Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak ilyen babák?

Vannak ilyen babák?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos lányom, aki egyáltalán nem szereti ha szeretgetjuk, nem engedi magát megolelni, szemből nem adhatunk neki puszit, mert ha látja mire készülünk elloki az arcunk, ha megakarjuk ölelni, akkor is hatrafesziti magát és eltol, nem rakja a fejét a vallunkra, mellkasunkra, akkor sem ha majd elalszik, egyáltalán nem bújik hozzánk és nem engedi hogy közeledjunk felé. Nem lehet kézben ringatni, mert nem engedi,feszeng,szabadulni akar. Kicsinek is ilyen volt, sosem szerette ha ringatni próbáljuk a kezünkben, nem bírja a hordozast. Egy darabig nem tartottam furcsának, mert azt hittem majd később kialakul a kötődés, de semmi csak egyre rosszabb mert már szabályosan eltol, ellok. Ha hívjuk sem jön oda hozzánk, hanem elmegy mellettünk inkább valami másért. Ha simogatjuk azt viszont szereti, és igényli is az alvásnal. Egyedül akkor bújt hozzám, és rakta a fejét a mellkasomra mikor lázas beteg volt és csak piheget, de már azt sem tudom nem e azért volt mert nem volt ereje ellenkezni. Én is ilyen felnőtt vagyok, nem szeretem ha olelgetnek, puszilgatnak, de anyukám nem úgy emlékszik hogy ennyire kicsinek is ilyen elutasito voltam, inkább olyan 2 éves koromra alakult ez ki bennem. Ez tökre olyan érzés mintha nem szeretne minket. Mindenhol látom babák hogy bújnak a szüleikhez, ő meg utalja ha szeretgetni próbáljuk.
2022. ápr. 17. 21:49
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem határoztam el, de amikor a védőnő, és a gyerekorvos összes kérdésére azt kell felelnem, hogy nem csinálja, és szembesulok vele, hogy milyen mértékű lemaradása van, akkor engem is gondolkodóba ejt. Ha nem lenne a mozgásban lemaradva, valószínűleg igen felsem merült volna bennem, hogy gond lehet. De egy státusz vizsgalaton 10 kérdésből, egyet sem csinál, az már nekem is szembetűnő, járok vele közösségbe, a korabeli gyerekekhez képest ő sehol sincs. A baba úszáson feladat megmutatni a fejunk, hónapok óta naponta mutogatom neki hol a feje, hol a lámpa és semmi. Így már aggódom.
2022. ápr. 18. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!