Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megy a szoptatás?

Nem megy a szoptatás?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám, a kórházban még nem indult el a tejem és tápszert kapott. Ettől függetlenül tettem cicire de ordított, mert éhes volt.

Itthon már elindult a tejem, bár kevés van még, tápszert mellett kap azt is, de csak lefejve.

Ennek pedig az az oka, hogy egyszerűen nem kap rá, ha mégis sikerül neki akkor pedig elengedi.

Nem bírom nézni ahogyan sír olyankor.

Mindenki erőlteti, hogy ne adjak neki cumisüvegből enni …. de akkor mit csináljak éheztessem addig akkor rá kap? A védőnő is próbált segíteni de vele se mentem sokra.

Minden egyes evésnél megprobálkozok a szoptatással de nem megy… már semmi kedvem nincs hozzá kényelmesebb fejnem.

Ettől rossz anya vagyok? Esetleg tudtok adni valami tanácsot ezzel kapcsolatban? Tudom, hogy a babának ez a legjobb és félretudnám tenni azt én mit szeretnék az ő érdekében. De mégis hogyan érjem el, hogy akarjon szopizni?



2022. ápr. 12. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Pohárból itasd átmenetileg, amíg megtanulja, hogyan kell cicizni.
2022. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Ugyanígy jártam.

A babák okosabbak, mint hinnénk. Hamar rájönnek, hogy cumisüvegből könnyebben jön a kaja. Ha rákapott és nem fogadja el a cicit már kicsi az esély, hogy szopis legyen. Ne ehéztesd! Ha stresszes vagy és ha nem szopik a baba akkor nem lesz sokáig tejed. Amíg lehet fejni kell neki, a többi pedig tápszer. Nem egy ördögtől való dolog ez! Ma már nagyon jó tápszerek vannak. 4 hónapos kortól pedig el kell kezdeni a hozzátáplálást. Ennyi. Semmi baja nem lesz, ha nem szopis, ne aggódj!!

2022. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki a kérdést, ugyanez!!!!! Ő holnap lesz egy hetes 🤗
2022. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Itt lehet segítséget kérni: [link]
2022. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Amúgy a tápszerek valóban kiválóak.

Egyet nem tudnak: a betegségektől nem védenek semmit. Az anyatej meg igen.

Csak ez az aprócska különbség van a kettő között.

2022. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Szoptatàsi tanacsadòval nèzesd meg, hogyan kap mellre.

A pòtlàst ha szoptanìttal.adod, akkor egyszerre jòl is lakik ès a melledet is eri inger a tejtermelèshez.

Az anyatejnek rengeteg előnye van a tàpszerhez kèpest, èrdemes megküzdeni erte. Persze, jobb a tàpszer, mint az èhenhalas, de evvel ki is merültek az előnyei.

2022. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy rossz anya! Ezt verd is ki a fejedből!

Esetleg amit tanácsolni tudok:


-Próbálj ki több féle pózt. Van akinek fekve, van akinek karban tartva kényelmesebb, gyereke válogatja.

-Ha szoptatni akarsz, ne pótold pár napig tápszerrel és ne is fejd. A legnagyobb ingert a mellnek a gyerek szopása adja. (Nem fog éhenhalni, talán be is indul a tej, persze lehet kicsit hisztisebb lesz amíg nem növekszik a tej)

-Ha kiköpi valószínű vagy azért, mert a cicinél meg kell dolgoznia a tejért, míg az üvegből könnyen jön. Eltarthat akár 2 percig is míg beindul a tej leadóreflex folyamatos szopás mellett, főleg ha stresszes vagy, próbálj meg picit ellazulni. (Tudom nehéz)

-Ha sír is tényleg pár alkalmat, 1 max 2 napot szerintem áldozz rá, hogy nem adsz mást neki, még ha nyűgösebb is a mind leírtak miatt. Ha akkor sem indul jobban be a tejed, a gyerek ugyanúgy üvölt, na akkor próbálnám a tápszert újra cumisüvegből.

-Illetve egy dolog még.. orvos nézte a nyelvét? Nem kell felvágni? Lehet ez okoz neki nehéz szopást, ezért nem megy. Egy elbagatellizált dolog is állhat a háttérben és sem veled sem a gyerekkel nincs gond! Megesik az ilyen!

2022. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Előző tanácsok nagyon hasznosak! Én is javasolnám a szoptatási tanácsadót. Nálunk is nehezen indult, végül nem hívtam tanácsadót, de barátnőmnél csodát tett.

Ami még nem hangzott el: hogy teszed a cicit a szájába? Amíg pici volt a babám csak úgy tudott rácuppanni, hogy lapjával összenyomtam, így adtam a szájába. Sőt! Végig így fogtam míg cicizett. Két kezes volt és baromi fárasztó, de sosem kapott tápszert. Kb 3 hónapos korától tudtam elengedni miután a szájába tettem, és még később cuppant rá magától úgy, hogy nem kellett így lapítani.. :)

2022. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Az utolsóhoz hozzáfűzném(teljesen igazad van), eszembe is jutott, nekem pl a kis bimbó miatt bimbóvédő kellett. Gondolhatod mit bénáztam. Nagyjából a fiam is 4 hós lehetett, mire jól kitudta tátani a száját és rendesen be tudta kapni a mellem, nem csak a bimbót. Addig egy szenvedés volt. (Most 14 hósan még igény szerint szopik, ha gondolod írj privátban, hátha tudok valamit még segíteni)

#7

2022. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

- Emiatt praktikusabb cumisüveg a Medela Calma. Az nem okoz cumizavart. Esetleg svéd itatópohár

- Szoptatatási tanácsadó azonnal. A védőnő ilyen témában sajnos szart sem ér.

- Trükkök: pózok, bimbóvédő, próbáld másképp a szájába tenni a bimbót,

- Egészségügyi gondok: nyelv letapadása

- Nálunk a szoptatási tanácsadó csak annyit ajánlott, hogy felesleges ilyenkor a tápszer és a fejés. A baba vissza fog szokni. 1-2 napig ilyenkor szerinte tilos a tápszer, mivel a cumisüveg csak ront ezen.

- Kitartás kell hozzá! Nem szabad feladni. A nők többsége ha megkapná időben a helyes segítséget, akkor tudna szoptatni. Csak sajnos ez nem alap otthon még. Emiatt jók például ők: szoptatásért.hu . nagy segítség a tevékenységük.

- Ne stresszelj feleslegesen!

2022. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!