Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik ilyen nyugtalanul...

Miért alszik ilyen nyugtalanul 1 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Napok óta álmában izeg-mozog. Találtam rá már úgy, hogy letettem az oldalára, a fal felé fordítva, a falhoz közelebb eső oldalhoz, és a külső rácshoz, pontosabban a rácsvédőbe temetkezve, kifelé fordulva találtam rá.

Most éjjel pedig a plédje alatt volt, nyöszörgésére ébredtem. Nem tudom hogy küzdötte magát alá. Pólyába nem szeret aludni. Nem tudom hogy altassam, és hogy miért ilyen izgága álmában.


2008. dec. 18. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden valószínűség szerint a babád az "üresség" miatt alszik nyugtalanul, keresi a fészket a melegséget ami az anyaméhre emlékezteti. Az én fiam is ilyen volt az első hónapokban, én vettem neki tönkölypelyva babapárnát. Arra mikor ráfekteted bele tudja fészkelni magát, melegen körbeöleli és megnyugtatja, teljesen felveszi a teste formáját. A enyém nagyon nyugodtan aludt utána egészen 6,5 hónapos koráig, utána már oldalra fordulva is szívesen aludt, így kivettem a párnát, hogy szabadon tudjon forogni. Egyébként én varrtam termo anyagból hálózsákot és abban altatom, ezt nem tudja a fejére húzni. Most 8 hónapos, jól alszik a hálózsákban.
2008. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a párna olyan, vagy ugyanaz, mint a szoptatós párna? Oldalára a bukás miatt szoktam tenni, nem sűrűn, de azért előfordul, hogy bukik.

Nekünk pamuthálózsák van, azért kell a takaró is, de akkor beruházok egy vastagabbra, mert ez a takarós verzió nem túl biztonságos így.

2008. dec. 18. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is vándorolt álmában és mindig az ágyrácshoz bújva aludt el. Szintén előfordult hogy a takarót a fején találtam. Nekünk a mózeskosár bélése bevált.Puha,meleg,körbeöleli,biztonságos mert zippzáros olyasmi mint egy pólya így a fejére sem tudja húzni. ( 2 hós babóci anyukája)
2008. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az en babam is ilyen volt,mindig az agya sarkaba talatlam,ezzel azt jelezte hogy hianyzik neki az a puha melegseg ami korul olelte a pociba.Nagyon jo otletnek tartom a parnat,bar en nem tettem semmit a babamnak,mert megszokta hamar az egyedul letet.Meg sokaig fogja hianyolni a pocis melegseget.
2008. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első két hétben mózesben aludt, akkor még mellettem, napközben most is abban alszik. Az autósülés fejszűkítőjét bele szoktam tenni, mert a mózesben is mániája, hogy az oldalához nyomja a kis fejét. Este kipróbálom, hogy mózesestól teszem az ágyba. A párnát még jobb ötletnek találom, viszont légzésfigyelőt használunk, és attól tartok az úgy már sok lenne vastagság szempontjából.

2008. dec. 18. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok: Mi is használunk légzésfigyelőt és működik így is hogy a vastag mózesbélés rajta van a kiságyon. Próbáld ki! (Igaz egyszer beriasztott mert olyan mélyen aludt Babóka, hogy hallani is alig lehetett a lélegzetét, nem érzékelte a légzésfigyelő)
2008. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!