájuk, mivel a kutacs lehetővé teszi a formálódást, de ha nincs már és nem szabályos a fej, akkor megműtik. Nálunk szabályos, így nem kell. Miután benőtt, a fej továbbra is növekszik, csak onnantól már az alakja nem változik.
2022. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mekkora most a fejecskéje és mennyit nőtt születése óta? Az a lényeg, hogy egyenletesen nőjön.
2022. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahigy îrják


Ha defirmált a fej, vagy nem nő rendesen, csak akkor műtenek..

6 hónapos korban már nem gond, ha benő

Amíg egy pici is van, addig simán tágul úgyh nem kell aggódni.


( nálunk is felmerült a kérdés)


Egyébként ardnyaiban a lanyomnak kisebb a feje mint az “aranymetszés”

Voltunk osteopatánál

Ott merült fel


( minden rendben vele)


1. Vagyok

2022. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nemsokára megyunk idegsebészhez vele! Egyebkent eddig normalisan nő a feje 34cm korfogattal szuletett es most 4hosan 40,5 cm . Nagyon remelem nem lesz gond! Jelenleg annyi a deformitasa h lapos hatul a feje mert a hatan alszik csak.Ennek a formaja sem tid valtozni mar ha beni a kutacs?
2022. ápr. 9. 07:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen jó ütemű növekedés. Amíg egy akármilyen pici kutacs is van, addig változhat a fejecske alakja. De szerintem mindenképpen kérdezz rá az orvosnál, hogy időben vagytok-e még ezzel, hogy laposabb neki hátul. Oldalt fekve nem próbáltad altatni? Felváltva mindkét oldalt, hogy ott se csak az egyik fele laposodjon.
2022. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!