Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babák anyukái!...

10 hónapos babák anyukái! Leirnatok miben hol tart a babatok?

Figyelt kérdés

Igazabol MINDEN IS erdekel. Alvas, eves,mozgasfejlodes,beszedfejlofes stb. Kisfiam 1 het mulva lesz 10 honapos ezeket "tudja": kuszas, maszas, felallni mindenhol,mondja h baba,mama,apa. Ezt a kerdest azert irom ki egyebkent mert neztem ma egy videót a yt-n ahol egy vloggernek a kislanya 10 hosan mar tapsolt ha mondta neki az anyukaja, es allat hangokat utanzott ha mondtak neki h pl kutya- a kislany vau vauzott. Illetve ujjal is mutogatott dolgokra. Le van maradva a kisfiam? Vagy mi a normális? Illetve eves teren hogy álltok? Mi nagyon sz*arul..vannak jobb es rosszabb napok de pl ma örültem hogy ha 2-3 kanallal eszik az etelebol...(igazan anyatejjel elvolt egesz nap) kerlek írjátok meg nekem a ti babaitok miket csinálnak!

Kisfiam egyebkent most 10 kilo de utóbbi 1 honapba nem igazan gyarapodott a sulya..


2022. ápr. 8. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva a fiad



Nekem a fiam előre van nagyon most is( màr 2 éves már)

10 hónaposan

vauvau

Nem

Ana ( anya)

Papap ( apa)

Baba

Szisza ( cica)

Pápá


Integetett, tapsolt


Egyedül járt, és kapszkodás nélkül állt fel.


Ellenben a lányom

Mászott, felállt bútor mellett és ott lépegetett..


Nem

baba

Jelezte a kakás pelust ( “pfüjj”)

Kb ennyi szava volt..


13 hónaposan kezdett járni és végül 2,5 évesen kezdett beszelni beszédindítás után, de eddigre szobatiszta is lett..

10 hónaposan Nem evett meg semmit kb, nem váltottunk ki étkezést sem..


Szóval annyira sokfelék a gyerekek..


Teljesen rendben halad a gyereked.

Nyugi🥰

2022. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincsen lemaradva a kisfiad :) A mutogatás az 1 éves státuszon kérdés, de még ott se elvárt, hogy ujjal mutasson, elég, ha tenyérrel a dolgok felé viszi a kezét. Szerintem nagyon ügyes, ha már 3 szót is mond, és a mozgása is abszolút rendben van. Mindig lesznek, akik előrébb járnak, és mindig lesznek, akik hátrébb. Szerintem a 10 kiló nem rossz súly, ilyenkor annyira beindul a mozgás, hogy a súlygyarapodás lassul, mert lemozogják. Esetleg még az evéssel annyit tudok tanácsolni, hogy próbáljátok ki, hogy falatkákhoz van-e kedve, ha püréhez nincsen, hátha azt érdekesebbnek találná, nálunk ennyi idősen jöttek be a falatok, nagyon élvezte a lányom. Lehet, hogy eleinte játszik csak vele, de ha együtt esztek, hátha kedvet kap hozzá. Persze tudom, hogy van, aki nehéz eset, ismerősi körben is van olyan, aki egy éves koráig csak kóstolgatott, utána jött meg a kedve a nagyobb mennyiségekhez.
2022. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Bocs a hozzászólásért.

De nem tudnád hanyagolni az "is" szocskát? Minden hsz-edbe belerakod teljesen feleslegesen.

"Igazabol MINDEN IS erdekel." NEM!

Helyesen: igazából minden érdekel.

2022. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajdejo ezt olvasni..köszönöm nektek 🥰 a falatkákat is probaltuk egyebkent, nem igaza erdekelte furcsa volt neki mik azok elotte az etetoszeken😀😂 de nem adjuk fel
2022. ápr. 8. 22:25
 5/7 A kérdező kommentje:
3mas: tudom , hogy nem igy a helyes direkt irtam mert manapsag sokan igy mondják. Azert van nagybetűvel :)
2022. ápr. 8. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kislányom:


3 étkezés van kiváltva. Eszik pürét is (amikor megunja olyankor mindig fújja, szétköpködi), és szívesen falatkázik (azt meg szétdobálja ha már nem kell neki).


Mászik, ül, feláll, egy kézzel kapaszkodva gyorsan körbejárja a járókát, néhány másodpercig el tudja engedni mindkét kezével és egy helyben áll.


8 hónaposan abbahagyta a szótagismétléseket pl. bababa, tetete. Azóta a "szókincse" a következő jelentéssel bír:

-hamma: éhes

-anyanya: álmos

-mem: a cumiját kéri

Sokat mondogatja még, hogy nem, de és gugu (?).



Zenére+ritmusra (pl.csörgés, taps, csettintés) táncol, néha próbál tapsolni, pápát kérésre int mindkét kezével, de nem mondja még. A nevére nem mindig figyel (szerintem túl sokat becéztük és még nem egyértelmű neki). Néhány szót megért, kérésre megkeresi és oda is adja pl. cumi, zokni, kacsa.

2022. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém másfél éves korig egy szót sem szólt majd 20 honaposan berobbant a beszéd. Ha 10 hónaposan akár egy szót is tud az brutális jó és gyors, ne akarj lemaradást keresni. Egyrészt elterő ütemben fejlődnek, másrészt felválta az egyes területek, vagy stagnálás után hirtelen beindul.
2022. ápr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!