Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Holnap megyek abortuszra. Ne...

Holnap megyek abortuszra. Ne támadjatok kérlek, így is elég nehéz. Hogy működik? Reggel 7re kell mennem onnan hogyan tovább? Szültem már 2szer

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igaz nekem nem abortuszom volt hanem missed ab.Elvesztettem egy babát és műszeresen kellett befejezni a vetélést.De ugyanúgy csinálják mint az abortuszt.Reggel be kellett mennem,felvettek,felmentem az osztályra.Ott át kellett öltözni,adtak tágítót,kis idő múlva jött az altató orvos elmonda mi hogy történik.Majd be kellett menni a kisműtőbe,fel feküdni az ágyra,elaltattak és mikor kész volt felébresztettek.Délután mehettem haza.Szőrnyű volt.(Bocsi,hogy ezt írom de tényleg.)
2019. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is volt egy abortuszom. Reggel 7 re kellet menni volt kb fèl 8 mire sorra kerültem a beteg felvètelnèl. Fel vettèk adatokat stb.. Utânna kaptam egy àgyat mèg csinàltak egy uh-t. Aztàn vàrnom kellett még nem szóltak kb fèl 12 kor szôltak a mütöelöterëbe vàrtunk voltunk kb 5 en ès egymàs utän mentünk ott mèg tettek fel pàr kèrdést dohànyzol el stb... Utänna arra emlèkszem hogy elaltattnak utànna a szobàban èbresztetek mondtàk 4 óra mùlva menjek a zàrójelentèsèrt. 4 kor letelt mentem èrte s utànna mehettem haza.
2019. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tágítót, hogy kell elképzelni? Azoknak id kell akik már szültek?
2019. márc. 21. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Akik szültek már, azoknak nem adnak tágítót.

Én bementem reggel, kicsit későn volt a műtét (3 körül )úgyhogy dél felé már kaptam egy infúziót,mivel előző este óta se enni, se inni ugye nem lehet. Felmentem a műtőbe egy műtősfiúval, felfeküdte, elaltattak, az ágyamban ébredtem. Az egész kb fél óra volt. Magamhoz tértem, adtak enni, este fél 8 körül engedtek ki.

2019. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Én szültem kettőt a missed ab előtt(császárral)mégis kaptam tágítót.A méhbe szúrják,nekem pokolian fájt.Én két gyerek után vesztettem el egy babát,azóta született még egy kislányom.Több nem lesz.El is köttettem magam a harmadik császár közben.De 3 gyereket is fel lehet nevelni tisztességesen.Ettől függetlenül mindenkinek a saját döntése.
2019. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Akik szültek már, azoknak nem adnak tágítót." ez értelemszerűen csak a spontán (hüvelyi) szülésre vonatkozik, akik császárral szültek, azoknak még ugyanúgy sose tágult a méhszája, mint akik még nem szültek sose.

A tágításnak 2 módja elterjedt, az egyik a laminária névre hallgató növényi rostból készült pálcika, amit a méhszájban helyeznek el, és a következő időben a környezetéből vizet felvéve megduzzad - így hoz létre egy lassú, fokozatos előtágítást, ami az élettani szülés kezdeti szakaszához hasonló. Ezzel elkerülhető a méhszáj gyors, erőszakos tágítása által okozott sérülése.

A másik módszer gyógyszert (prosztaglandin-származékot) használ erre a célra. Erről azt kell tudni, hogy amint az a nevéből is levehető, (többek között, onnan mutatták ki először) a prosztata termeli az urak szervezetében, az ondófolyadékba keveredik, és ez az az anyag ami fiziológiásan a méhszáj megnyílását kiváltva lehetővé teszi a spermiumoknak a méhbe való behatolását az aktust követően. Szóval ugyanazt tudja, mint a laminária, csak nem mechanikus, hanem biokémiai úton.

A laminária felhelyezése szúró jellegű fájdalommal járhat, és mindkét eljárás a tágulással párhuzamosan kiválthat menstruációhoz hasonló méhgörcsöket...

2019. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os, köszönöm a kiegészítést! :)
2019. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!