Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ítélik el ennyire...

Miért ítélik el ennyire azokat akiknek 17-18 évesen gyereke van? Miért bántják őket sokan,és támadják őket?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Hát én senkit sem ismerek, aki 17-18 éves és már gyermeke van. Vagy azokra gondolsz, akiknek becsúszik, mert felelőtlenek, esetleg nincsenek tisztában a védekezés fogalmával? Hát értelemszerűen mert felelőtlenek, azért "bántják" őket.
2022. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Mert aki 17-18 évesen szül, az még nem felnőtt, maximum törvényileg. Az iskolát még nem fejezte be, nem dolgozott legalább 365 napot, így nem kapja meg azokat a juttatásokat, amik lehetővé tennék, hogy eltartsa saját magát és a gyerekét. Mi következik ebből? Jobbik esetben a szülein élősködik és a nagyszülők nevelik fel az unokát. Rosszabb esetben pedig hajléktalanok lesznek, vagy mehetnek anyaotthonba, a gyerek meg lehet, hogy árvaházba. Később gyerek és munka mellett már nehéz tanulni. Az anya egész életében egy csődtömeg lesz, a gyereknek pedig sosem lesz felhőtlen gyermekkora. Kivételek biztos vannak, de ez a többség.

Valljuk be, nem az az elítélendő, hogy 17-18 évesen szül. Hanem hogy 17-18 évesen még önellátásra is képtelen, nem hogy gyereket nevelni.

2022. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
96%
Mert még ő maga is gyerek, ráadásul a butább fajtából. 99% az esély, hogy az apa el fogja hagyni, már ha még egyáltalán képben van, és ezáltal a gyerekei eleve lelki sérültként kezdik az életüket. A saját életeddel jogodban áll játszani, de a máséval nem.
2022. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy miért ítélik el?


Mert milyen véleménnyel kellene lenni arról, amikor valaki felelőtlenül, nulla végzettségre, anyagiakra, a szülei nyakára egy gyereket, úgy, hogy önerőből még a minimumot sem tudja neki megadni?

2022. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem embere válogatja. Vannak akik ennyiidősen talpraesettek, valamint van a másik véglet mikor tényleg a szülők finanszíroznak mindent. Az utóbbi tényleg felelőtlen. Viszont ha van olyan kapcsolatban, ahol a pár férfi tagja nem kis kamasz, van egzisztenciája és tényleg szeretik egymást akkor nem gond ha 17-28!évesen szül DE az anyának nem árt, ha van akár szakmunkás végzettsége, ha apuka lekoccolni legyen miből eltartani a gyereket. Szóval ha valaki 17–18 évesen van stabil kapcsolata, életszínvonala amit magának/maguknak köszönhet, akkor szerintem senki nem szólna bele, de mint tudjuk mai világban az ilyen ritka mint a fehér holló.. régen más lehetett, ott tényleg 18 évesen már rendesen dolgoztak, mai világban sokan az egyetemet még 26 évesen fejezik be.
2022. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17-18 évesen szül*
2022. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

"Viszont ha van olyan kapcsolatban, ahol a pár férfi tagja nem kis kamasz, van egzisztenciája és tényleg szeretik egymást akkor nem gond ha 17-28!évesen szül"


Miért, az tényleg jobb, ha egy felnőtt férfi felcsinál egy gyereklányt...? Hát annak is sok esze van, szegény csecsemő nem is kerülhetne jobb helyre, mint két ilyen felelőtlen hülye közé.


És amúgy is, miben különbözik, hogy a szülei tartják el vagy a pasija? Egy 17-18 éves úgyse tud semmit megadni magától a gyerekének, még egy darab pelenkát sem, másoktól függ majd, akkor még jobb talán, ha a szüleitől, azok kisebb valószínűséggel teszik ki, mint az aktuális pasija.

2022. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Mert nincs jobb dolguk, az is baj nekik ha 40 esen szülsz.

Na én 18 és 40 évesen is szültem, ki nem sz..ja le mit mondanak.

2022. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Mert a 17-18 évesen köttetett kapcsolatok nagyon ritkán tartanak életük végéig, pláne a 21. században.

Igen, vannak kivételek, nekem is van ismerősöm, csak még mielőtt jönnének az én is, én is, meg én is 17 éves korom óta együtt vagyok a férjemmel/feleségemmel kommentek... De akkor sem az a gyakori.

2022. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert eleve már egy jó nagy hátránnyal indítják a gyereket az életben. Szinte kizárt hogy az apával együtt nevelik fel, így garantált a csonka, esetleg később a mozaik család. Még a jobbik eset, ha az apa egyáltalán tartja a kapcsolatot a gyerekkel. Vannak kivételek persze, mint mindenben, de ritka. 0 végzettséggel, 0 anyagi megtakarítással vállalnak gyereket a szüleik nyakára, akiknek lehet hogy a nem várt családtag anyagi nehézségeket is okoz, hiszen egy gyerek felnevelése nem olcsó. Aztán anyuka vagy befejezik az iskolát, vagy nem. Ha igen, akkor addig anyu-apu nevelheti a gyereket, míg ő iskolapadban ül, és önmegvalósít. Meg kéne ezért őket tapsolni vagy mi? Én ugyan nem támadok senkit, de nehogymár leboruljak valaki elé, csak mert 17 évesen nem volt esze védekezni.
2022. ápr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!