Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek, irjátok le a 7 honapos...

Kérlek, irjátok le a 7 honapos babátok napi menü és kajcsi időrendjét?

Figyelt kérdés
kiváncsi lennék miket esznek?,mikor? mennyit?sokat segitenétek köszke
2008. dec. 18. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
naponta 4x eszik.reggel és este 200ml tápszer.Ebédre vagy üveges bébi kaját,ami kb163g,vagy én főzök neki.uzsonnára tejpép vagy gyümölcs.Eddig adtam neki:almát,őszibarackot,banánt,körtét,sárgarépát,sütőtököt,krumplit,pulyka és csirke húst,rízst,babakekszet,zöldborsót,paradicsomot,vegyes zöldséget,finomfőzeléket,brokkolit.Azt hiszem ennyi.
2008. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
elég a napi 4?és azok milyen időpontok?reggeli ebéd uzsi vacsi hány orakkor?
2008. dec. 18. 00:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
8-9 körül eszik először,utána 12-13-kor,aztán 16-16.30kor és 19-kor vacsi.
2008. dec. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Reggel általában nyolc körül eszik 160-200 ml tápit. 11-kor 150 ml tejpép, 14-kor egy üveg bébiétel, mert az általm készített kajcsit nem fogadja el, 17-kor egy bébiételes üvegnyi gyümipép, 20-kor 200 ml. Sinlac. Etetések között néhány korty babavíz. Az ötszöri étkezés pedig nagyon fontos még ebben a korban. Pont tegnap beszéltük ezt a védőnővel. De ha belegondolsz a felnőtteknek is a napi 5x kajálás lenne az ideális. Az persze más kérdés, hogy nekünk erre nincs időnk..... 7,5 hós kislány anyukája

2008. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én 6 hós kislányom még szopizik, 9-kor (akkor kel:-), 11-kor szopi megint, 13-14 között babakaja üveges vagy főzőtt kb. 100ml, du. szopi, este 19órakor tejpép; lefekvéskor 21 órakor szopi! Ja és éjjel is felkel még egyszer-kétszer szopizni!!!

nem csoda, hogy 8,5 kilós!

Egyébkénr az időpont és a mennyiség is a babától függ!Az enyém nagyon kajás, kisbabaként 8-szor szopizott nappal 2 óránként!!!

2008. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. 7 hós kislányom az alábbiak szerint kajál: Éjszaka 1x kel általában akkor csak tápszer kb. 150-160 milli és tea. Reggel általában 6-7 között ébred, mindjárt nem eszünk, hanem kb. fél 8-kor akkor valamilyen gyümölcs többnyire üveges, ma pl. 100 gramm őszibarackot benyomott, utána még 70 milli tápszert. Ezután fél 12 körül eszik (ezt befolyásolja azért a délelőtti alvása is) akkor valamilyen főzelékféle (imádja a sütőtököt, tegnap brokkolit evett, az nem ízlett, amikor ilyen van, akkor higítom tápszerrel, úgy megeszi) és utána kiegészítésnek tápszer, fél 4 tájban ismét gyümölcsös kaja van (ennek az időpontját is befolyásolja a délutáni alvása). Este fél 8-8 tájban vagy csak tápszer vagy tejpép, babagríz és tápszer keveréke. Utána általában ki is dől és alszik. :)
2008. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7 hós múlt a lányom:

6kor cici, 9kor gyümi vagy tejpép(150-200gr), ebéd 12-13kor húsos főzi (150-200gr), uzsi 16körül: rizses, vagy zabpelyhes gyümi(150-200gr) és fürdés este 19 körül, fél 8körül vacsi: cici. Napközben vizet iszik.


Én általában a bébiüveges főziket adom neki egy héten 4-5ször, egyébként főzök és turmixolom az első válasz alapján hasonlókat. A gyümölcsöt is magam készítem, de van, hogy az is üveges. Az én lányom pl nagyon szereti a tönkölybúzapelyhet (spar-ban vettem) almával, vagy banánnal, szokatm fagyasztott meggyel kiegészíteni pl a milupás vaníliapépet, vagy a hippes naturgrízt, vagy bármilyen gyümölccsel dúsítani azokat uzsira. Délelőtt leginkább naturan eszi a gyümit, ötörve banánt, reszelve almát, néha kis keksszel, vagy fagyasztott meggyet, őbarackkal (ezt is venni szoktam), narancsot is facsarok neki és leszűröm, babakekszet pépesítem vele, mandarint is így... Főziknél van, hogy csak sima burgonyát eszik almával, kis jégkockányi husival, vagy uez alma nélkül, vagy paradicsomos burgonyát, vagy sóska burgonya, a zöldborsót üvegeset adok, sütőtököt bármivel: hússal, krumplival, almával keverve...

Rem, segítettem.

2008. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, mi 5ször eszünk, a dietetikus is azt mondja, hogy 5ször legalább enni kell. Vannak babák, akiknek elég a négy, de nekünk pl nem, sőt a lányom éjszaka is felkel egyszer cicilni, igaz csak 1-2 percre és inkább iszik.
2008. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én lányom tegnap volt 7hós mi4 hónaposan kezdtük a hozzátáplást és már mindent eszik napi 5-6 szor kb 8kg tászert éjszaka és este kap 180ml
2008. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mi az a mindent?
2008. dec. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!