Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy 3 hónapos...

Mitől lehet, hogy 3 hónapos babám egész éjjel nyugtalanul alszik? Már nem tudok vele mit kezdeni és még egyetlen egy éjszakát sem aludt át! Napközben sem sokat alszik és már jó lenne, ha végre kitudná aludni magát, na meg én is!

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

ez több mindentől lehet. hasfájás, korai fogzás, zajok, éhség, szonjúság, túl meleg van, vagy éppen túl hideg, esetleg már túl fáradt, hogy jól aludjon. ezeket végig kell zongorázni, kitapasztalni.

ki kellene egy jó kis napirendet alakítanotok, így közel azonos időszakonként etetni, jóllakatni, kicsit játszani, és az álmosság első jeleinél altatni, vagy egyszerűen letenni aludni. ennyi idősen még minden étkezés után kellene aludnia 1-2 órát legalább. az én lányom jó ha 1 órát fennvolt, és ebben benne volt az evés, a tisztábarakás, játék is.

egyébként, ha nem alszik jól, illetve eleget nappal, akkor éjjel sem fog.

ne várd tőle, hogy átaludja az éjszakát, főleg, ha szoptatsz. előfordul, de ritka eset, mégha itt sokan is írják, ha minden anyukát megkérdeznék, több lenne az, aki bizony akár fél évig, akár hosszabb ideig is "éjszakázik" a kicsi mellett. az én lányom 7 hetes kora óta tápszert kapott, kb. 2 hónapos volt, amikor azt tapasztaltuk, hogy 6 órát kibírt evés nélkül. anyósom segített egy kicsit taktikázni, így este későn 10 órakor kapott utoljára enni, ha megébredt a megszokott 1-2 óra között, csak cumit kapott, majd 4 óra körül kapott enni. kb 3 hét után már meg sem ébred, csak hajnalban kelt, illetve egyre később kelt fel enni, 5-6 óra között, illetve pár héttel később már 6-7 között. szóval ki lehet ezt is próbálni, nálunk bevált.

a többi dolgot egyszerűen ki kell tapasztalnod, hozzáteszem, hogy vannak olyan babák, akik nappal jóval kevesebb alvással is beérik, ha a te babád is ilyen, akkor ezt el kell fogadnod. de előtte próbálj meg rájönni, hogy miért lehet ez.

2010. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de amíg szopik egy baba, az általában éhes éjjel még. Én 6 hónapig nem aludtam éjjel egyhuzamban 3 órát sohasem. Miután elhagytuk teljesen a szopizást akkor kezdte átaludni az éjszakát. Ezen kívül ezer oka van hogy nem alszik, mint az előző válaszoló írta, hasfájás, túl melege van, fázik, éhes, ha tápszeres aklkor lehet szomjas, nappal is sötétben altatom a lányom.. ezt probáltad e.?
2010. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos hasfájós baba,de kapja rá a cseppeket és a fogai is beindultak már,de ez már tart egy ideje a nyugtalan alvás 1 hete tart.Bár sajnos ő nappal sem akar aludni,nagyon nehezen tudom elaltatni.Nekem azt mondták napközbe ne sötétítsek,mert tudnia kell,hogy nappal van!Tegnap átaludta az éjszakát 6 órát aludt egyhuzamban,meg is voltam lepődve.Sajnálom szegényt mert nem igazán tudja kipihenni magát.Remélem ezt mihamarabb kinövi majd.
2010. okt. 13. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!