Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha nekem, és a szüleimnek...

Hogyha nekem, és a szüleimnek kék szeme van, de a férjemnek, és a szüleinek barna, akkor milyen szemszínű babára számítsunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most várom első babámat, és nagyon érdekelne hogy vajon milyen lehet a szemszíne... Azt olvastam, hogy mivel nekem és a szüleimnek kék szeme van, ez azt jelenti hogy a mi szemünk csak kéket ad, tehát ha a férjem nagyszülei vagy dednagyszulei között van kékszemű, akkor kék lesz, ha nincs, akkor barna. Ennek szeretnék itt utána járni, hogy ez így igaz e? Nem tudom számít e, de nekem van egy barna szemű nagymamám. Köszönöm!

2022. ápr. 18. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Barna, vagy kék 50-50%.

[link]

2022. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Valószínűleg barna. A kék nem domináns öröklődésű,csak ha mindkét szülő kék szemű, akkor lesz kék szemű a gyerek.

A barna domináns, valószínűleg olyan lesz.

2022. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Sógornak és sógornőmnek is barna a szeme, mind 2 lányuk kékszemű.
2022. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Te biztos, hogy kéket adsz, mert csak az van. Férjednek vagy 2 "barna génje van", vagy, ha a felmenői között volt kék, akkor lehet, hogy egy barna, egy kék. (2 kék biztos, hogy nincs neki, mert akkor neki is kék lenne.) Szóval, ha egyáltalán van neki "kék génje" és ő azt adja(te is, ő is egyet adatok a kettőből), akkor és csak akkor lesz kékszemű. Szóval szerintem barnára készülj, ha már erre készülni kell, de azért kis eséllyel az is előfordulhat, hogy kék lesz. (Mondjuk születéskor szinte mindenkinek kék, akkor még ne kezdj el örülni, mert bebarnulhat😂)
2022. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
4-es: a kérdezö egyik mamája is barnaszemü volt
2022. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

#5! És akkor mi van? A kérdező mamája nem a barna gént adta tovább a kérdező anyjának/ apjának (attól függ melyik mama), hanem a kéket. A papájátol is kapott egy kéket, így lett kék szemű. Tehát a kérdezőnek a 2 kékből már csak kéket tudott adni. A másik szülőtől is kéket kapott a kérdező, ezért lett ő is kékszemű. Nem egy atomfizika, kb., középiskolás biosz, de nyugodtan pontozzatok le🙄

#4

2022. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az az igazság h a családunkban és ismerősi körben is minden ilyen esetben kék szemű kislányok és fiúk születtek, így sztem tuti h kék lesz... Egy kérdést megért, aztán csak reménykedek hátha mégis barna lesz
2022. ápr. 18. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Ettől függetlenül még mindig nagyobb esély van barnára,mint írtam. A kérdésben vázolt felvetésed pedig nem igaz úgy, abban a formában. HA a felmenői között van kékszemű, akkor van arra egyáltalán esély, hogy lehessen kék, mert, ha pl.az egyik dédszülő kékszemű, akkor ő kéket adott tovább a gyerekének, a másik dédszülő barnát, ezért lett a nagyszülő barna.(Mert a barna domináns, de hordozza a kék gént.) Aztán az a barna szemű nagyszülő szintén továbbadta a kék gént a gyerekének, de mivel a másik barnát adott, barna lett. Utána ugyanez történt a férjednél is. Abban az esetben, ha ez így történt, a férjednek egy kék és egy barna génje van. Az egyiket fogja továbbadni, te pedig biztosan kéket, tehát akkor kék lesz. Vagyis AKKOR 50%esely, hogy a gyerekek kékszemű lesz. De mivel ez a lánc bármikor megszakadhatott, lehet, hogy a férjednek 2barna génje van. Tehát tőled örököl a gyerek egy kéket, tőle egy barnát. Mivel a barna a domináns, akkor biztosan barna szemű lesz.

#4

2022. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na nálunk nagyon érdekesen alakult ez.

Exem családjában mindenki kék szemű, szülei és testvérei is.

Az én családomban a férfiak mind kék szeműek voltak, apukám és két nagypapám és azok testvérei is. Apai nagymamám is kék szemű volt. Anyukám és anyai nagymamám volt csak barna szemű.

Én sötétzöld szemű lettem. A lányunk sötétzöld szemű lett, hiába a rengeteg kék szem.


A fiam apukája meg barna szemű, náluk mindenki barna szemű.

A fiam meg kék szemű lett.

Valószínűleg az én családom férfitagjainak a szemszínét örökölte. Pedig senki nem gondolta, hogy így lesz.


Egy szóval: nem lehet tudni :D

2022. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban mindenki barna szemű, fiam apjának a családjában mindenki kék szemű. A fiam már 12 éves és zöld szemű szőke hajú.
2022. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!