Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak ilyen babák?

Vannak ilyen babák?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos lányom, aki egyáltalán nem szereti ha szeretgetjuk, nem engedi magát megolelni, szemből nem adhatunk neki puszit, mert ha látja mire készülünk elloki az arcunk, ha megakarjuk ölelni, akkor is hatrafesziti magát és eltol, nem rakja a fejét a vallunkra, mellkasunkra, akkor sem ha majd elalszik, egyáltalán nem bújik hozzánk és nem engedi hogy közeledjunk felé. Nem lehet kézben ringatni, mert nem engedi,feszeng,szabadulni akar. Kicsinek is ilyen volt, sosem szerette ha ringatni próbáljuk a kezünkben, nem bírja a hordozast. Egy darabig nem tartottam furcsának, mert azt hittem majd később kialakul a kötődés, de semmi csak egyre rosszabb mert már szabályosan eltol, ellok. Ha hívjuk sem jön oda hozzánk, hanem elmegy mellettünk inkább valami másért. Ha simogatjuk azt viszont szereti, és igényli is az alvásnal. Egyedül akkor bújt hozzám, és rakta a fejét a mellkasomra mikor lázas beteg volt és csak piheget, de már azt sem tudom nem e azért volt mert nem volt ereje ellenkezni. Én is ilyen felnőtt vagyok, nem szeretem ha olelgetnek, puszilgatnak, de anyukám nem úgy emlékszik hogy ennyire kicsinek is ilyen elutasito voltam, inkább olyan 2 éves koromra alakult ez ki bennem. Ez tökre olyan érzés mintha nem szeretne minket. Mindenhol látom babák hogy bújnak a szüleikhez, ő meg utalja ha szeretgetni próbáljuk.
2022. ápr. 17. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha ez így marad jó eséllyel autista.Azthiszem 2 vagy 3 éves korban lehet vinni szakemberhez aki ezt megállapíthatja,ha így van.

De ennek sokszor több tünete is jelentkezhet.Mindenkinél más.A fiam pl bújós,de folyamatosan "repked",idétlenül szalad,lábujjhegyen járkál folyamatosan,rend mániája van,a fényeket órákig el tudja nézni (közben szintén repked,remeg) és nagyon könnyen függővé válik bármiről is legyen szó ami neki tetszik.

Nem játszik velünk soha,de szereti a társaságot és ha kell kér segítséget.Azonban a játékba sem minket sem mást nem akar bevonni,mérges is ha bele piszkálunk a játékába.Egyedül akar mindent csinálni.Beszélni sem beszél,pedig lassan 3 éves.Mutogat,oda húz dolgokhoz és nagyon ritkán gagyog valamit.TUDNA beszélni,mondott már ki dolgokat (lámpa,autó,stb.) de ezeken kívül abszolút nem akar velünk így sem kapcsolatot teremteni.Nem kérdez,nem válaszol,nem bólogat,abszolút nem akar velünk beszélgetni,soha nem szólított még meg senkit a nagyapján kívül.(papa)

Mert..mert nem.Mert autista.


Ha veszel észre rajta egyéb furcsaságokat is vezess róla naplót,hogy ha esetleg tényleg szakemberhez kell majd fordulni akkor meg tudd neki mutatni.


Egyébként egy bizonyos mértékben normális ez,nem minden gyerek rajong az ölelkezésért és puszilgatásért tekintve hogy nem tudja,hogy azt kedveskedésből és szeretetből csinálod,és valamelyik baba nem is olyan bújós mint a többi vagy csak később alakul ki,de az sem kellene,hogy állandó jelenség legyen egy normális babánál, ha ennyire elutasító az..reméljük,hogy majd változik.Még kicsike,nem megijeszteni akarok ezzel senkit,de jobb idejében felkészülni.ez a vehemens elutasítás nekem elég gyanús lenne.

2022. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm, bennem is fel merült már. Nálatok voltak esetleg ennyi idős korban más furcsasagok?
2022. ápr. 17. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is az ugrott be, hogy esetleg autista.


Viszont a fiamnál is éreztük hogy nem igényli és annyira nem is szereti a babusgatást. Ennyire nem volt elutasitó, mint amiket te írsz, de ha megöleltük kb egy másodpercet engedett csak és ment tovább, nem bújt és kézből is inkább kikéreckedett.


Igazából az egész akkor oldódott meg amikor 15 honaposan abbahagytam a szoptatást és mivel nem volt meg már az a kontakt ami ezek szerint neki elég is volt elkezdett ö maga hozzánk bújni és igényelni a testi kontaktot. Akkor volt hogy a vállamra hajtotta a fejét egy egy öleléskor és elalváskor is mellém bújt szorosan.


Csak azért írom hogy ilyen is van

2022. ápr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém se szerette az ölelgetést egy jó darabig. 15 hónapos koráig kb. És nem autista, most már szereti.
2022. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó gyerek nem szereti, ha puszilgatják es mégsem autista, miért kell egyből ezzel riogatni?? Kérdező, örülj neki, hogy a lányod tudja a határait és jelzi is. Anyukád lehet rosszul emlékszik, az én anyám szerint én pl sose sírtam, hát gondolhatod, mennyire igaz ez. Raadásul te se szereted az ölelgetést. Szeresd a gyerekedet ugy, ahogy az neki jó es ne autistázd le már 1 evesen, amikor még kb nincsenek is tünetek.
2022. ápr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy autista emiatt, ne legyetek már ilyenek. Ez életkori sajátosság, ami teljesen normális, és HA megmarad 3 éves kora után is, akkor ESETLEG gyanúra adhat okot, de nem jelenti fixen azt. Lehet, hogy szenzoros, akkor is zavarhatja, vagy csak simán kevésbbé bújós természet.


Nálunk se szeretett bújni a gyerek majd kb 1,5 évesen már oda szaladt 1-2 másodperces ölelésekre, most hosszabban bújik egy-egy ölelésnél, puszit ad, és megy tovább játszani, vagy az ölembe ül és könyveket lapoz. Ez lett abból ami nálatok is volt.

Nyugi, ne diagnosztizáld autistának.

A tünetek nagy része amik az autistákra jellemzőek csak akkor adnak okot a gyanakvásra ha 2-3 éves kor után is megmaradnak.

Ha az 1 évesed repked, az se jelenti qzt hogy autista hanem hogy pl izgatott. Ha még 3-4 évesen is repked akkor lehet gyanakodni, de akkor se biztos.

Ez egy spektrum, nincs is egységes tünet, kinek ez, kinek az, kinek többféle. Lehetsz autista úgy is, hogy teljesen normális életet élsz és normálisan viselkedsz de lehetsz a szüleidre ztalva egész életedben, mert képtelen lennél ellátni magad.

2022. ápr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából sok más tényező is van ami autizmusra utalhat. Például baromi lassú a mozgásfejlődése még mindig csak kúszik, azt is szabálytalanul, nem áll fel, nem is próbál felkapaszkodni, felmaszni dolgokra. Nem húzza maga alá a lábát, nem hitnazik négykézláb. Járunk Dévény tornára, és látta már neurológus, konduktor, fejlesztésre is járunk, azt mondják minden rendben vele, csak lusta, későn érő típus, ha ott maszatjak szépen csinálja szabályosan, itthon mégis inkább kúszik, szabálytalanul, ez van hónapok óta, hiába várom a csodát a sok fejlesztés miatt. Nem mutogat, és ha mi mutogatunk neki, akkor ha kedve van oda néz, ha nem akkor nem. Nem próbál hangot utánozni, hogy baba, bebe, de egesznap gagyog ugyanúgy ahogy hónapok óta csinálja. Nem fog két ujjal, hanem marokkal. Ellenben könyvet, golyopalyat szépen lapot, vezet az ujjával. Szemkontaktust tart, szeret hintazni, csuszdazni, kukucs játékot imádja. Dolgokat megkeres ha eldugunk. De oda adni nekünk semmit nem ad. Nem hív játékra. Egesznap elvan egyedül, egy hang nélkül. Mindent egyedül akar csinálni. Idegenktol nem fel. Bárki megfoghatja, bárhol ott hagyhatjuk. Egesznap nevet, a viccet, mókát érti és hangosan kacag. A tv, telefon szerintem egészséges szinten érdekli. Nem bámulja egesznap. Embereket felismer, meg ismer, hang alapján is. Egyedül azt jelzi ha inni kér, de azt is úgy hogy elkezdi lokdosni a Cumisuveget, nem az ujjával mutat. Eszik darabos ételt egyedül, de marokkal teszi a szájába. Hiába viszem orvostól orvosig azt mondják, lassabb mindenkinél, de nincs vele baj. Ő kényelmes. Egyébként érdeklődő, ha valami van a kezünkbe kiakarja kapni, megfogni. Elvesz tőlünk dolgokat is. Nem tudom, aggódom, bízom benne hogy igazuk van a szakembereknek. Nagyon kis súllyal született és még mindig kisebb a korához képest termetre. Azt mondják kezeljem úgy mint egy koraszülöttet, mert mindent 2 hónappal később kezdett el csinálni.
2022. ápr. 18. 10:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Pacsit ad, tapsolni tapsol, de nem papazik, nem mutatja meg hol a feje pl. A kezünket fogva felall, ha kérjük tőle álljon fel, le is ül ha kérjük.
2022. ápr. 18. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te elhatároztad magadban, hogy baja van. Te ettől ideges leszel és ez neki sem lesz jó. Csak 1 éves, túl sokat vársz tőle, én sose gondolkodtam rajta hogyan rakja a kaját a szájába az 1 éves gyerekem, túlzásokba esel.
2022. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlzásokba esel.

Az egyetlen dolog ami aggasztana, hogy még csak kúszni akar/tud, de az csak simán megkésett mozgásfejlődés.


Minden más jönni fog. Kiemelek 1 példát mert arra konkrétan tudom a választ, és ez a mutogatás. A babák 9-15 hónap között kezdenek el mutogatni általában, de 18 hónapos kor a türelmi idő. Te meg itt vergődsz azon hogy a 13 hónapos nem mutogat.

Csak kiemelek még egy példát, hogy hogyan eszik... 14 hónaposan kezdett el kanalazni próbálni a gyerekem, a villa mai napig probléma és a kanalazás csak most kezdett el igazán ügyes lenni (2 éves).

Ezekkel az elvárásokkal nem feltétlen akarnék a gyereked lenni.

2022. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!