Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttre adnátok kantáros...

Újszülöttre adnátok kantáros nadrágot, pulóvert, pólót vagy mellényt?

Figyelt kérdés
56-os méretű ilyen cuccokat láttam most sokat, de hát kényelmesek ezek egy újszülöttnek? Nagyon szépek amúgy, de nem tudom, mennyire praktikusak. Most várom az első babámat, a hétvégén szeretnék bevásárolni, de eddig csak body-kban és rugdalózókban gondolkoztam. És aki pl. nadrágot ad a babára, húz a lábára zoknit? Vagy mit ad még rá?
2010. szept. 16. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, mostanában az a divat, hogy már újszülötteknek is ilyen cuccokat gyártanak, holott az én véleményem szerint nem való nekik. Sokkal kényelmesebb a rugi, könnyebb is öltöztetni úgy. Szerintem ne vegyél olyat, nekünk is voltak ilyenek mert kaptuk, de szinte nem is használtuk. A body, rugi, az való egy újszülöttre, de a ruginál is figyelj oda, hogy ne ilyen hátulgombolós legyen, mert nehezebb ráadni, és szerintem a hátát is nyomja.
2010. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

ha tényleg a babája érdekli akkor nem vesz meg és nem ad rá ilyesmit.


a köldökét ingerli a farmer meg a nadrágok...nincs az a rokon mama dédi akinek ne tetszene de ennyit nem ér meg... inkább vegyél 3-4 hós koráig rugit meg body-t.



első babánál elkövettem azt a hibát hogy mivel turiban vásároltam nem jutottam hozzá sok lábfejes rugihoz és vettem zoknit. ember nem bénázott még annyit amint kiszabadultam itthonról elmentem és vettem lábfejeseket.

2010. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

56-osból nem vettem ilyesmit, inkább 62-68-tól felfele. Mondjuk az én lányom 2 hétig hordta az 56-os méretet.

Amíg újszülött, te pedig kezdő anyuka vagy, praktikusabb a legegyszerűbb ruházat: body, rugi. Azt se tudod, hogy fogd a gyereket, nemhogy még kantáros nacit rászenvedj.

De ha belejössz pár hét után az öltöztetésbe, szerintem jó dolog csinosan öltöztetni a kisbabát, ha mentek valahova, vagy vendég jön.

És itt most nem kényelmetlen farmerokra meg habosbabos rucikra gondolok, hanem csak egy sima kényelmes csinos nadrág vagy szoknya harisnya, normális pulóverrel.

Igen, ha nadrágot adsz rá, kell a zokni.

Nekünk már 2-3 hós korától voltak csinos ruhadarabjaink, és nagyon szerettem őket.

Body+rugi verziót én inkább csak 2 hóig adtam rá, utána már jobban szerettem a body+póló+mackónadrág+zokni együttest itthon.

Amíg kismama vagy, felesleges előre bevásárolni kacifántosabb ruhadarabokból, mert ez úgyis menet közben derül ki, hogy mit szeretsz a babádon és mit nem.

Remélem tudtam segíteni :)

2010. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

tipp!


vegyél olyan rugit is ami elöl forditott y alakban zipzározható nem patentos.



állati idegesitő hajnal kettőkor szoptatás elött v. után álmosan kómásan rugit patentolni ált. nem is sikerül

2010. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 hónapos korukig csak bodyt meg rugit adtam a gyerekekre. Nekünk is voltak édes pólóink,nadrágocskáink, stb., de amíg olyan pici és törékeny volt, arra törekedtem, minél kényelmesebb legyen neki. A kisebbik lányom még 4-5 hónapos korában sem viselte túl szívesen a nadrágokat, a zoknit mindig lerúgta, úgyhogy rá tovább is rugit adtam, csak vendégségbe adtam rá csinosabb dolgokat.


Ha most mész vásárolni, ha lehet egy tanácsom, így 2 gyerek után, olyan rugikat válassz, amik elöl végig gombosak. Ezt a legkönnyebb ráadni egy újszülöttre, szétnyitva szétteríted a pelenkázón, ráteszed a babát, és csak összepatentolod rajta. Jó, a kis kezét bele kell bújtatni az ujjába, de vannak annyival nagyobbak és rugalmasak a rugik, hogy ezt simán megtudod tenni fektetve is. És akkor nem kell átrángatni a rugit a fején, hasrafordítani a hátul gomboláshoz, aztán visszafordítani, stb.

Ha pedig kantáros gatyót veszel, abból lábaközt patentosat, a könnyebb pelenkázás miatt.

De ez csak jó tanács, nálam ezek váltak be. :)

2010. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a kisfiam, de újszülött korában nem öltöztettem "kisfelnőttnek". Nagyon cukik az ilyen darabok, de csak bodyt + rugit "hordott" az első hónapokban. Így zokni sem kellett. Vigyázz a kisméretű zoknik némelyikének irtó szoros a gumija, az kényelmetlen lehet! Lassan jönnek a hidegebb hónapok, gondolkodhatsz harisnyában, ha nadrágot adsz rá. Bár vannak olyan kis nacik, amiknek van lábfejkialakításuk. Hogy mennyire lehetnek kényelmesek a felsorolt ruhaneműk nem tudom, de nem hiszem, hogy túl praktikusak lennének egy nyiklő-nyakló babán, akit milliószor öltöztetsz egy nap.
2010. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert teljesen unpraktikus és sztem egy újszülöttnek nem is olyan kényelmes. meg gondolj be,e milyen gyakran kell ilyen kicsit pelenkázni, átöltöztetni...egy body + rugdalózó sokkal kényelmesebb ilyen szempontból is.
2010. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nehogy ilyen ruhákat vegyél a babának!

Én be kell, hogy valljam, ameddig tudtam pólyáztam a fiaimat. Tudom, nem divat, de egy újszülöttet sokkal biztonságosabb volt abban megfogni, szoptatni akár fél órán keresztül, mint csak egy rugdalózóban. Annyira esetlenek, nem tartják magukat. Tudom, sokan lehurrognak a pólya miatt, de rettentő kényelmes volt, s soha senki nm szólt meg miatta, még az orvosnál sem.

Amikor persze kinőtték a pólyát, akkor kényelmes rugdalózókat adtam rájuk. Bodyba olyat vettem, ami elöl patentos, így csak a kezeit kellett bele bújtatnom, s elöl összepatentolni. Pulóver, póló mellény, mind kényelmetlen lehet neki, mert felgyűrődik, töri a derekát.

Nyugodtan vásárolj csak rugdalózókat, és bodykat, nehéz elhasználni őket, még ha terveztek babát, akkor ő is tudja majd hordani!

2010. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nem kényelmes nekik!

inkább rugik, bodyk. még a mellény elmegy. naadrágot ha veszel kantárosat, akkor csak olyat, aminek van lábfeje, mert a zokni bevág, lecsúszik, felcsúszik a gatyaszár és kint a lába...

pulcsi is jöhet 1-2 amit ráhúzol a rugira ha extra hideg van

póló felesleges, gondolom téli babád lesz, mert ha mondjuk júliusban szülnél, akkor még elmegy, de ilyenkor nem fogod tudni ráadni

az én babám most 7 hónapos, ha nadrágot adok rá, mostanság harisnyát adok már alá, így nincs szabadon a lábszára és a zoknival sem kell küzdeni

jaaa és ha farmert veszel, csak nagyon puha, vékony anyagút, mert én is vettem terhesen vagy 5 kantáros farmert a fiamnak, aztán rájöttem, hogy baromi kényelmetlen neki

fontos szempont, hogy csak láb között patentost vegyél, amit nem kell levenni peluscserénél

az sem árt, ha a cipzár vége a nyakánál egy kis anyagdarabbal háromszög alakban van lezárva, hogy ne dörzöslje a kis állát, nyakát

ne legyennek a hátulján fémgombok, pl. farzsebnél, ami nyomja a fekvő babát

van pár szempont na:)

2010. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tehát nem véletlenül voltak nekem gyanúsak. Megfogadom a sok jó tanácsot, és beépítem őket a szempontrendszerembe. :-)Köszönöm mindenkinek!
2010. szept. 16. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!