Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet mikróban melegíten...

Mikor lehet mikróban melegíteni a babának ételt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 11:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vagyis az a kérdés,hogy mennyi idős kórtol??
2010. szept. 16. 11:24
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

bármikor.


Miért kellene máshol máshogy.

2010. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Anyatejet és tápszert semmiképpen sem szabad mikróban melegíteni. Ha a saját főztödet adod, vagy üveges kaját, azt pedig bármikor. Tehát nincs korhatár.
2010. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

11.26 ..


és a kérdező.


ezt ki mondta hogy nem lehet?

ugyértem ha mentek valahová akkor étteremben megkéred őket hogy forraljanak nektek vizet és úgy melegitsék meg a tejet?


nekünk a védőnő is úgy mondta hogy ha fejek és gyüjtöm a hütőben megmelegithetem a mikroban.

2010. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármikortól, akár születésétől kezdve.

Miért ne lehetne?

2010. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A mikrót azért sem javasolják, mert nem egyenletesen melegít és ha nem kevered össze, esetleg meg tudja sütni a baba száját. Én ezt olvastam egy helyen, hogy a mikrónál erre figyelni kell. Meg talán, hogy a részecskék rezgését módosítja a mikrohullám, de ezt nem tudom pontosan és én is mikrózok egyébként.
2010. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 poci-maci ***** válasza:

Hát nekem meg sem fordúlt a fejemben ilyemi hogy nem lehet megmelegíteni a bab ételét mi tápszeresek lettünk és az éjszaka közepén nem fogok nekiállni vizet forralni hogy megmelegedjen a tápszer a picinek!

megcsináltam a tápszer betettem a mikróba gyakran összerázva 1 kis spriccelés a csuklómra h mennyire meleg ha jó akkor megetetem vele ha viszont melegnek találom csap alatt 1-2 perc alatt a megfelelő hőre lehűtöttem!

Soha nem volt belőle gondunk!

16hós kisfiú anyukája :)

2010. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülött osztályon volt a babám egy hónapig. A lefejt tejet vittem be és azt melegítették neki háromóránként a nővérek mikróban!

Semmi baj nincs a mikróval és semmilyen részecskéket nem módosít.

Jó lenne ismerni hogyan működik a mikró!

A mágneses tér mozgásba hozza a vízmolekulákat és azok súrlódás következtében hőt keletkeztetnek így felmelegítik a vizet/tejet stb.! Kikapcsolod a mikrót akkor megszűnik a mágneses tér, semmilyen sugárzás/módosulás szóba se jön.

2010. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azalatt a kb 15 másodperc alatt amíg felmelegszik a tej/tápszer nem is lehetne semmi baja. Én sem álltam neki forralgatni éjszaka sosem, be a mikróba és kész.
2010. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg ne lincseljetek már... Nekem pedig azt mondta a védőnőm plusz egy szoptatási tanácsadó, hogy tejet, ill. tápszert SOHA ne melegítsek mikróban. Én ehhez tartottam magam, az éjszakákat is megoldottuk mikró nélkül. Nem rossz szándékkal írtam a válaszomat. Egyébként pedig mindenki azt és ott melegít, amit és ahol akar...
2010. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!