Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarja mindenki jobban...

Miért akarja mindenki jobban tudni hogy mi van a babámmal?

Figyelt kérdés

Értem én hogy az első gyerekem, de én vagyok vele egész nap.

Anyukám állandóan dajkálni akarja, ezért ha csak megnyikkan vagy megmoccan, rögtön ugrik oda, hogy biztos magányos és ölelésre vágyik.

Nagynéném látta hogy eszi a kezét, akkor nyomta a kezembe hogy etessem meg mert biztos éhes. Pedig ő akkor eszi a kezét ha fáradt és próbálja megnyugtatni magát.

Anyósom heppje a hasfájás. Megetettem majd elkérte büfiztetésre, utána megpróbálta elaltatni. Aztán elkezd sopánkodni nekem, hogy jajj szegénynek fáj a hasa, az ő fiai is milyen hasfájósak voltak, ők is így húzták a lábukat. Mondom, ha fájna a hasa, akkor nyöszörögne is, most még kicsit mozogni szeretne alvás előtt, ne fogja le a végtagjait. De hát még pukizott is akkor tényleg biztos a hasa fáj...

Férjem nagymamája mindenáron ragaszkodott, hogy etetés előtt tisztába szeretné tenni. Mondtam hogy evés után szoktam, mert evés közben szokott kakilni. Erre beszólt hogy előtte kell hogy evés közben megnyugodjon, mert nem szereti a pelenkázást. Mondtam hogy de, szereti, evés előtt viszont biztos sírni fog az éhség miatt. Nagyon erősködött, végül engedtem. Persze eves közben megint kakilt, mondom utána hogy akkor megint tisztába teszem, erre jajj minek azt, most volt cserélve a pelus, majd következő etetés előtt...

És még sorolhatnám. Pedig nem találkozunk mindig mindenkivel, de ezek nagyon fel tudnak húzni. Főleg ha nem elég egyszer elmondani és felfogják elsőre, hanem még ott erősködnek, meg bizonygatják a saját igazukat.


2022. ápr. 21. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele csináld úgy, ahogy te szeretnéd. A te gyereked.
2022. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre egy megoldást találtam. Következetesen nemet mondtam és nem hagytam rábeszélni magam semmire. Még próbaképpen sem csináltam olyat, amiről tudom, hogy a bevált módszert kérdőjelezik meg. Sopánkodás is volt, meg gyakran a "felneveltem X gyereket, csak tudom" magyarázat. Mindenkinek elmondtam, hogy ezt a gyereket pedig én fogom felnevelni . Viszonylag gyorsan megértették.
2022. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
De sajnállak, ennyi ember akar segíteni neked. Más örülne ha lenne kire bízni a gyerekét. Ne hagyd hogy rád erőltessék a gondolataikat. Hallgasd meg és engedd el. Nap nagy részében gondolom úgyis te vagy vele.
2022. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
3.Szerintem ezt ne így gondold, hogy ennyi ember akar segíteni neked...ez minden csak nem segítség hanem belepofázás, akaratosság.
2022. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem érzik rajtad, hogy befolyásolható vagy.

Nem kell megmagyarázni, miért így vagy úgy akarod csinálni. Annyit mondj: "Az én babám, ismerem őt."

Egyébként ahogy nőni fog a baba, ez egyre kevésbé lesz probléma. Egyrészt rólad is elhiszik, hogy értesz hozzá, másrészt nem lesz olyan kis védtelen, és nem éreznek kényszert, hogy folyton megoldják a problémát. Gondolom, most húsvétkor egyszerre sok rokonnal találkoztál, ebből született ez a kérdés. :-)

2022. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is próbálkozott a tanács osztogatással, de még magamat (meg őt is) megleptem, hogy milyen gyorsan leugattam. Azóta se próbált beleszólni.

Adjak teát, adjak vizet neki, ha csuklik akkor éhes adjak neki enni stb.


Mondtam, hogy teát, vizet nem adok, keressen rá a neten miért, és ha a csuklás az éhséget jelezné, akkor ezek szerint folyamatosan éhes, mert folyton csuklott kicsiként. Most már csak akkorbha nagyon nevetett 🙂


Rá is keresett az igazára a neten, gondolom hogy megmutassa neki van igaza, és mikor legközelebb beszéltünk, igazat adott és elismerte hogy most már sokkal több az információ.

2022. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!