Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt/lesz az első...

Milyen volt/lesz az első születésnapja a babátoknak? Mit fogtok főzni, mi lesz a menü? Milyen sütemények lesznek? Milyen lesz a tortája, saját készítésű vagy bolti? Mit fog ajándéka kapni?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, írjatok, aki már túl van az első szülinapon vagy mostanában lesz!
2011. jan. 13. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
saját készítésű torta volt,illetve az Anyukám csinálta,mert én nem tudok sütni.Oroszkrém torta volt.Én előtte pár nappal már csináltam próbát a tojásfehérjével,és mivel nem volt gond,ezért kapott a tortából.Húsleves volt,abból evett.
2011. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én lányom aug.21-én volt 1 éves,a nagymamánál tartottuk az udvaron,szép idő volt.Nagyon sokan voltunk,sok-sok gyerek a család és barátok! Nagyon sokat főztünk is,volt rántott husi,párizsi szelet,töltött csirke,krumplisaláta,és rizi-bizi.Tortát azt úgy rendeltem,mozárt és fekete erdő izesitésű volt,2 szintes a tetején egy csokor virág volt marcipánból és abba kis gyöngyök voltak,nagyon szép volt,meg finom is:)Nagyon sok mindent kapott a picikém,kapott arany fülbevalót,plüss lovat rózsaszinűt,ruhákat,meg egy csomó játékot,különbözőeket!
2011. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szeptemberben volt.

Én sem szeretek nagyon sütögetni, úgyhogy csak egy egyszerű, sütés nélküli tortát csináltam az előtte lévő napon, ezt egészen pontosan: [link]

Csináltam egy nagy adag gazdag levest, meg ha jól emlékszem, sörös husit sütöttem kerámia edényben, hozzá csináltam krumplit és rizst is.

Igazából a nagyszülők hoztak süteményt is, úgyhogy pont elég volt az én általam elkészített torta.

Ajándékba triciklit kapott, meg sok-sok kis apróságot, ruhákat, játékokat, könyveket.

2011. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nov-ben volt a kisfiam szülinapja, ezt a tortát csináltam, mert ő tejérzékeny, csak sima piskótával: [link]

Pontosan ugyanilyen lett, még az alma formákat is megcsináltam a tetejére és nagyon finom volt, mindenkinek nagyon ízlett!

Sajnos éppen beteg lett, hörghurut+kötőhártya gyulladás, így a vendégeket le kellett mondanunk, csak az anyósomék jöttek. Ebből kifolyólag végül nem is főztem semmit, csak a tortát sütöttem meg.

Ajándékba a Fakopáncsból kapott dolgokat, mert a 3 évvel idősebb bátyjának már minden hülyeséget megvettünk anno, tele van a lakás játékkal és a 10. zenélő, fejlesztő, tanuló baromságot már nem akartuk :)

2011. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly novemberben ünnepeltük az 1. születésnapját, szűk csalási körben: anyukám (apukám már nem él), anyósék, keresztszülők és mi.

Vettem dinoszauruszos party terítőt, színes eldobható tányérokat, ennyi volt a dekoráció.

Fasírtgolyókat készítettem, sajttal és uborkával összetűzve, kaszinótojást, aszpikos zöldségeket. Sajtsaláta volt hozzá. Sütöttem baquett kenyeret, közkívánatra.

A két mamát megkértem, hogy süssön 1-1 fajta édes süteményt: anyósom somlóit készített (istenien csinálja!), anyukám kosárkákat.

A tortát én hűtöttem :-), joghurttortát készítettem szőlővel és ananásszal a családnak. A fiamnak két fagyis kehelyben készítettem ugyanezt, csak cukor nélkül és banánnal, mandarinnal, mert az a kedvence.

A sógornőm babapiskótával, saját készítésű túrókrémmel készített egy kutyaházikót, marcipán kutyával, mert tombolt a kutyamánia.

Közösen vettünk neki egy nagy Wader dömpert. Csak azért nem hintát, mert azt a nyáron, a névadójára kapott, szintén közös ajándékként.

2011. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóval családi az a csalási kör! :-)
2011. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!